Žemės ūkio inžinerijos klasteris įgyja pagreitį | VDU Žemės ūkio akademija

Žemės ūkio inžinerijos klasteris įgyja pagreitį

Šių metų pavasarį įsteigtas pirmasis Lietuvoje Žemės ūkio inžinerijos studijų klasteris VDU Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) ir keturių šalies agroverslo įmonių  –  UAB „Biržų žemtiekimas“, UAB „Baltic Agro Machinery“, UAB „Dojus Agro“, AB „Lytagra“ – partnerystę pakėlė  į naują struktūrinį lygmenį.  Klasterio tikslas  – įgyvendinti mechanikos inžinerijos studijų krypties programas, diegti inovatyvias  ir įtraukias mokymo formas. Šiuo metu klasteris įgyja vis didesnį pagreitį, jo efektyvumą jau jaučia VDU ŽŪA dėstytojai, verslo partneriai ir svarbiausia – studentai.

UAB „Biržų žemtiekimas“ komercijos direktorius Ugnius Stančiauskas pastebi, kad šiuolaikinei žemės ūkio technikai vis sudėtingėjant jos pardavėjams bei serviso inžinieriams reikia vis daugiau žinių, nes jie turi gebėti taikyti ir valdyti išmaniąsias ateities technologijas, kurios sparčiai diegiamos šiuolaikinėje technikoje.

„Klasterio idėja – realiomis sąlygomis parodyti studentams, kaip veikia naujausia technika ir kuo gyvena dabartiniai serviso inžinieriai. Mūsų įmonėje praktiką jau atliko ne vienas VDU ŽŪA studentas, dalis jų buvo ir įsidarbinę bei darbo vietoje ruošė savo baigiamuosius darbus. Taip pat mūsų įmonėje organizuojami mokymai, kuriuos veda produktų ekspertai, galintys pristatyti naujausias technologijas. Šiais metais jau įvyko DEUTZ FAHR traktorių, KUHN ir SIP žaliojo pašaro ruošimo technikos, HARDI purkštuvų ir kitos šiuolaikinės technikos mokymai. Esame įsitikinę, kad tik glaudus mokslo ir verslo bendradarbiavimas leis išugdyti aukštos kvalifikacijos specialistus, kurių šiuo metu trūksta darbo rinkoje“, – teigia UAB „Biržų žemtiekimas“ atstovas.

VDU ŽŪA Žemės ūkio inžinerijos fakulteto dekanas doc. Rolandas Domeika pasakoja, kad šio fakulteto Žemės ūkio mechanikos inžinerijos studijų programos nuolatinių ir ištęstinių studijų baigiamojo kurso studentai noriai rinkosi vasaros metu atlikti praktikas Studijų klasterio įmonėse AB „Lytagra“, UAB „Dojus Agro“, UAB „Biržų žemtiekimas“, UAB „Baltic Agro Machinery“, o grįžę iš praktikų pasirinko šių įmonių pasiūlytas baigiamųjų darbų temas. Minėtos studijų programos magistrantai pastaruoju laiku išklausė praktinių paskaitų ciklą, kurio eigoje   UAB „Dojus Agro” atstovas Giedriaus Žiūraitis  pravedė užsiėmimą apie dirvožemio mėginių paėmimą, UAB „Biržų žemtiekimas“ atstovas Aurimas Cikanavičius  – apie ritininių presų ir vyniotuvų ypatumus, UAB „Baltic Agro Machinery“ darbuotojas Antanas Juostas  – apie telemetrinių sistemų panaudojimą žemės ūkyje ir automatines vairavimo sistemas.

Šį mėnesį numatyta, kad nuotoliniu būdu AB „Lytagra“ specialistas skaitys paskaitą apie javų kombainų ypatumus, UAB „Dojus Agro“- apie pardavimų žemės ūkio sektoriuje iššūkius ir galimybes.

„Išties džiugu, kad pasinaudodami Studijų klasterio suteikiamomis galimybėmis galime į studijų procesą įtraukti lyderiaujančių įmonių atstovus“, – studijų, mokslo ir verslo bendradarbiavimo naudą komentuoja R. Domeika.

Pašnekovo mintį papildo ir VDU ŽŪA Žemės ūkio inžinerijos fakulteto prodekanas doc. Jonas Čėsna, šiomis dienomis drauge su žemės ūkio mechanikos inžinerijos  studijų programos ištęstinių studijų studentais,  studijuojančiais Gyvulininkystės technologijų inžinerijos dalyką, lankęsis UAB „Biržų žemtiekimas“ organizuotame seminare – lauko dienoje „Oro taršos mažinimas gyvulininkystėje“ Klaipėdos r. ūkyje.

„Oro taršos  iš karvidžių mažinimas, gyvulininkystės poveikio klimato kaitai mažinimas; tvarūs tvarto technologiniai ir konstrukciniai sprendimai – aktualūs dalykai, kuriuos šiandienos specialistams būtina išmanyti. Svarbu ir tai, kad savo žiniomis su dabartiniais studentais dalijosi buvę mūsų fakulteto absolventai, o šiuo metu UAB „Biržų žemtiekimas“ specialistai – gyvulininkystės įrangos pardavimų vadybininkas Dainius Želvys, Žemaitijos krašto gyvulininkystės įrangos pardavimų vadybininkas Mindaugas Kalvaitis, įmonės projektų vadovas  Marius Ivanauskas. Tai dabartiniams studentams parodo jų pasirinktų studijų perspektyvumą bei motyvuoja siekti diplomo“, – neabejoja J. Čėsna.