Konkursas studijų ir apgyvendinimo mokesčių lengvatoms gauti | VDU Žemės ūkio akademija

Konkursas studijų ir apgyvendinimo mokesčių lengvatoms gauti

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) skelbia mokestinių lengvatų konkursą 2020 / 2021 m. rudens semestrui VDU studentams, kurio tikslas – įgyvendinti socialiai atsakingo universiteto misiją mažinant studentų socialinę atskirtį, siekiant sudaryti tinkamas finansines sąlygas VDU studentams (įvertinus skirtingą jų socialinę (materialinę) padėtį, studijų rezultatus ir (ar) gyvenamąją vietą bendrabutyje) gyventi ir (ar) studijuoti.

2020 / 2021 m. m. rudens semestrui skelbiamas konkursas šioms mokestinėms lengvatoms, kurios gali sudaryti iki 100 proc. mokamo mokesčio:

MOKESČIO UŽ STUDIJAS LENGVATAI gauti, kuri gali būti skiriama nuolatinių studijų formos I, II pakopų ir vientisųjų studijų studentams, kurių:

• sunki socialinė (materialinė) padėtis
  • paskutinės sesijos išklausytų studijų dalykų, įvertinus kreditus, vidurkis ne mažesnis kaip 8 (aštuoni) balai

APGYVENDINIMO MOKESČIO LENGVATAI gauti, kuri gali būti skiriama nuolatinės studijų formos I, II, III pakopų ir vientisųjų studijų VDU studentams, gyvenantiems universiteto bendrabutyje, ir sudariusiems apgyvendinimo sutartį, kuri galioja visam studijų laikotarpiui arba iki 2021 m. birželio 30 d., atsižvelgiant į studento:

• socialinę (materialinę) padėtį
  • bendrabutį ir kambario tipą, kuriame studentas gyvena (SVARBU: studentams, gyvenantiems vienviečiame bendrabučio kambaryje lengvata – neskiriama)

Mokestinės lengvatos konkurso būdu, vertinant sudėtingą socialinę (materialinę) padėtį, yra skiriamos šia prioriteto tvarka:

• studentams, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę
  • studentams, turintiems negalią, atsižvelgiant į esamą darbingumo lygį
  • studentams iš šeimų, kurios augina 4 (keturis) ir daugiau vaikų, jei jie yra:
    • mažamečiai
    • mokosi pagal bendrojo ugdymo programą
    • būdami vyresni kaip 18 metų, mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą
    • studijuoja aukštojoje mokykloje
  • studentams, atsižvelgiant į šeimos pajamas, tenkančias vienam asmeniui.

SVARBU:

• Našlaičiai, neįgalieji ir studentai iš šeimų, auginančių 4 ir daugiau vaikų, turi teisę prašyti tiek mokesčio už studijas, tiek už apgyvendinimą lengvatų
  • Studentai, kurių šeimos pajamos, tenkančios vienam asmeniui, yra mažos, gali teikti pasirinktinai tik vienos – studijų arba apgyvendinimo mokesčio – lengvatos prašymą

Mokesčio už studijas ir apgyvendinimą lengvatos skiriamos atsižvelgiant į visą studentui skirtą VDU paramą, mokamas stipendijas, suteiktas lengvatas ir (ar) universitetui mokamų mokesčių dydį, ar iš valstybės biudžeto lėšų (per Neįgaliųjų reikalų departamentą prie Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinį studijų fondą ir t. t.), vadovaujantis Lietuvos Respublikos institucijų nustatyta tvarka, ar iš privačių juridinių ar fizinių asmenų studentui suteikiamą paramą ir (ar) skiriamas stipendijas.

Studentai, norėdami pretenduoti į mokesčių lengvatas, turi užpildyti elektroninę paraiškos formą, joje pateikdami (įkeldami) dokumentus, įrodančius socialinę (materialinę) studento šeimos situaciją iki š. m. rugsėjo 24 dienos, konkurso rezultatai bus paskelbti iki š. m. rugsėjo 30 d. , informuojant kiekvieną lengvatos prašiusį studentą elektroniniu laišku nurodytu elektroninėje paraiškos formoje.

Informacija apie konkursui reikiamus pateikti dokumentus

Paraiška mokestinėms lengvatoms 2020 / 2021 m. m. rudens semestre

• Studentų centras (Studentų reikalų departamentas)
  • Adresas S. Daukanto g. 27–206, 44249 Kaunas