Studentams - skelbiamas Lietuvos Respublikos Prezidentų vardinių stipendijų konkursas! | VDU Žemės ūkio akademija

Studentams – skelbiamas Lietuvos Respublikos Prezidentų vardinių stipendijų konkursas!

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia Lietuvos Respublikos Prezidentų vardinių stipendijų konkursą.

Universitetinių aukštųjų mokyklų studentams skiriamos 24 vardinės stipendijos, iš jų:

• Antano Smetonos stipendijų – 8 (4 – humanitarinių mokslų studijų krypčių grupei ir 4 – meno studijų krypčių grupei);
  • Aleksandro Stulginskio stipendijų – 4 (matematikos mokslų, informatikos mokslų bei fizinių mokslų studijų krypčių grupėms);
  • Kazio Griniaus stipendijų – 4 (gyvybės mokslų, sveikatos mokslų, veterinarijos mokslų, žemės ūkio mokslų ir sporto studijų krypčių grupėms);
  • Jono Žemaičio stipendijų – 4 (inžinerijos mokslų ir technologijos mokslų studijų krypčių grupėms);
  • Algirdo Brazausko stipendijų – 4 (socialinių mokslų, ugdymo mokslų, teisės studijų, verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupėms).

LR Prezidentų vardinės stipendijos skiriamos talentingiems, ypač pasižymintiems studijose, mokslinėje ir (arba) meninėje veikloje valstybinių ir nevalstybinių aukštųjų mokyklų pirmosios, antrosios studijų pakopų ir vientisųjų studijų studentams, kuriuos Lietuvos mokslų akademija savo nustatyta tvarka atrenka kandidatus į vardines stipendijas ir kasmet iki birželio 15 dienos teikia švietimo, mokslo ir sporto ministrui siūlymus dėl vardinių stipendijų skyrimo.

Pirmosios studijų pakopos studentams skiriamos 5 bazinės socialinės išmokos dydžių per mėnesį vardinės stipendijos (200 EUR), o magistrantūros studijų studentams – 7 bazinės socialinės išmokos dydžių per mėnesį vardinės stipendijos (280 EUR). Vientisųjų studijų studentams gali būti skiriamos 5 ar 7 bazinės socialinės i š mokos dydžių per mėnesį vardinės stipendijos, atsižvelgiant į tai, kuriame kurse yra studentas. Vardinės stipendijos skiriamos studentams kasmet vieniems studijų metams ir mokamos nuo studijų metų pradžios. Iš kiekvienai studijų sričiai skiriamų 4 vardinių stipendijų po 2 (dvi) skiriamos pirmosios pakopos (2 – 3 k.) arba vientisųjų studijų (2 – 3 k.) studentams ir po 2 – magistrantūros (1 k.) arba vientisųjų studijų (4 – 5 kursų) studentams.

Kadangi kandidato nominacijos procedūra susideda iš dviejų etapų: universiteto teikimo ir pačio kandidato registracijos, tad procedūra – vykdoma šia tvarka:

• Akademijos – fakultetų dekanų (ŽŪA) teikimu, vizuotu akademijos kanclerio ar vicekancelio, neviršydami mokslo srityje nurodyto maksimalaus kandidatų teikimo skaičiaus – 4 (keturių) tiek bakalauro, tiek magistro ar vietisosiose studijose, nuo kiekvieno fakulteto iki š. m. balandžio 19 d. (pirmadienio) turi visus teikiamus kandidatus, kartu su kiekvieno iš jų reikalaujamais stipendijai gauti dokumentais (informacijos apie kandidato paskutinių dviejų semestrų studijų rezultatus, kandidato studijų, mokslinės ir (arba) meninės veiklos įvertinimo, kuriame pažymima apie ypač gerus studijų, mokslinės ir (arba) meninės veiklos rezultatus, studento dalyvavimo konkursuose, ekspedicijose, studentų mokslinės praktikos projektuose ir pan.), nurodant mokslo studijų krypčių grupę, kurioje nominuojamas kandidatas, centralizuotai pristatyti į Studentų reikalų departamentą atsiunčiant skenuotas dokumentų versijas el. p. srd@vdu.lt . Akademiją apie universiteto atrinktus kandidatus kiekvienoje mokslo studijų krypčių grupėje informuosime iki š. m. balandžio 23 d.
  • Po š. m. balandžio 23 d. universiteto atrinktus ir nominuotus kandidatus akademija turės informuoti, kad šie iki š. m. gegužės 1 d. 16 val. Lietuvos mokslų akademijos svetainės paraiškų registravimo sistemoje adresu http://www.lma.lt/Paraiskos/2021-m-lietuvos-respublikos-prezidentu-vardiniu-stipendiju-konkursas patys užpildytų elektroninę paraiškos formą bei pateiktų visus nurodytus dokumentus.
  • Plačiau apie Prezidentų vardines stipendijas skaitykite čia: http://www.lma.lt/lr-prezidentu-vardines-stipendijos

Fakulteto studentus dėl smulkesnės informacijos kviečiame kreiptis į dekanatą el. adresu: af@vdu.lt  arba tel.: (8 37) 752 293.