„Želdininkystės ir kraštovaizdžio dizaino“ studijų programos studentų projekto pristatymas | VDU Žemės ūkio akademija

Rugsėjo 19 dieną „Želdininkystės ir kraštovaizdžio dizaino“ studijų programos studentai buvo maloniai sutikti Kauno lopšelyje-darželyje „Saulutė“. Direktorės prašymu 4 kurso studentai suprojektavo ir pristatė darželio teritorijos sutvarkymo projektą.

Gerda Petrauskaitė pristatė daržo ir žaidimų zoną, kurioje vaikai turės edukacinius užsiėmimus, mokinsis pagrindines daržovių, uogų, vaisių, prieskonių rūšis. Darže bus vykdoma ekologinė daržininkystė, bus naudojamos komposto turinys, sukauptas per sezoną. Darže studentė suprojektavo prieskoninių augalų nedidelį alpinariumą,  kuris simbolizuoja darželio pavadinimą „Saulutė”. Aukščiausioje alpinariumo vietoje planuojama pasodinti rudbekijas, kurių žiedai yra kaip mažos saulutės ir žydi visą vasarą, o rudenį jos išlieka taip pat puošnios. Daržo pašonėje planuojama įrengti pavėsinę, kurioje vaikai galėtų skanauti ir mėgautis darželio teritorijoje suprojektuoto daržo derliaus gėrybėmis. Projekte daržą nuo žaidimų zonos skirs koloniniai vaisių medžiai, kurie yra nedidelio aukščio ir derlių augina 30 cm nuo žemės, todėl vaikams patiems rinkti derlių bus nesudėtinga. Darželio teritoriją juosia augalai, kad vaikai būtų saugūs darželio zonoje ir jokie praeiviai negalėtų jiems pakenkti, tam naudojama varpinė medlieva, kurios uogos yra labai maistingos ir saldžios kaip medus.

Kolegė Deimantė Norgailaitė pristatė aktyvaus poilsio zoną, kurioje numatoma projektuoti aikštelę, kurioje vaikai galės mokytis saugaus eismo bei važinėti dviračiais, paspirtukais, kuriais patys atvyks į darželį. Taip pat studentė pasiūlė įrengti netradicinius žaidimo įrenginius, kuriuose darželinukai galės žaisti.

Živilė Patinskaitė pristatė miško zoną, kurioje vaikai galės ugdyti savo smalsumą, lavinti vaizduotę. Šioje zonoje planuojama įrengti ,,Vabalų viešbutį”, kur bus galima stebėti vabaliukų gyvenimą. Projekte numatytas vingiuotas takelis kuriuo bus galima patekti į pavėsines per vytelių tunelį, taip pat perkeliamas kalnas nuo kurio žiemą vaikai galės čiuožinėti. Studentų planuose padidinta grindžiama aikštelė, kurioje vyks įvairūs renginiai, o kai renginių nevyks darbuotojams bus patogu pasistatyti savo automobilius.

Mantas Meštaras pristatė vidinę kiemo dalį ir pateikė edukacines augalų ekspozicijas, daugiamečių gėlynų ir vidinio kiemo koncepciją.

Studentai lopšelyje-darželyje „Saulutė“ bendruomenei pasiūlė dar daug šaunių idėjų, kurios direktorės pastangų dėka bus po truputį įgyvendinamos.