Kūrybinės dirbtuvės 2019 | VDU Žemės ūkio akademija

Kūrybinės dirbtuvės 2019

Kovo 28 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje vyko moksleiviams skirtas tradicinis kasmetis renginys „Kūrybinės dirbtuvės“, dar kartą patvirtinęs tiesą, kad yra nepalyginamai pravarčiau vieną kartą pamatyti, nei daug kartų išgirsti.

Abiturientams, taip pat žemesniųjų klasių moksleiviams šalies didmiesčiuose kasmet surengiamos bent kelios studijų mugės, kurių metu mokymo įstaigų atstovai pristato savo mokymosi įstaigas, tačiau visai kas kita yra vaikams iš arti „pačiupinėti“ modernias laboratorijas, pamėginti atlikti išmanias užduotis  bei pajusti bendrą universitetinę atmosferą.

Gausų būrį moksleivių iš įvairių šalies regionų atlydėję pedagogai teigė, kad dabartinė karta yra smalsi, reikli, motyvuota, aktyviai besidominti įvairių studijų krypčių bei profesijų perspektyvomis. Tad renginio organizatoriams išties nemažas iššūkis buvo jaunuosius svečius sudominti bei parodyti tai, kas VDU ŽŪA gali būti pagaviausia jų amžiaus tarpsnyje, kartu pristatant ir konkrečias studijų programas. Tai, kad šią užduotį organizatoriams pavyko įveikti sėkmingai, liudijo patys moksleiviai, po renginio tvirtinę, jog jis turėjęs vienintelį „trūkumą“ – laiko limitą.

„Kūrybinėse dirbtuvėse“ šįkart vyko ekspedicija su šalyje žinomu gamtininku Selemonu Paltanavičiumi, padedami VDU ŽŪA dėstytojų moksleiviai galėjo sukurti savo svajonių gėlyną bei bioverslo idėją. Taip pat jie sužinojo apie logistikos verslą, apsilankė medžioklėtyros, agrobiotechnologijų laboratorijose, akvakultūros centre,  išgirdo apie atsinaujinančius išteklius ir žaliąją energetiką, augalinės ląstelės „nuotykius” mėgintuvėlyje bei bandė atsakyti į klausimus, ar suderinama sveika mityba ir dieviško skonio keksiukai, kaip suvaldyti vandenį, kaip gimsta kriptovaliutos ir oliziukai, ar kuo tepti „ratus“, kad jie kuo geriau važiuotų. Kitaip tariant, visos VDU ŽŪA studijų programos buvo įvilktos į netikėtą „mokslo“ rūbą.

Atskira programa pasiūlyta ir moksleivius atlydėjusiems pedagogams. doc. dr. Algirdas Amšiejus mokytojus kerėjo savo žiniomis apie bitininkystę bei sodininkystę, pabaigai apsaldindamas jas įvairiausių rūšių medumi. Apie tėvų pareigas ugdant vaikus su mokytojais kalbėjosi lektorius Albinas Pugevičius.