Mokslo metų pradžios šventė | VDU Žemės ūkio akademija

Mokslo metų pradžios šventė

Šis rugsėjis – pirmasis, kai universitetines agrokrypties studijas Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje pasirinkę pirmakursiai Mokslo metų pradžios šventę pasitiko kaip visateisiai didžiausio Kaune universiteto bendruomenės nariai, per visą senamiestį nusidriekusia gausia eisena stebindami bei džiugindami miestiečius. Nes tai įrodymas, kad šalis turi šviesią ir veržlią jauną kartą, nusiteikusią teisingai įprasminti savo gyvenimo kelią.

Renginys, skirtas 2019 – 2020 mokslo metų pradžiai, tradiciškai prasidėjo trumpomis iškilmėmis pačioje VDU ŽŪA. Būsimuosius pirmakursius, svečius ir visą akademinę bendruomenę sveikindamas VDU ŽŪA kancleris prof. Antanas Maziliauskas kalbėjo, kad universitetinis išsilavinimo šiandien neturi būti tapatinamas tik su siaura profesija. Tai gebėjimas realizuoti save, kurti visos visuomenės labui pačiam jaučiantis laimingam. Tiek pat svarbi tokio žmogaus gyvenimo misija yra nešti kultūrą bei lyderystę.

A.Maziliauskas teigė neabejojantis, kad šiųmečiai VDU ŽŪA pirmakursiai pasirinko teisingą profesinę kryptį, nes veiklos, susijusios su žemės ūkiu ir gamtos ištekliais, visame pasaulyje tampa vis aktualesnės. Tačiau reikia būti pasirengusiems dirbti globaliose rinkose, gebėti nuolat tobulėti bei patiems inicijuoti teigiamus pokyčius.

Kancleris taip pat atkreipė dėmesį, kad Kaunas ir visas šio miesto regionas tampa vis patrauklesne erdve verslui, užsienio investuotojams. Todėl turint omenyje Lietuvos demografinę situaciją ir pastebimai mažėjantį bendrąjį studentų skaičių, galima prognozuoti, jog po kelerių metų kiekvienas jaunas išsilavinęs žmogus „darbdaviams bus aukso vertės“.

Aukšto skrydžio VDU ŽŪA studentams linkėjo ir šventėje dalyvavę fakultetų dekanai, akademijos socialinių ir verslo partnerių atstovai.

Ypač malonia staigmena jis tapo dviem Bioekonomikos plėtros fakulteto pirmakursėms Aušrinei Jasevičiūtei ir Viktorijai Kalinkinaitei, čia pasirinkusioms Apskaitos ir finansų studijų programą. Geriausiais pažymiais įstojusioms merginoms Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos atstovė Zita Sinickienė įteikė vardines stipendijas, kartu

ragindama visus VDU ŽŪA studentus ateityje savo gebėjimus įprasminti praktikoje, pasirenkant šį darbdavį.

Po to Mokslo metų pradžios šventė persikėlė į Kauno senamiestį. Lietuvos istorinės prezidentūros kiemelyje VDU ŽŪA pirmakursiai bendrame būryje su visais universiteto bendramoksliais, tarp kurių ir dalis atvykusiųjų net iš 70 pasaulio šalių, davė Studento priesaiką, klausėsi VDU rektoriaus prof. Juozo Augučio, švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos sveikinimų bei linkėjimų kuo prasmingiau praleisti studijų metus.

Vėliau VDU bendruomenės eisena patraukė į Rotušės aikštę, kurioje šventę vainikavo populiaraus atlikėjo Lino Adomaičio koncertas.