Bioekonomikos plėtros fakulteto studentai konferencijoje „Jaunasis mokslininkas 2019“ | VDU Žemės ūkio akademija

Balandžio 11 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje vyko kasmetinė studentų mokslinė konferencija „Jaunasis mokslininkas 2019“, kurioje savo mokslinių tyrimų rezultatus pristatė daugiau kaip du šimtai studentų iš Bioekonomikos plėtros, Agronomijos, Miškų ir ekologijos, Vandens ūkio ir žemėtvarkos bei Žemės ūkio inžinerijos fakultetų. Konferencijoje studentai turėjo galimybę pristatyti savo mokslinį įdirbį, demonstruoti viešo kalbėjimo kompetencijas bei gauti grįžtamąjį ryšį iš konferencijos sekcijų pirmininkaujančių mokslo profesionalų.

Bioekonomikos plėtros fakulteto studentų moksliniai tyrimai pagal kryptį ir tematiką buvo paskirstyti į penkias sekcijas: žemės ūkio ir viešojo sektoriaus ekonomikos, apskaitos ir finansų, kaimo plėtros administravimo, verslo logistikos ir žemės ūkio verslo vadybos bei verslo logistikos.

Žemės ūkio ir viešojo sektoriaus ekonomikos sekcijoje pristatyti tiesioginės paramos subsidijų poveikio ūkių konkurencingumui, žemės ūkio poveikio ekonomikos augimui, kaimo plėtros programos priemonių įgyvendinimo regioninės diferenciacijos, subjektyviosios ekonominės gerovės veiksnių kaimo namų ūkiuose ir kiti studentų mokslinių tyrimų rezultatai Lietuvos, Baltijos šalių, Europos Sąjungos pjūviais.

Apskaitos ir finansų sekcijoje nagrinėti finansinių sunkumų diagnozavimo, jaunų įmonių vertės nustatymo, mokesčių įtakos ūkių gyvybingumui, aplinkosauginių mokesčių surinkimo, mokesčių įtakos ūkio ekonominiam gyvybingumui bei kiti apskaitos ir finansų krypties mokslinių tyrimų rezultatai.

Kaimo plėtros administravimo sekcijoje mokslinių tyrimų rezultatus pristatė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio studentai, studijuojantys Bioekonomikos plėtros fakultete. Šioje sekcijoje analizuoti nevyriausybinių organizacijų valdymo ypatumai kaimo vietovėse, žemės ūkio įtaka darniam kaimo vietovių vystymuisi, pateikta kaimo plėtros projektų gerosios praktikos pavyzdžių lyginamoji analizė, pristatytos viešojo, privataus ir nevyriausybinio sektorių partnerystės vystymosi vertinimo galimybės bei kiti studentų atliktų tyrimų rezultatai.

Verslo logistikos ir žemės ūkio verslo vadybos sekcijoje pristatyti tyrimų rezultatai ūkio vystymo strateginių sprendimų, žemės ūkio produkcijos ir maisto produktų paskirstymo, strateginio valdymo tematika. Nagrinėti ekologinio ūkininkavimo, žemdirbiškųjų profesijų pasirinkimo veiksniai ir motyvai, ryšių su klientais valdymo, maršrutų optimizavimo ir kiti aktualūs verslo logistikos ir žemės ūkio verslo vadybos tematikos klausimai.

Verslo logistikos sekcijoje pristatyti logistikos krypties studentų moksliniai tyrimai: logistikos paslaugų kokybės vertinimo modelių apžvalga, transporto srautų valdymo gerinimas, logistikos paslaugų valdymo pokyčiai diegiant lean kokybės vadybos sistemą, krovininių transporto įmonių problemos ir jų sprendimo būdai, pavojingų krovinių vežimo ypatumai ir kt.

Džiugina studentų mokslinis pasirengimas, atliktų tyrimų išsamumas bei gauti rezultatai. Studentams, dalyvavusiems konferencijoje, ši galimybė buvo tarsi repeticija prieš baigiamųjų darbų pristatymą. Konferencijos dalyvių rezultatai puikūs, tad tokio pat sklandaus ir sėkmingo proceso belieka tikėtis ir stojant prieš baigiamųjų darbų gynimo komisiją.

Dėkojame konferencijos dalyviams už pasidalintas įžvalgas ir linkime sėkmės tolimesniame mokslo kelyje.