Kviečia nominuoti aplinkosaugos aktyvistus Prezidento premijai | VDU Žemės ūkio akademija

Kviečia nominuoti aplinkosaugos aktyvistus Prezidento premijai

Sausio 18 dieną prasidėjo nominantų teikimas Prezidento Valdo Adamkaus premijai gauti. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus ir Danos Gedvilienės Fondo premija bus įteikta už visuomenės dėmesio ir pagarbos vertus pasiekimus bei pastangas apsaugoti ir atstatyti gamtinę aplinką Lietuvoje ir kaimynystėje bei užtikrinti išteklių tvarumą.

„Premijai gauti laukiami moksliniai tyrimai ar išradimai, taip pat pilietinės veiklos ar asmenys ir organizacijos, kurios atkreipia dėmesį į gamtosaugą ir skatina veikti. Taip pat laukiami teikimai, atliepiantys politikos sprendimus ar verslo iniciatyvas, siekiančias sukurti tvaresnį vystymąsi ir švaresnę ateitį, išrasdami arba pritaikydami pažangiausius sprendimus“, – teigia Prezidentinės bibliotekos-muziejaus direktorius Arūnas Antanaitis, kuris papildo, kad nominacijos Prezidento Valdo Adamkaus Premijai (5 tūkst. eurų) gauti yra priimamos nuo šių metų sausio 18 d. iki kovo 19 d.

Kalbėdamas apie premiją prezidentas V. Adamkus teigia, kad aplinkosaugos klausimai šiandien labai aktualūs visame pasaulyje, neišskiriant ir Lietuvos. „Gal aplinkosaugos problemos šiandien nėra akimi matomos, apčiuopiamos, tačiau jų aktualumas tikrai padidėjęs, ir jos reikalauja naujų aplinkosauginių sprendimų. Todėl tikiuosi, kad premija ne tik bus atsidėkota gamtos geradariams, bet ir paskatins tų gerų darbų daryti daugiau“, – viliasi V. Adamkus, kuris dirbdamas JAV rūpinosi ir Lietuvos ekologija.

Danos Gedvilienės fondo valdytojas Gabrielius Gedvila pasakoja, kad jo  velionė žmona D. Gedvilienė buvo aistringa gamtosaugininkė, kuri prisidėjo prie ekologijos puoselėjimo tiek Amerikoje, tiek ir Lietuvoje. Norėdamas pagerbti velionės žmonos atminimą, G. Gedvila įsteigė 100 tūkst. dolerių fondą, kurio lėšos kasmet bus skiriamos Prezidento Valdo Adamkaus – savo draugo, žinomo aplinkosaugininko, šalies Prezidento – premijai. G. Gedvila pabrėžia, kad aplinkosaugos terminas visuomenėje turi būti suvokiamas plačiau, o premijos tikslas įvertinti pasiekimus ir pagerbti individų darbą gerinant Lietuvos gamtinę aplinką.

Premijos nugalėtojas bus paskelbtas balandžio mėnesį, o iškilmingas Premijos įteikimas vyks birželio 5 d. – Tarptautinę aplinkos apsaugos dieną – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode.

Apie kategorijas, kuriose galima teikti nominantus, ir sąlygas bei visą kitą reikiamą informaciją galim rasti čia.