Dalyvavimas SCAR seminare Latvijos mokslų akademijoje | VDU Žemės ūkio akademija

Dalyvavimas SCAR seminare Latvijos mokslų akademijoje

2019 m. balandžio 4-5 d. VDU Bioekonomikos ir vadybos fakulteto atstovės doc. dr. G.Vaznonienė ir lekt. N.Ramanauskė dalyvavo tarptautiniame renginyje „Baltijos seminaras apie SCAR ir bioekonomikos strategijas“ (“Baltic workshop on SCAR and bioeconomy strategies“) Latvijos mokslų akademijoje, Rygoje. Fakulteto atstovės pristatė stendinius pranešimus susijusius su bioekonomika ir žaliąja infrastrutūra, atsakinėjo į interesantų klausimus.

Bendras susitikimo tikslas – viešinti SCAR rezultatus, didinti jų matomumą ir skatinti nacionalinių suinteresuotųjų šalių dalyvavimą. Renginyje dalyvavo mokslinių tyrimų centrų, verslo sektoriaus, ministerijų ir universitetų atstovai. Dalyviai įgijo daugiau žinių apie SCAR sistemą ir veiklą, diskutavo  apie nacionalines bioekonomikos strategijas, dalijosi perspektyviomis reprezentuojamų organizacijų veiklomis, keitėsi gerąja patirtimi.

Šiame renginyje buvo siekiama tokių tikslų:

• informuoti politikos formuotojus, tyrėjus ir suinteresuotuosius subjektus, dalyvaujančius žemės ūkio tyrimuose ir SCAR, paaiškinant aktyvaus dalyvavimo galimybes ir privalumus SCAR organuose ir iniciatyvose;
  • inicijuoti diskusijas dėl nacionalinių bioekonomikos strategijų poreikių ir spragų;
  • suaktyvinti Baltijos šalių paramos bioekonomikos plėtrai mechanizmus, kurios turi taip pat geros praktikos, patirties;
  • skatinti Baltijos šalyse kurti specialias bioekonomikos strategijas taip didinant ES valstybių narių, turinčių nacionalinę bioekonomiką, skaičių;
  • stiprinti tarptautinį Baltijos šalių bendradarbiavimą bioekonomikos srityje.