ERASMUS. Paversk nuotykį patirtimi: čia išmoksti daugybę dalykų ne tik studijose, bet ir kasdieniniame gyvenime | VDU Žemės ūkio akademija

ERASMUS. Paversk nuotykį patirtimi: čia išmoksti daugybę dalykų ne tik studijose, bet ir kasdieniniame gyvenime

ERASMUS+ – tai daug daugiau nei tarptautiniai studijų ar praktikos mainai. Tai – naujos žinios, patobulinti užsienio kalbų gebėjimai, tarptautinė patirtis, verslumo kompetencijų sustiprinimas, geriausių asmeninių savybių ugdymas, ryšiai ir draugai visame pasaulyje, kitos šalies ir kultūros pažinimas. Greta to – kiekvieną mėnesį mokama ERASMUS+ stipendija. Pagal Europos Sąjungos ERASMUS+ programą VDU Žemės ūkio akademija turi daugiau kaip 90 Europos šalių universitetų partnerių, iš viso turi daugiau kaip 170 ERASMUS+ parnerių, kuriuos gali rinktis studijų ar praktikos tarptautiniams mainams.

Svarstai išvykti pagal ERASMUS+, tačiau trūksta dar vieno žingsnio iki apsisprendimo? Paskaityk VDU Žemės ūkio akademijos studentės Monikos Davydovaitės ERASMUS+ nuotykių ir įgytos patirties Graikijos saloje Kretoje esančiame Hellenic Mediterranean universitete istoriją.

Į kurią šalį vykai pagal ERASMUS+ programą? Į kokį universitetą? 

Pasirinkau Hellenic Mediterranean university, kuris yra Graikijos salos Kretos sostinėje Heraklione.

Kaip ir kodėl pasirinkai šią šalį, universitetą?  

Esu Turizmo industrijų antro kurso studentė, tad šalį ir universitetą pasirinkau atsižvelgdama į savo studijuojamą programą. Studijos pasirinktame universitete labiausiai atitiko mano studijas VDU ŽŪA. Taip pat atsižvelgiau ir į vietovę – kadangi Graikija yra turistinė šalis, ją pažinti, man, kaip Turizmo industrijų studentei, yra svarbu. Žinoma, dar traukė ir šiluma, buvau girdėjusi, kad tokiose šalyse draugiškesni žmonės. Norėjau viską išbandyti pati.

Kiek laiko buvai išvykusi pagal ERASMUS+ programą? 

Mano ERASMUS+ studijos truko keturis mėnesius, nuo spalio iki sausio pabaigos, todėl puikiai pavyko prisiderinti prie VDU ŽŪA semestro laikotarpio.

Ar tai tavo pirmoji ERASMUS+ išvyka?  

Taip, tai buvo mano pirmoji ERASMUS+ išvyka, bet, tikiuosi, nepaskutinė.

Kas labiausiai nustebino, įsiminė kitoje šalyje?  

Tik atvykus nustebino visiškai kitokia gamta. Tuo metu žalumos buvo mažai, tačiau, kai atvėso oras ir palijo, viskas sužaliavo. Nustebino visa augalija, kalnai, jūra, visiškai kitoks kraštovaizdis. Taip pat žmonės, tačiau ne vien vietiniai, bet ir kitų šalių ERASMUS+ studentai. Vis dar esu nustebusi, kokie draugiški ir bendraujantys žmonės čia susirinko – skirtingų kultūrų, iš įvairių šalių, bet visi norintys susipažinti ir komunikuoti. Nuo pat pirmų dienų visi labai noriai susitikdavome pabendrauti, todėl tapome labai artimi.

Kokiomis veiklomis, greta studijų, užsiėmei ERASMUS+ mainų metu?

Veiklų visada gausu, HMU universiteto ESN (Erasmus Student Network) komanda rengė daugybę įdomių, smagių ir naudingų renginių. Suorganizavo kelionę į Santorini salą, kuri dar labiau suartino mūsų grupę ir suteikė galimybę pamatyti vieną gražiausių Graikijos salų. Taip pat ir patys organizuodavomės keliones į kalnus, į kitus aplinkinius miestus, tiesiog pasinaudodami tarpmiestiniais autobusais ar išsinuomodami automobilį. ESN Universitetas, kuriame studijavome, įsikūręs ant kalno, nuo kurio matosi viso miesto panorama. Kai kurios paskaitos buvo vykdomos lauke, pikniko zonoje ir buvo ganėtinai laisvos formos. Toks paskaitų formatas nustebino, tačiau, mano akimis, tai labai gera aplinka mokymuisi, nes kai lauke +25 laipsniai šilumos, nesinori būti užsidarius tarp keturių sienų.

Kokios patirties įgijai ERASMUS+ studijose? Kur, manai, ji bus naudinga?

Visų pirma, labiau pasitikiu savimi, tapau dar savarankiškesnė. Gyventi be šeimos ir draugų 4 mėnesius už daugiau nei 2000 kilometrų – kai kuriems žmonėms tai gali būti didelis iššūkis. Nors ir esu labai socialus žmogus, kas labai padėjo adaptuotis naujoje bendruomenėje, tačiau tokiam ilgam laikui niekada nebuvau išvykusi iš Lietuvos, tad taip pat nebuvo visiškai lengva, reikėjo visą aplinką susikurti iš naujo. Mano manymu, tokia patirtis neabejotinai naudinga kiekvienam. Išmoksti daug dalykų ne tik studijose, bet ir kasdieniniame gyvenime. Svarbiausia, sutinki daugybę įvairių žmonių, su skirtingomis patirtimis, iš skirtingų sričių ir šalių. O naujos pažintys, mano nuomone, yra labai svarbu ir naudinga.

Ką patartum į ERASMUS+ mainus išvykstančiam studentui?

Svarbiausia nebijoti bendrauti ir stengtis visur dalyvauti, pasiimti viską, kas yra suteikiama. Taip pat, atvykus į naują aplinką neskubėti visko ieškoti internete – daug naudingiau susipažinti su vietiniais ir jų klausti visko, kas domina, nes tik jie žino geriausias vietas kur pavalgyti, kur būtina nuvykti ir ką pamatyti, kur nueiti pasilinksminti ir panašiai.

Monika mielai pasidalins savo tarptautinių mainų patirtimi su ERASMUS+ galimybėmis besidominčiais studentais. Susisiekti su Monika gali:

Facebook
Instagram

Skelbiami konkursai studijoms ir praktikai pagal ERASMUS+ programą 2022-2023 akademinių metų pavasario ar rudens semestrams.

Daugiau informacijos kovo 1-3 d. renginiuose „Erasmus Days‘22“.