Gamtos paveldas turizme- išmaniai ir inovatyviai! | VDU Žemės ūkio akademija

Gamtos paveldas turizme- išmaniai ir inovatyviai!

VDU Žemės Ūkio Akademijos Bioekonomikos plėtros fakultete nuo spalio mėn. startavo Erasmus+ Strateginių partnerysčių aukštajame moksle projektas, kuriuo siekiama inovatyviai ir išmaniai vystyti gamtos paveldą turizme. Projekto konsorciumas taip sieks gerinti turizmo studijų programų kokybę, didinti internacionalizaciją ir diegti inovacijas studijų procese bei parengti edukacines priemones, kuri leistų inovatyviai interpretuoti gamtos paveldą turizme.

Šiuo atveju, interpretacija  – tai edukacinė veikla, kuria siekiama atskleisti gamtos paveldo reikšmę. Pristatant gamtos paveldą turizme, labai svarbu suprasti emocinius ir kognityvinius ryšius, kuriuos turistai užmezga keliaudami gamtoje. Gamtos paveldo interpretacijos turizme metodai gali būti įvairūs, pvz., ženklai, gidai, brošiūros, žemėlapiai, audioturai, istorijų pasakojimas, veiklos turistams ir pan.  Atsižvelgdami į naujausias tendencijas, fakulteto tyrėjai kartu su kolegomis iš Europos universitetų siekia papildyti šiuos metodus bei adaptuoti edukacines priemones, integruojant tinklalaides, video ir skaitmenines prezentacijas.

Kiti svarbūs projekto rezultatai: e-knyga, kurioje bus pateikti gamtos paveldo turizme metodai, atvejai bei gerosios praktikos ir gamtos paveldo vystymo gairės turizmo industrijų plėtojimui.

2020 lapkričio 19 – 20 d. vyko pirmasis projekto susitikimas. Partneriai aptarė projekto veiklas bei pasiskirstė darbus. Šiuo metu projekte startuoja e-knygos rengimas, kurioje partneriai pasiskirstė skirtingus gamtos paveldo turizmo objektus ir tikslinius segmentus.

Projekte dalyvauja 8 universitetai: University of Economics, Prague, Čekija (koordinatorius), University of Applied Sciences – Fachhochschule Burgenland, Eisenstadt (Austrija), Fachhochschule des Mittelstands, Schwerin (Vokietija), Cork Insitute of technology (Airija), Porto Universidade do Porto (Portugalija), Alexandru Ioan Cuza University from Iasi (Rumunija) ir Universidad Europea, Madrid (Ispanija)

Projekto trukmė: 2020 – 2023 m.

Projekto vadovė ir tyrėja – doc. Dr. Rasa Pranskūnienė, projekto tyrėja – doc. dr. Aušra Rūtelionė

Projekto Nr: 2020-1-CZ01-KA203-078407.