„BioAgroStudijų turas 2019-2020“ aplankė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją | VDU Žemės ūkio akademija

„BioAgroStudijų turas 2019-2020“ aplankė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją

Vytauto Didžiojo universiteto Agronomijos bei Bioekonomikos plėtros fakultetų inicijuotas projektas „BioAgroStudijų turas 2019-2020“ sausio 7 d. aplankė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją. Susitikimo metu moksleiviams pristatyti atstovaujami fakultetai, studijų programos, taikant aktyvius užsiėmimų metodus akcentuota žemės ūkio bei bioekonomikos svarba. Per turo veiklas moksleiviai skatinami siekti darnaus vystymosi, kad pasaulis, kuriame gyvename šiandien, išliktų gyvas bei žalias ir ateityje.

Susipažinę su Agronomijos bei Bioekonomikos plėtros fakultetais, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti konkurse „Šiandien kuriame pasaulį, kuriame gyvensime rytoj“. Pirmojoje konkurso dalyje gimnazistai, atsakydami į protmūšio klausimus, aiškinosi „Žemės ūkis: praeitis ar ateitis?“. Antroji užsiėmimų dalis – verslo idėjų generavimo užduotis „Sukurk savo bioverslo idėją“. Joje moksleiviai kūrė naujas bioverslo idėjas, naujus, aplinkai draugiškus bioproduktus. Gimnazistai pademonstravo puikias žinias protmūšyje, paneigė mitą, kad žemės ūkis buvo aktualus tik praeityje. Sugeneruotos ir atraktyviai pristatytos originalios bioverslo idėjos, atspindinčios gamtinės aplinkos tausojimo, žiedinės ekonmikos, beatliekės gamybos principus.

Džiugu, kad jaunoji karta supranta, jog turime galvoti apie aplinkos išsaugojimą, puoselėjimą. Dalindamiesi žaliais linkėjimais iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos laukiame kitų susitikimų. „Šiandien kuriame pasaulį, kuriame gyvensime rytoj“.

Jeigu susidomėjote BioAgroStudijų turo programa arba žinote kurios mokyklos moksleiviai norėtų BioAgroStudijų turo komandą pasikviesti į svečius, laukiame asmeninės žinutės Agronomijos arba Bioekonomikos plėtros fakultetų Facebook paskyrose (VDU Agronomijos fakultetas, VDU Bioekonomikos plėtros fakultetas) arba el. paštu: deimena.montvydaite@vdu.lt. Iki susitikimo!