Sumanaus moksleivio akademiją 2018-2019 sėkmingai baigė daugiau kaip 250 moksleivių | VDU Žemės ūkio akademija

Gegužės 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio Akademijos Bioekonomikos plėtros fakultete aidėjo gausūs plojimai bei skambūs sveikinimo šūksniai. Tądien daugiau kaip 250 moksleivių iš Kauno Aušros, Veršvų, Kovo 11-osios, Gedimino sporto ir sveikatinimo, Maironio universitetinės, Kauno r. Raudondvario, Ugnės Karvelis, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijų namo grįžo nešini pažymėjimais, liudijančiais jų sėkmingą Sumanaus moksleivio akademijos 2018-2019 baigimą.

Sumanaus moksleivio akademija (SMA) – tai visus mokslo metus trukęs Verslumo laboratorijos organizuojamas ir koordinuojamas projektas, skirtas moksleivių pasirinktos mokslų krypties įgūdžiams lavinti. 2018-2019 mokslo metams mokiniams buvo pasiūlyta rinktis vieną iš trijų mokslo krypčių klasių: verslumo, gamtos mokslų, inžinerijos. Šiemet Sumanaus moksleivio akademijos verslumo klasę baigė bemaž 150 moksleivių. Gamtos mokslų klasės baigimo pažymėjimai įteikti 78 moksleiviams. Inžinerijos klasę baigė 48 moksleiviai. Kvalifikacijos kėlimo pažymėjimais buvo apdovanoti ištikimai visus mokslo metus moksleivius lydėję bei kartu kompetencijas lavinę mokytojai.

Gegužės 10 d. vykęs finalinis susitikimas, kuriame susirinko gausus būrys Sumanaus moksleivio akademijos 2018-2019 dalyvių, prasidėjo energingu pasisveikinimu – apšilimo mankšta, kurioje buvo pasikrauta energijos likusiems dienos užsiėmimams. Po energingos įžangos, Verslumo laboratorijos vadovė A. Čapienė pasveikino susirinkusius dalyvius, pasidžiaugė jų nueitu keliu ir motyvavo siekti būti dar geresniais, būti lyderiais. Padrąsinti moksleiviai buvo pakviesti aktyviam, lavinančiam komunikacijos bei lyderystės kompetencijas, užsiėmimui mišriose komandose. Užduotis pareikalavo išsakyti kuo daugiau gerų žodžių apie save bei išdalinti gausybę komplimentų aplinkiniams. Moksleiviai, patekę į nepažįstamų žmonių grupes, iš pradžių į viską žiūrėjo atsargiai ir kiek nedrąsiai. Tačiau užsiėmimą užbaigė kalbėdami garsiai ir aiškiai, nebeturėdami jokių kompleksų. Sekanti užduotis pažėrė dar daugiau iššūkių. Mišriose moksleivių komandose išrinktiems grupių lyderiams buvo išdalinti vokai su užduotimi lauke sudėlioti tam tikrą simbolį, kurių visuma sudarytų aiškią mintį ir transliuotų konkrečią žinutę. Turėdami labai mažai užuominų, komandų lyderiai nepasimetė ir, pasitelkę dar pirmojo SMA susitikimo metu išlavintus komandinio darbo įgūdžius, padarė bendrą komandų lyderių susirinkimą. Jame išsiaiškino kokia užduotis visiems jiems patikėta. Grįžę į savo komandas lyderiai davė aiškius veiksmų nurodymus, kad būtų pasiektas bendras tikslas. Rezultatas pranoko organizatorių lūkesčius. Ne tik puikus vizualus užduoties išpildymas, bet ir moksleivių sumanumas, greitas ir tikslingas komandinis veikimas atvedė prie nepriekaištingo rezultato.

Po aktyvios užsiėmimų dalies moksleiviai buvo pakviesti grįžti į auditoriją, kur jų laukė atraktyviai pateikiama informatyvi asist. M. Samuolaičio paskaita apie karjeros galimybes. Joje SMA dalyviai ne tik sužinojo kopimo karjeros laiptais paslaptis, bet ir patys sudalyvavo greito reagavimo improvizacijose. Neliko pamiršti ir moksleivius atlydėję mokytojai. Kol moksleiviai dalyvavo užsiėmimuose, mokytojai klausėsi specialiai jiems suorganizuotos lekt. A. Pugevičiaus paskaitos „Sėkmingas pedagogas arba kaip „išauklėti” moksleivių tėvus”.

Susitikimą vainikavo SMA baigimo pažymėjimų įteikimo ceremonija, kurioje pasveikinti absolventų ir įteikti jiems baigimo pažymėjimus atvyko Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė prof. dr. A. Miceikienė, Agronomijos fakulteto prodekanė doc. dr. A. Adamavičienė, Žemės ūkio inžinerijos fakulteto prodekanas E. Vaiciukevičius. Fakultetų valdžios atstovai džiaugėsi moksleivių gausa ir jų spinduliuojama gera energija, linkėjo ir toliau veikti, siekti, nenustoti semtis žinių ir patyrimų bei nuolat tobulėti.

Finalinio SMA renginio metu buvo paskelbtas blitz konkursas, kuriame moksleiviai, Verslumo laboratorijos Facebook paskyroje dalindamiesi smagiausių SMA akimirkų asmenukėmis ir sukurtais ketureiliais apie profesinę kryptį, kurioje mokėsi SMA, turėjo galimybę laimėti puikų prizą – SMA komplektą sumaniems žygiams. Džiaugėmės sulaukę moksleivių aktyvumo ir pažymėjimų įteikimo ceremonijos metu galėję apdovanoti šauniausios asmenukės bei ketureilio sumanytoją iš Ukmergės A. Smetonos gimnazijos.

Pasibaigus Sumanaus moksleivio akademijos 2018-2019 projektui, džiaugiamės už tuos, kurie praturtino savo žinias, įgūdžius, praplėtė pažįstamų ratą ir sėkmingai įveikė šį visus mokslo metus trukusį iššūkį. Verslumo laboratorijos komandai kiekvienas įteiktas pažymėjimas ir kiekviena šypsena moksleivių veiduose – tai paskata judėti pirmyn, ieškoti naujų idėjų ir būdų jas įgyvendinti. Tikime, kad šis finalinis SMA renginys nebuvo atsisveikinimas su šiais šauniais moksleiviais visam laikui. Jau brandiname naujas idėjas ateičiai ir tikimės tokio paties sklandaus, šilto ir abipusiai vertingo bendradarbiavimo.
Dalinamės turiningomis Sumanaus moksleivio akademijos finalinio susitikimo akimirkomis. Jūsų šypsenos – mūsų energijos variklis.