Mokslinių tyrimų rezultatų pristatymas tarptautinėje mokslinėje konferencijoje ,,EURASIAN RISK 2019“ | VDU Žemės ūkio akademija

2019 m. gegužės 22–24 d. Bioekonomikos plėtros fakulteto Bioekonomikos tyrimų instituto docentai D. Makutėnienė ir V. Makutėnas dalyvavo tarptautinėje mokslinėje konferencijoje ,,EURASIAN RISK 2019: Innovations in minimization of natural and technological risks“ Baku, Azerbaidžane. Konferenciją organizavo Azerbaidžano nacionalinė mokslų akademija, Azerbaidžano geografijos institutas, jos partneriais buvo Gruzijos technikos universiteto Vandens išteklių institutas, Nacionalinis Eurazijos universitetas (Kazachstanas) ir kt. Joje dalyvavo mokslininkai iš 27 šalių (Japonijos, Italijos, Bulgarijos, Kroatijos, Šveicarijos, Ukrainos, Gruzijos ir kt.), kurie pristatė savo mokslinius tyrimus gamtinės ir technologijų rizikos valdymo srityse.

Doc. D. Makutėnienė konferencijoje pristatė savo mokslinius tyrimus apie pasėlių draudimą kaip vieną iš rizikos valdymo priemonių bei jį lemiančius veiksnius Lietuvoje, doc. V. Makutėnas – aplinkosauginių mokesčių pajamų poveikio aplinkosaugai (taršos mažinimui) Europos šalyse vertinimą.

Konferencija buvo įdomi ir naudinga, jos metu pagilintos kompetencijos, užmegzti nauji ryšiai su kitų šalių mokslininkais, aptartos bendradarbiavimo galimybės, kolegos pakviesti į mūsų universitete vyksiančią tarptautinę mokslinę konferenciją ,,Rural development 2019“.