Simon Revell paskaita apie juostinės sėjamosios privalumus | VDU Žemės ūkio akademija

Simon Revell paskaita apie juostinės sėjamosios privalumus

VDU Agronomijos fakultete vasaris – asmeninio tobulėjimo mėnuo. Fakultete vyksta renginiai, padedantys atrasti karjeros kelią, susipažint su potencialiais darbdaviais, investuoti į save ir tobulėti asmeniškai.

Vasario 20 d. fakultete viešėjo kompanijos „Claydon Drills“ eksporto vadybininkas Simon Revell iš Jungtinės Karalystės. Svečias pristatė juostinės sėjamosios privalumus tiesioginėje sėjoje. S. Revell pasakojo apie Claydon šeimos ūkį, įsikūrusį netoliese Londono, vietoje, kur derlingi dirvožemiai. Ūkį dabar valdo jau šešta karta. Ūkyje auginami rapsai, avižos, žirniai, pupos ir kitos kultūros. Nors Jungtinėje Karalystėje iškrenta daug kritulių, vietovėje, kur įsikūręs ūkis, drėgmės sąlygos palankios. Vis dėlto, pranešėjas akcentavo, kad juostinė sėjamoji yra tinkama tiek drėgnomis, tiek sausomis sąlygomis. Pranešėjas pristatė juostinės sėjamosios atsiradimo istoriją. Viskas prasidėjo, kuomet Claydon kompanijos įkūrėjas 1980 m. kombaine įdiegė derliaus srauto daviklį. Buvo pradėtos gaminti mažesnės sėjamosios, kad daugiau ūkininkų, net ir mažesniuose ūkiuose, galėtų naudoti juostinę sėjamąją. Pranešėjas pristatė ūkių išlaidų detalizaciją ir akcentavo, kad daugiausiai išlaidų galima sutaupyti per žemės dirbimą (paruošimą, sėją). Naudojant juostinę sėjamąją galima pagerinti dirvožemio būklę, todėl, panaudojant naujausias technologijas, galima sutaupyti. S. Revell papasakojo apie juostinės sėjamosios techologinius aspektus, veikimo principą. Vėliau susitikimas persikėlė į išvykstąmąją ekskursiją. Mokomojo ūkio laukuose rudenį įrengtame lauko eksperimente studentai turėjo galimybę praktiškai susipažinti su esama pasėlio situacija lauke ir juostinės sėjamosios privalumais.

Dėkojame svečiui už informatyvią paskaitą, pasidalintas žinias.