Auditorių forumas „Kur baigiasi auditas ir prasideda detektyvas“ | VDU Žemės ūkio akademija

Auditorių forumas „Kur baigiasi auditas ir prasideda detektyvas“

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakultetas kartu su Lietuvos auditorių rūmais vasario 22d. sukvietė klausytojus į forumą „Kur baigiasi auditas ir prasideda detektyvas“. Forumo tikslas – aptarti apskaitos ir finansų dėstytojams bei socialiniams partneriams  aktualius nepriklausomo ir valstybinio audito aspektus bei supažindinti apskaitos ir finansų studijų programos studentus su karjeros galimybėmis audito srityje. Į forumą susirinko Lietuvos auditorių rūmų, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės bei kitų audito institucijų ir įmonių atstovai.

Forumą pradėjo ir sveikinimo žodį tarė Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė prof. dr. Astrida Miceikienė, pasidžiaugdama, jog fakulteto renginiai pritraukia ne tik universiteto bendruomenės narius, bet ir sulaukiama svečių iš kitų institucijų.

Pristatydama pirmąjį forumo pranešimą, Lietuvos auditorių rūmų direktorė, VDU ŽŪA absolventė, Apskaitos ir finansų studijų programos apskaitos ir audito specializacijos magistrė Aurelija Lauruševičiūtė pristatė atsakymą į klausimą „Būti auditoriumi, ar nebūti?“. Pranešėjasupažindino su audito samprata, auditoriaus profesijos raida ir funkcijomis. Pranešimą apie pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją bei priemones pristatė Jurgita Jurkuvienė, vienos iš didžiausių pasaulyje audito įmonių (vadinamų BIG4) Ernst&YoungBaltics Nepriklausomumo ir konfliktų grupės vadovė, Lietuvos auditorių rūmų lektorė. J. Jurkuvienė, pasitelkdama išraiškingas vizualines priemones, papasakojo kaip veikia pinigų plovimo mechanizmas, kokios yra pagrindinės jo stadijos bei kokiomis priemonėmis būtų galima užkirsti šiam reiškiniui kelią. Advokatų profesinės bendrijos Venckutė ir Karnickas partneris, naujos kartos teisininkas Liudas Karnickas pristatė pagrindinius bendrojo duomenų apsaugos įstatymo reglamento akcentus – ką būtina žinoti auditoriui ir norinčiam juo tapti. Pranešėjas suformavo platesnį požiūrį į asmens duomenis ir jų tvarkymą, pateikė realių pavyzdžių, kaip visiškai to nesitikint ir nesiekiant, atliekant kasdienes operacijas, gali būti pažeistas duomenų apsaugos reglamentas. Rimas Butkevičius – auditorius, teismo ekspertas, Lietuvos auditorių rūmų lektorius – pristatė pranešimą tema „Auditorius kaip teismo ekspertas – detektyvas skaičių ir taisyklių džiunglėse“. Pranešėjas pateikė atvejų analizės pavyzdžių, kaip skirtingai gali būti interpretuojama ta pati situacija ir atsakydamas į forumo pavadinimą pakomentavo, jog „ten, kur prasideda auditas – prasideda ir detektyvas“. Valstybės kontrolės Audito plėtros departamento l. e. p. direktorė Audronė Vaitkevičiūtė kalbėjo apie tai, kas ir kaip vyksta aukščiausioje audito institucijoje: kiek auditų yra atliekama, kas yra audituojamieji, kokie yra valstybinių auditų tipai, kur naudojami gauti audito rezultatai.

Po pranešimų pristatymo, pranešėjai susėdo prie apskrito stalo kartu su Bioekonomikos plėtros fakulteto Apskaitos ir finansų studijų programos studentais, kur diskusijos metu buvo aptartos karjeros galimybės, atskleisti jaunosios kartos poreikiai ir lūkesčiai darbinantis.