Miškininko svajonė – Lietuvoje įkurti pasaulio vabzdžių galeriją | VDU Žemės ūkio akademija

Miškininko svajonė – Lietuvoje įkurti pasaulio vabzdžių galeriją

Apie 90 proc. mūsų planetos gyvūnijos sudarantys vabzdžiai dėl dažnai nepatrauklios savo išvaizdos ir nepageidaujamos veiklos simpatijas kelia mažai kam. Tačiau studijuojant VDU ŽŪA ne tik įgyjamos profesionalios žinios apie vabzdžių įtaką ekosistemoms, bet galima pajusti ir simpatiją bei kolekcininko aistrą šiems gyviams. Vienas tokių žmonių – jau kelis dešimtmečius vabzdžius renkantis buvęs VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto absolventas, Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Joniškio padalinio Satkūnų girininkijos girininkas Rimantas Butvila. Didžiausia miškininko svajonė – kartu su bičiuliais Joniškio rajone įkurti pasaulio vabzdžių galeriją. Išsamiau apie tai skaitykite „Ūkininko patarėjo“ publikacijoje.