Užsienio studentų vizitas VDU ŽŪA | VDU Žemės ūkio akademija

Užsienio studentų vizitas VDU ŽŪA

2022 m. rugpjūčio 9 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje lankėsi  Baltic Summer School University „Lithuanian Language and Culture Summer Course“ vasaros mokyklos dalyviai. Ekskursijoje dalyvavo 10 studentų iš šešių šalių: Kanados, Ukrainos, Latvijos, Lenkijos, Vengrijos ir Vokietijos.

Jų apsilankymo tikslas buvo susipažinti su VDU ŽŪA vykdomais tyrimais bioekonomikos srityje ir apžiūrėti pagrindinę infrastruktūrą, naudojamą vykdant mokslinius tyrimus. Pirmiausiai buvo apžiūrėtas Akvakultūros centras. Centro vadovas Alvydas Žibas vasaros mokyklos dalyvius supažindino su  Žuvų veisimo ir Žuvų auginimo laboratorijomis, eksperimentine žuvų auginimo sistema, pristatė tyrimus žuvų auginimo sistemose ir jų poreikį. Vėliau dalyviai lankėsi Gyvulininkystės selekcijos, veislinės vertės nustatymo ir sklaidos centre, kuriame mokslo darbuotoja dr. Giedrė Jarienė supažindino su  mėsos tyrimais (jų pagrindinėmis savybėmis). Studentai turėjo galimybę ištirti mėsos kokybę pagal įvairius parametrus. Agronomijos fakulteto inžinierius Arvydas Bočys aprodė Jungtinių tyrimų centro išmanųjį šiltnamį, jame vykdomus mokslinus tyrimus ir eksperimentus bei augalinių žaliavų kokybės laboratoriją ir supažindino dalyvius su jose vykdomais tyrimais. Dalyviai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti VDU ŽŪA šiltnamius,  kuriuose yra veisiamos įvairios gėlių rūšys. Paskutinis apsilankymo objektas buvo Agrobiologijos laboratorija, kurioje dr. Lina Skinulienė pristatė pagrindinius vykdomus tyrimus, susijusius su dirvožemio fizikinių savybių analize. Studentai aktyviai dalyvavo, domėjosi laboratorijose vykdomais tyrimai. VDU ŽŪA doc. dr. A. Novikova tikisi, kad kitais metais vėl sulauksime Baltic Summer School University kursų atstovų, besidominančių bioekonomikos klausimais.