VDU ŽŪA Inžinerijos fakultete lankėsi Kauno kolegijos vykdomas Erasmus+ projektas „Uniclad“ | VDU Žemės ūkio akademija

Praėjusią savaitę Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakultete kartu su Kauno kolegijos atstovais lankėsi partneriai iš Comrat State University (Moldova), įmonės Fabrica Oloi Pak (Moldova), Azerbaijan Technical University bei Agrarian Innovation Center (Azerbaidžanas).

Kauno kolegija kartu su partneriais iš Moldovos, Ukrainos, Azerbaidžano, Vengrijos, Lenkijos, Austrijos ir Italijos vykdo Erasmus+ projektą „Uniclad“ (Nr. 609944-EPP-1-2019-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP), kurio tikslas sukurti klasterius tarp aukštųjų mokyklų, įmonių bei organizacijų Azerbaidžane, Moldovoje ir Ukrainoje, remiantis EU partnerių šalių patirtimi.

Vienos iš projekto vykdomų veiklų – „Study tour“ metu partneriai lankosi Lietuvos įmonėse, tyrimų centruose, aukštosiose mokyklose, kad įgytų žinių ir pamatytų konkrečių pavyzdžių apie agro bei IT sektorius, kaip tokios įmonės dirba, kaip bendradarbiauja tarpusavyje vykdant mokslinius tyrimus, kuriant produktus, kaip veikia klasteriai ir pan. Kauno kolegija kartu su tarptautiniais partneriais atvyko į VDU ŽŪA supažindinti su Akademijos galimybėmis ir agroinovacijomis. Vizitas Akademijoje partneriams paliko neišdildomą įspūdį. Tikima, kad jie parsiveš ne vieną idėją, kurią būtų galima pritaikyti savo šalyje.

Projekto UniClaD tikslas – remiantis inovacijomis ir darnaus vystymosi principais, stiprinti aukštųjų mokyklų potencialo panaudojimą, kuriant ir sėkmingai plėtojant agrarinės pramonės klasterius.