Sumanaus moksleivio akademija 2019-2020 įpusėjo

Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslumo laboratorijos organizuojams projektas „Sumanaus moksleivio akademija 2019-2020“ įpusėjo. Sėkmingai užbaigėme antrųjų projekto susitikimų etapą. Šiuose susitikimuose net 21 Sumanaus moksleivio akadmeijos klasė, apie 300 moksleivių iš vienuolikos skirtingų mokyklų, lavino pasirinktos mokslo krypties įgūdžius dalyvaujant verslumo, inžinerijos bei gamtos mokslų užsiėmimuose.

Verslumo klasę pasirinkę moksleiviai kartu su Bioekonomikos plėtros fakulteto lekt. A. Čapiene aiškinosi kas yra reklama, kokios jos kūrimo subtilybės. Įveikdami auditorijos baimę bei komandinio darbo iššūkius jaunuoliai kūrė reklamas ir patys jose vaidino. Inžinerijos klasės užsiėmimuose kartu su Žemės ūkio inžinerijos doc. dr. A. Žunda analizuotas klausimas „Noriu auto – išsidrožti, atsispausdinti ar nusipirkti?“, lekt. A. Andriušis supažindino su 3D spausdinimo technologija. Čia moksleiviai taip pat turėjo galimybę pagaminti realių gaminių prototipus. Gamtos mokslų klasę pasirinkę jaunuoliai, įsisukę į laboratorijos darbuotojų baltus chalatus, kartu su Agronomijos fakulteto lekt. dr. R. Masiene tyrinėjo augalinės ląstelės nuotykius, stebėjo įvairius augalus per mikroskopą ir bandė patys juos klonuoti. Kitoje susitikimo dalyje kartu su doktorantais M. Lasinsku, I. Čechovičiene, D. Televičiūte ir A. Velička moksleiviai sprendė klausimą „Ar visada skanu tai, kas sveika?“. Užsiėmime buvo nustatinėjamas vitamino C kiekis vaisiuose, moksleiviai susipažino su vaistažolių savybėmis, ragavo iš įvairių arbatžolių susikomplektuotą organizmo funkcijas gerinančią arbatą.

Džiugu matyti moksleivių entuziazmą, girdėti klausiant, o kada gi sekantis susitikimas. Džiaugdamiesi sėkminga moksleivių kelione projekte, ir mes, Verslumo laboratorijos komanda, su geriausiomis emocijomis palydime antrųjų Sumanaus moksleivio akademijos susitikimų etapą ir pradedame trečiuosius susitikimus.

Būkime kartu. Būkime sumanūs!