Pasauliniame THE reitinge – aukštas įvertinimas VDU studijoms | VDU Žemės ūkio akademija

Pasauliniame THE reitinge – aukštas įvertinimas VDU studijoms

Žurnalas „Times Higher Education“ (THE) šiandien, spalio 28 d., pristatė pasaulio universitetų reitingą atskirose studijų srityse – jame pristatomos aukštojo mokslo institucijos, siūlančios geriausias pasaulyje studijas konkrečioje pasirinktoje srityje. Į konkurencingą sąrašą pateko ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), gavęs aukštus įvertinimus už vykdomas pedagogikos, gyvybės mokslų ir socialinių mokslų studijas.

Šį rugsėjį VDU pirmą kartą pateko ir į bendrą THE pasaulinį universitetų reitingą, laikomą didžiausiu pasaulyje. Čia universitetui buvo skirta aukšta 311 vieta tarptautinės perspektyvos kategorijoje.

„Reitingavimas pagal studijų kryptis yra daug informatyvesnis potencialiems Lietuvos ir užsienio studentams, o taip pat partneriams, nei bendras universitetų reitingas. Šis reitingas atskleidžia, kuriose studijų kryptyse universitetas yra stipriausias regione bei pasaulyje. Pavyzdžiui, VDU yra tarp stipriausių regione ugdymo moksluose, mokytojų rengime. Beje, VDU įsijungus į ES finansuojamą Europos universitetų aljansą, universitetas yra tarp Europos aukštojo mokslo erdvės elitinių institucijų, o tai dar labiau didina studijų pripažinimą ir patrauklumą“, – teigia VDU mokslo prorektorė prof. Julija Kiršienė.

Studijų sričių reitinge Vytauto Didžiojo universitetui THE skyrė aukštą 501+ vietą tarp visų pasaulio universitetų pedagogikos studijų srityje, įvertinant įdirbį VDU Švietimo akademijoje ir Edukologijos tyrimų institute, kur pagal su tarptautiniais partneriais atnaujintą studijų modelį rengiami mokytojai, akcentuojant ne tik dalyko ir specializacijos išmanymą, bet ir visapusiškas studijas.

Aukštą įvertinimą VDU pelnė ir už vykdomas gyvybės bei socialinių mokslų studijas, kur jam buvo skirta atitinkamai 601-800 ir 601+ vieta. Reitingo vertinimo kriterijai visose srityse atsižvelgė į universitetų mokymosi aplinką (dėstymą), mokslinius tyrimus, citavimą, tarptautiškumą ir industrijos pajamas (inovacijas).

Iš viso THE reitinge buvo įvertintos pasaulio universitetuose vykdomos studijos vienuolikoje sričių: menų ir humanitarinių mokslų, verslo ir ekonomikos, klinikinių ir sveikatos mokslų, informatikos, pedagogikos, inžinerijos, teisės, gyvybės, fizinių, socialinių mokslų ir psichologijos.

Reitinge geriausių įvertinimų susilaukė JAV ir D. Britanija – šių šalių universitetų buvo daugiausia visų sričių pirmuose dešimtukuose. Pedagogikos, verslo, menų, teisės ir psichologijos studijų lyderis – Stenfordo universitetas (JAV). Oksfordo universitetas (D. Britanija) išsaugojo pirmąją vietą tiek informatikos, tiek klinikinių ir sveikatos mokslų srityse. Inžinerijoje ir gyvybės moksluose pirmoji vieta skirta Harvardo universitetui (JAV), fizinių mokslų srityje – Kalifornijos technologijos institutui.

Bendrame THE reitinge VDU užima 1001+ vietą. Iš viso šiame reitinge kasmet įvertinama per 1,5 tūkst. geriausių planetos aukštųjų mokyklų.