VDU vyks studijų mugė, skirta lietuvių diasporai | VDU Žemės ūkio akademija

VDU vyks studijų mugė, skirta lietuvių diasporai

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kviečia į spalio 27–28 d. vyksiančią nuotolinę studijų mugę, skirtą lietuvių diasporai – „Apie studijas, studijavimą ir galimybes pasaulio lietuviams Vytauto didžiojo universitete“.

Spalis – lietuvių diasporos mėnuo

Jau ketvirtą dešimtmetį su pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos bendruomene glaudžius ryšius palaikantis VDU kartu su Užsienio reikalų ministerija (URM), Pasaulio lietuvių bendruomene (PLB) ir Draugija pasaulio lietuviams pažinti (DPLP), kviečia skirti dėmesio lietuvių diasporai – jos istorijai, bendruomenių, lituanistinių mokyklų veiklai, bei diasporos jaunimui aktualioms studijomis Vytauto Didžiojo universitete.

Studijų mugėje sužinosite apie:

• Formalių ir neformalių studijų galimybes Vytauto Didžiojo universitete;
  • Galimybes studijuoti nuotoliniu būdu;
  • Galimybes pasinaudoti VDU siūlomomis tarptautiškumo galimybėmis (praktikos, mainai, stažuotės);
  • Artes liberales principą renkantis studijas (gretutinės, individualios studijos);
  • Studijavimo lietuvių ir anglų kalbomis galimybes;
  • VDU ir Lietuvos valstybės teikiamą paramą užsienio lietuviams, bei stipendijas studentams, tiriantiems lietuvių migracijos ir diasporos procesus;
  • Gyvai išgirsite fakultetų prisistatymus, galėsite užduoti klausimus ir iš karto gauti atsakymus apie rūpimas studijų programas;
  • Lietuvių kalbos, kultūros bei istorijos studijų galimybes;
  • VDU studijuojančių pasaulio lietuvių patirtis.

Studijų mugė vyks nuotoliniu būdu:

• Spalio 27 d., 15–17 val. Lietuvos laiku. – lietuvių kalba.
  • Spalio 28 d., 15–17 val. Lietuvos laiku – anglų kalba.

Registracija į mugę vyksta iki spalio 26 d. 12 val. (EEST)

Mugės programa

VDU – diasporinis universitetas

Nuo pat 1989 m. VDU veikė ir buvo atpažįstamas kaip diasporinis universitetas. Bene kiekviename fakultete megzti glaudūs ryšiai su lietuvių išeivijos mokslininkais ir kūrėjais bei vykdyti projektai buvo bendro Lietuvos ir išeivijos mokslininkų darbo rezultatas.

Per šį laiką į universiteto bendruomenę įsiliejo tokie pasaulio lietuviai kaip Algirdas Avižienis, Bronius Vaškelis, Liucija Baškauskaitė, Arvydas Žygas, Milda Danytė, Viktorija Skrupskelytė, Algis Mickūnas, Birutė Galdikas, Emilija Sakadolskienė, Romas Vaštokas, Violetta Parutis, Dovilė Budrytė ir daug kitų. Organizuoti lietuvių kalbos ir kultūros kursai, mokymai lituanistinių mokyklų mokytojams, pradėtas vykdyti Baltistikos centrų projektas, vyko vasaros kursai ir stažuočių programa pasaulio lietuviams.

Nuo 2013 m. universitete veikia Pasaulio lietuvių universiteto (PLU) platforma, kurios svarbiomis veiklos kryptimis tapo Lietuvos visuomenei ir pasaulio lietuvių bendruomenei skirta diasporinis ugdymo programa, skatinimas domėtis pasaulio lietuvių istorija, dėmesys pasaulio lietuvių mokslininkų ir tyrėjų bendrabūviui, studentams, ugdyti ir ugdytis siekiantiems pasaulio lietuviams.

Šiais metais, augant VDU ir partnerių, taip pat skiriančių ypatingą dėmesį lietuvių diasporos reikalams, sinergijai, spalio mėnesio renginių ciklu siekiama ugdyti ir stiprinti suvokimą, kad lietuvių diaspora yra Lietuvos dalis.

Daugiau informacijos apie lietuvių diasporos mėnesio renginius.