Doc. dr. Kazimiero Giedros atminimo vardinė stipendija nuolatinių bakalauro studijų Žemės ūkio mechanikos inžinerijos studijų programos absolventams | VDU Žemės ūkio akademija

ŽEMĖS ŪKIO AKADEMIJOS DOCENTO, DAKTARO KAZIMIERO GIEDROS ATMINIMO VIENKARTINĖS VARDINĖS STIPENDIJOS MECHANIKOS INŽINERIJOS KRYPTIES STUDIJŲ PROGRAMOJE STUDIJUOJANTIEMS STUDENTAMS SKYRIMO NUOSTATAI

Kazimieras Giedra (1936 m.- 2020 m.) buvo ilgametis Žemės ūkio inžinerijos fakulteto daktaras, docentas, Traktorių ir automobilių katedros vedėjas. Už mokslinių tyrimų rezultatus, straipsnius, knygas, vadovėlius aukštųjų mokyklų inžinerinių specialybių studentams, išradimus ir mokymo priemones Kazimieras Giedra buvo apdovanotas ministerijų, kitų valstybės institucijų ir Alma Mater padėkos ir garbės raštais. 1984 m. už vadovėlį “Traktoriai ir Automobiliai” ( kartu su autorių kolektyvu) Kazimierui Giedrai buvo įteikta Valstybinė premija. Doc. dr. Kazimieras Giedra mirė 2020 m. rugpjūčio mėn. 13 d. ir atgulė į amžino poilsio vietą Tabariškų kapinėse, Kauno r.
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Doc dr. Kazimiero Giedros vardinė vienkartinė stipendija skiriama Vytauto Didžiojo universiteto Mechanikos inžinerijos krypties studijų programos ketvirto kurso pirmosios pakopos nuolatinių studijų studentui.
2. Vienkartine stipendija siekiama skatinti studentus domėtis techninėmis bei technologinėmis naujovėmis, toliau ugdyti inžinerines kompetencijas antrosios pakopos studijose.
3. Vienkartinė stipendija bus įteikta 2021/2022 mokslo metų pabaigos (diplomų įteikimo) šventėje.
4. Vardinės stipendijos gavėjas nepraranda teisės gauti valstybės biudžeto lėšų ar kitokias stipendijas.
5. Informacija apie konkursą skelbiama Žemės ūkio akademijos internetiniame tinklalapyje ir studentai informuojami išsiunčiant jiems informaciją apie konkursą elektoriniu paštu.
6. Stipendijos steigėjas doc. dr. Kazimiero Giedrius dukra Audronė Giedraitė Majorovienė.
II. STIPENDIJOS SKYRIMO TVARKA IR PRETENDENTŲ STIPENDIJAI GAUTI ATRANKOS KRITERIJAI
1. Stipendija skiriama vienam ketvirto kurso pirmosios pakopos nuolatinių studijų Mechanikos inžinerijos krypties studijų programos studentui, kurio visų išklausytų dalykų mokymosi vidurkis ne žemesnis kaip 8 (gerai).
2. Vienkartinės vardinės stipendijos dydis 500 EUR.
3. Studentas, norintis gauti vienkartinę vardinę stipendiją, iki birželio 14 d. el. paštu (audronelem@gmail.com) pateikia:
3.1. Motyvacinį laišką;
3.2. Pažymą iš dekanato apie mokymosi vidurkį;
3.3. Kitus savo nuožiūra svarbius dokumentus (dėstytojo rekomendaciją, pažymą apie materialinę padėtį ir pan.).
4. Vertinant kandidatus, pirmenybė teikiama pažangiausiems studentams, kilusiems iš kaimo vietovės.
5. Pretendentų pateikti dokumentai vardinei stipendijai gauti vertinami iki birželio 17 d. Vertinimą atlieka doc. dr. Kazimiero Giedros artimieji ir apie stipendijos paskyrimą elektroniniu paštu informuoja studentą ir dekanatą.
Doc. dr. Kazimiero Giedros dukra Audronė Giedraitė Majorovienė
Data: 2022 gegužės mėn. 11 d., Kaunas