Kristinos Dryžos paskaitoje – apie šiandienos būtį ir ateitį kitaip | VDU Žemės ūkio akademija

Kristinos Dryžos paskaitoje – apie šiandienos būtį ir ateitį kitaip

Kovo 4 d. VDU Bioekonomikos plėtros fakultete Verslumo laboratorijos, bendradarbiaujant su VDU Pasaulio lietuvių universitetu, iniciatyva Australijos lietuvė Kristina Dryža skaitė paskaitą anglų kalba tema „Kokie įgūdžiai ir kompetencijos bus svarbūs artimiausioje ateityje – 2030 m.“ Pranešėja – Australijoje gimusi lietuvė Kristina Dryža – pripažinta viena geriausių pasaulio futurisčių moterų, taip pat archetipinė konsultantė ir autorė. Kristina visada žavėjosi jutimo modeliais, aiškinančiais, kad esame modeliuotos būtybės modeliuotoje visatoje. Ji rašo ir kalba apie sezoninių, potvynių, mėnulio ir cirkadinių ritmų modeliavimą ir jų įtaką kūrybai, naujovėms ir lyderystei. Taip pat tiria archetipus ir mitologiją, kad suvoktų kolektyvinės pasąmonės modelius ir jų raišką mūsų psichikoje, visuomenėje ir žiniasklaidoje.

K. Dryža kalbėjo apie įsivaizduojamo, simbolinio, mitinio, kritinio, teorinio bei archetipinio suvokimo ir būties pasaulyje esmę. Supažindino auditoriją su nevienprasmišku laiko suvokimu, kalbėjo apie šablonus, sutinkamus gyvenime, istorijas, kuriamas kasdienybėje. K. Dryža akcentavo, kad turėtume nepamiršti ryšio su gamta, gyventi pagal gamtos augimo ciklus, suprasti, kad negalime tik rinkti vaisius, turime ir sėti, ir laukti, ir ramiai kaupti jėgas naujam ciklui. Pranešėja kalbėjo ir apie mėnulio ciklą bei kaip reikėtų sieti savo gyvenimo ritmą su juo. Vystymosi, tobulėjimo ir pokyčio idėjai perteikti panaudota vikšro virsmo drugeliu alegorija, sakanti, kad pavirtus drugeliu, nebegali mąstyti ir elgtis kaip vikšras, nes esi jau kitoje būsenoje, kitame pavidale. Taip pat kalbėta apie simbolius bei jų reikšmę mūsų gyvenimuose. Akcentuojant esmines kompetencijas ir sąvybes, kurios bus svarbios 2030-aisiais, K. Dryža išskyrė sąmoningumą, bendradarbiavimą, altruizmą.

Tai tik keletas aspektų, kurie buvo aptarti K. Dryžos paskaitoje. Apibendrinant, pranešėja supažindino auditoriją su kiek kitokiu požiūriu į pasaulį, į kasdienybę, į save, taip pat praturtino įžvalgomis apie ateičiai aktualius įgūdžius bei kompetencijas.

Paskaitą dovanojo VDU Žemės ūkio akademijos absolventų klubas Alumni.