Apie tai, kuo nustebins Lietuvos mokslininkai – „Regionų ateities forume” | VDU Žemės ūkio akademija

Apie tai, kuo nustebins Lietuvos mokslininkai – „Regionų ateities forume”

„Ateities nuspėti negali niekas, tačiau ją galima sukurti”, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU)  Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė.

Balandžio 15 d. šio universiteto iniciatyva organizuojamas pirmasis, nuotoliniu būdu rengiamas „Regionų ateities forumas”. Jame šalies mokslininkai ir ekspertai, savo mokslinį bei studijų potencialą skiriantys regionų plėtrai bei pažangai kurti, siekia visuomenei pristatyti aukštų įvertinimų tarptautiniuose reitinguose sulaukusius naujausius mokslinių tyrimų rezultatus.

Dėmesys – regionams

„Šiandieninis šalies ir jos regionų vystymasis itin susijęs su gebėjimu kurti inovacijas ir prisitaikyti reaguojant į nuolat kintančią bei konkurencinę aplinką. Vis dėlto, bet kurios srities progresas neįmanomas be bendruomenės, kuri aktyviai ir atvirai dalintųsi naujausiomis žiniomis bei kartu kurtų vietovės vystymosi galimybes”, – forumo svarbą pristato prof. dr. A. Miceikienė.

Forumo tikslas – pasiūlyti moksliniais tyrimais grįstus sprendimus, padedančius regionų plėtros ir inovatyvios pažangos grėsmes paversti galimybėmis, stiprinti savivaldybių finansinį savarankiškumą bei aptarti metodus, kuriuos galima taikyti siekiant veikti aktyviai, užtikrinant darnų ir sėkmingą regionų vystymąsi.

Anot A. Miceikienės, kasmet VDU Žemės ūkio akademijoje atliekama dešimtys mokslinių tyrimų, padedančių ne tik sukurti naujus techninius sprendimus, bet ir gerinti maisto produktų kokybę, tausoti gamtą, laikytis žaliojo kurso. QS dalykiniame reitinge VDU universitetas yra tarp 350 pasaulio stipriausiųjų žemės ūkio ir miškininkystės srityje.

Aktualu ir ateities inovatoriams

„Visuomet įspūdinga, kai mokslininkų atradimai gali pagerinti kiekvieno iš mūsų gyvenimo kokybę. Taip pat džiugu, jog į šiuos procesus įsitraukia vis daugiau jaunų žmonių, pasirenkančių studijas VDU Žemės ūkio akademijoje ir vėliau tęsiančių karjerą kuriant tai, kas bus svarbu ateities visuomenei“, – tikina „Regionų ateities forumo“ globėjas, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Jo teigimu, „Regionų ateities forume“ bus pristatyta daugiau nei keturiasdešimt praktiškų pranešimų apie bioįvairovę, sumanųjį vietos turizmą, partnerystę tvarkant bio sklaidžias atliekas, žaliuosius finansus, pienininkystės ūkių tvarumą, išmaniąją melioraciją, sveiką dirvožemį ir sveikatai palankų maistą bei kitas šiuolaikine bei ateities aktualijas.

„Į keturias dalis suskirstytame forume bus galima susipažinti su idėjomis, kurios aktualios regionų savivaldai, nevyriausybinėms organizacijomis, verslo profesionalams bei ateities mokslininkams ar tik dabar studijas besirenkantiems abiturientams“, – sako A. Miceikienė.

Pasak pašnekovės, būtent jauni žmonės neretai įkvepia netikėtiems tyrimams ir sprendimams.

Lietuvoje gimstančių naujovių sąraše – ir sauso jogurto kąsneliai, inovatyvios ekologiškos trąšos ar precizinės sėjos technologinio proceso valdymo modelis.

Perspektyvus ir inovatyvus sektorius

„Regionų ateities forume“ bus pristatytas daug visuomenės dėmesio sulaukęs projektas „Dirvožemio drėgmės reguliavimas – išmanioji melioracija“.

Šiuo metu reguliuojamojo drenažo sistema jau veikia daugiau nei keturiose dešimtyse ūkių, jų bendras plotas didesnis kaip 1 tūkst. ha.

„Vykdėme Europos inovacijų partnerystės projektą ir jo pagrindu kuriame mobiliąją aplikaciją. Planuojama, kad ją savo mobiliajame telefone įsidiegęs ūkininkas galės matyti, kokia dirvožemio drėgmė ir ar ją reikia reguliuoti. Ši sistema leis įvertinti ir reguliuoti dirvožemio drėgmės atsargas. Tai yra naujos technologijos, kurioms reikia ir naujos kartos specialistų“, –  sako VDU Žemės ūkio akademijos Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto doc. dr. Inga Adamonytė.

VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. A. Miceikienė neabejoja, kad žemės ūkio sektorius tampa viena perspektyviausių sričių kurti inovacijas ir diegti išmaniąsias technologijas.

„Apie tai ir dar daugiau kalbėsimės „Regionų ateities forume“. Pats darbas žemės ūkyje nebūtinai yra darbas kaime, tai yra labai plataus spektro žinių ir patirčių laukas, darbas su skaitmeninėmis technologijomis, dirbtiniu intelektu grįstais verslo valdymo įrankiais. Galima išmokti tobulėti labai įvairiais kampais –  nuo agronominių iki finansinių žinių, nuo inžinerinių iki kūrybinių sprendimų“, – kalba kanclerė ir akcentuoja, kad jeigu pavyksta sėkmingai veikti žemės ūkyje, pavyks veikti bet kurioje kitoje sferoje, nes žemės ūkio sritis yra nuolat kintanti.

„Regionų ateities forumas” vyks virtualiu būdu, MS teams platformoje.

Kviečiame registruotis

Daugiau apie konferenciją