Hidroponinė pašarų auginimo technologija demonstruojama Malyje | VDU Žemės ūkio akademija

Hidroponinė pašarų auginimo technologija demonstruojama Malyje

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kancleris, profesorius Antanas Maziliauskas vasario pabaigoje lankėsi vakarų Afrikos valstybėje Malyje. Vizitas organizuotas įgyvendinant vystomojo bendradarbiavimo projektą, finansuojamą LR Užsienio reikalų ministerijos „Hidroponinė pašarų auginimo technologija verslumo skatinimui Malyje“ (Projekto Nr. P2018-VB-MKT-03). Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais Malyje žemės ūkio įmone Eco Ferme P3 ir aukštąja mokykla Sup‘management Université Intercontinentale Libre, kurios generalinis direktorius Dr. Mamadou Habib Diallo taip pat yra ir Lietuvos garbės konsulas Malio Respublikoje.

Tai technologijų demonstravimo projektas, kuriame daug dėmesio skiriama inovacijų ir gerosios patirties sklaidai, kai technologinės inovacijos demonstruojamos gamybinėmis sąlygomis, konkrečiame versle, tokiu būdu skatinant kitus potencialius verslininkus taikyti pažangias, vietinėms sąlygoms pritaikytas  technologijas bei inovacijas žemės ūkio sektoriuje.

Vertikalios hidroponikos technologijos pašarų auginimui demonstracinis objektas 2018 metais buvo įrengtas projekto partnerio ūkyje Eco Ferme P3 – visa reikiama įranga buvo sukomplektuota Lietuvoje, nugabenta į Malio Respubliką, sumontuota ir išbandytas jos veikimas.

Profesoriaus Antano Maziliausko vizito į Malį metu, demonstracinis vertikalios hidroponikos technologijos pašarų auginimui objektas galutinai parengtas technologijos demonstravimui potencialiems technologijos diegėjams, kitiems inovacijomis besidomintiems asmenims. Projekto partnerių Sup‘management universiteto ir ECO Ferme P3 atstovai, supažindinant su vertikalios hidroponikos technologijos pašarų auginimui veikimu, jiems detaliai pristatyta inovatyvios technologijos praktinio pritaikymo ir demonstravimo metodika. Taip pat suorganizuotas pirmasis praktinis technologijos demonstravimo seminaras, kuriame dalyvavo 14 inovatyvia technologija besidominčių dalyvių – ūkininkų, įvairių žemės ūkio ir kitų verslų asociacijų bei žiniasklaidos atstovų. Projekto partneriams Malyje suteiktos visos reikiamos žinios savarankiškai tęsti projekto paraiškoje numatytas vertikalios hidroponikos technologijos demonstravimo veiklas – organizuoti technologijos demonstravimo seminarus, konsultuoti potencialius vertikalios hidroponikos technologijos diegėjus, verslininkus, skleisti inovacijas aukštųjų mokyklų studentams, dėstytojams.

Balandžio mėnesį planuojamas projekto partnerių vizitas į Lietuvą, kurio metu jie bus plačiau supažindinti su vertikalios hidroponikos technologijos veikimu Lietuvoje ir jos pritaikymo galimybėmis.

Visos projekto veiklos bus baigtos įgyvendinti iki 2019 metų spalio 1 dienos. Projekto įgyvendinimui reikalinga lėšų suma – 57 982 Eur, iš kurių 37 982 Eur skirta iš Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos, o likusia lėšų dalimi prisideda projekto partneris Eco Ferme P3.