Sausio 13-osios trisdešimtmečio minėjimas VDU ŽŪA: širdimis ir mintimis vėl visi esame kartu | VDU Žemės ūkio akademija

Šiemet jau trisdešimtąjį kartą minime 1991-ųjų Sausio 13-tosios įvykius, su pagarba, pasididžiavimu ir dėkingumu prisimindami taikaus Lietuvos piliečių pasipriešinimo Sovietų Sąjungos agresijai aukas ir neįveikiamą mūsų bendrą jėgą.

Artėjant Sausio 13-osios istorinei sukakčiai, tačiau nesant galimybei visiems gyvai susiburti, VDU ŽŪA bendruomenė buvo kviečiama jungtis į iniciatyvą  „Laisvė mums – tai…“,  vaizdu pasveikinti vieniems  kitus bei pasvarstyti, ką Tėvynės laisvė reiškia kiekvienam mūsų asmeniškai.

1991-ųjų istorinių įvykių liudininkas, buvęs ilgametis VDU ŽŪA rektorius prof. Albinas Kusta, kuriam teko atsakingos vadovo pareigos akademijai sukant nauju europietiškumo keliu, šiandien sako, kad Tėvynės Laisvė yra aukščiausias gėris, sudarantis sąlygas laisvai veikti, bendrauti su visu pasauliu ir nebijoti okupanto represijų. VDU ŽŪA bendruomenei A. Kusta dar kartą primena prasmingus Popiežiaus Pranciškaus žodžius, pasakytus vizito Lietuvoje metu: „Laisvė yra turtas, kurį reikia nuolat saugoti ir perduoti  naujoms kartoms kaip brangų paveldą.“

Kviečiame žiūrėti video