Moksleiviams | VDU Žemės ūkio akademija

Moksleiviams

Labas, moksleivi! Jeigu nori artimiau susipažinti su VDU Žemės ūkio akademija, daugiau sužinoti apie studijas, pasikonsultuoti dėl priėmimo sąlygų, dalyvauti įvairiuose projektuose ir renginiuose moksleiviams, išvysti įdomiausias vietas, laboratorijas, bibliotekas, auditorijas, bendrabučius ir dar daugiau, kviečiame atvykti į VDU ŽŪA. Arba VDU ŽŪA pasikviesti į savo mokyklą!

VDU ŽŪA moksleiviams siūlo specialias galimybes, projektus ir iniciatyvas.


MOKSLEIVIŲ INDIVIDUALUS konsultavimas

Norinčius daugiau sužinoti apie siūlomas VDU Žemės ūkio akademijos studijų programas, pasikonsultuoti dėl priėmimo sąlygų, gauti daugiau aktualios informacijos apie studijas ir kitas moksleiviams siūlomas iniciatyvas, kviečiame susisiekti nurodytais kontaktais arba atvykti į VDU ŽŪA. Padėsime atsakyti į rūpimus klausimus.
Galime:

 • patarti dėl mokomųjų dalykų pasirinkimo mokykloje;
 • paaiškinti kaip formuojamas konkursinis balas stojant į konkrečią studijų programą;
 • papasakoti apie studijų programų pasirinkimo galimybes;
 • suteikti informaciją apie priėmimo tvarką, svarbiausias datas;
 • suteikti informaciją apie finansines paramas;
 • konsultuoti kitais su stojimu susijusiais klausimais;
 • papasakoti apie moksleiviams siūlomus projektus ir renginius;
 • suderinti Tavo apsilankymą VDU ŽŪA.

Rasa Čingienė
Studijų administravimo koordinatorė
Telefonas +370 682 22874
El. paštas rasa.cingiene@vdu.lt

Brigita Medveckienė
„Sumanaus moksleivio akademijos“
vadybininkė, marketingo vadybininkė
Telefonas +370 625 80444
El. paštas brigita.medveckiene@vdu.lt


Pamokos-paskaitos-praktiniai užsiėmimai
MOKSLEIVIŲ grupėms

Siūlome moksleivių grupėms atvykti į VDU Žemės ūkio akademijos studijų miestelį ir ne tik susipažinti su studijų, laisvalaikio ir apgyvendinimo galimybėmis, bet ir išbandyti praktines veiklas.

Individualiai suderintų vizitų į VDU ŽŪA studijų miestelį metu galima aplankyti laboratorijas, auditorijas, bibliotekas, VDU ŽŪA muziejų, Prezidento Valdo Adamkaus sporto centrą, bendrabučius ir kt. Moksleivių grupėms siūlomi užsiėmimai gamtos, maisto mokslų, inžinerijos, verslumo, ekologijos ir sveikos gyvensenos, klimato kaitos sričių tematikomis.

VDU ŽŪA pamokų-paskaitų-praktinių užsiėmimų moksleiviams tinklelis 


VDU ŽŪA KLASĖ

VDU ŽŪA klasių tinklo tikslas – tikslingai panaudoti turimas mokomąsias bazes, technines priemones, žmogiškuosius išteklius siekiant didinti mokinių ugdymo efektyvumą bei motyvaciją planuojant savo karjerą. VDU ŽŪA klasė gali būti fizinė (su įranga, logotipais, informacija ir kt.) arba teminė (bendradarbiaujant veiklose).

VDU ŽŪA klasių mokiniai pagal suderintą VDU ŽŪA klasių koordinatorių ir Akademijos atstovų programą turi galimybę dalyvauti VDU ŽŪA organizuojamose edukacinėse veiklose, atlikti tyrimus rašant baigiamuosius brandos darbus, konsultuotis ir gauti informaciją apie bendrojo priėmimo sąlygas ir tvarką stojant į aukštąsias mokyklas. VDU ŽŪA klasių koordinatoriai turi galimybę bendradarbiauti su įvairių sričių mokslininkais, dalyvauti kvalifikacijos kėlimo kursuose, vesti pamokas nekasdienėje aplinkoje universitete.

Mokslo metų pabaigoje mokiniams įteikiamas pažymėjimas, liudijantis apie universitete įgytas žinias. Mokytojams – kvalifikacijos kėlimo kursų pažymėjimas.

VDU ŽŪA klasių mokiniams suteikiama galimybė klausytis paskaitų šiomis temomis.

Šiuo metu VDU ŽŪA klasės yra įkurtos:

 • Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje
 • Ukmergės Smetonos gimnazijoje
 • Panevėžio Minties gimnazijoje
 • Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje
 • Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje
 • Vilkaviškio Aušros gimnazijoje
 • Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje
 • Raseinių r. Ariogalos gimnazijoje

Dar nesi VDU ŽŪA klasės mokiniu? Prisijunk prie mūsų būrio!

Dėl ŽŪA klasės įkūrimo mokykloje kreiptis:
Brigita Medveckienė
„Sumanaus moksleivio akademijos“
vadybininkė, marketingo vadybininkė
Telefonas +370 625 80444
El. paštas brigita.medveckiene@vdu.lt


VDU ŽŪA Bakalauro studijų leidinys 2023

Leidinyje pateikiama koncentruota informacija apie VDU Žemės ūkio akademijoje 2023 m. siūlomas bakalauro studijų programas.

VDU ŽŪA bakalauro studijų leidinys 2023


VDU ŽŪA „Sumanaus moksleivio akademija“ 2022-2023

Tai projektas, skirtas 9-12 klasių moksleivių pasirinktos mokslų krypties kūrybiško mąstymo bei praktinių įgūdžių lavinimui, kurio metu su moksleiviais žiniomis dalinasi VDU Žemės ūkio akademijos dėstytojai – geriausi savo sričių specialistai. Moksleiviams siūloma rinktis verslumo, inžinerijos, gamtos mokslų bei ekologijos klases. Kasmet auganti „Sumanaus moksleivio akademija“ (SMA) 2022-2023 mokslo metais pasiūlė net dvi naujienas – tai keturių projekto susitikimų programą papildęs penktasis susitikimas, suteikiantis galimybę pažinti agrosektoriaus lyderius ir speciali II lygio programa, norintiems gilinti pasirinktos mokslo krypties žinias.

„Sumanaus moksleivio akademijos“ projekte šiemet moksleivių laukė net 5 susitikimai, vykdomi mokslo metų eigoje – nuo spalio iki birželio mėnesio. Užsiėmimų-susitikimų laikas individualiai derinamas pagal gimnazijos poreikius. Pirmasis (projekto atidarymo, susipažinimo), ketvirtasis (pažinties su agorsektoriaus lyderiais) ir penktasis (projekto uždarymo) susitikimai vyko kontaktiniu būdu. Antrasis ir trečiasis teminiai užsiėmimai pagal pasirinktas mokslo krypčių klases vyko pasirinktinai kontaktiniu arba nuotoliniu būdu*. Penktajame susitikime – šventiniame renginyje, skirtame projekto užbaigimui ir iškilmingam pažymėjimų įteikimui – iškilmingame renginyje visiems projekto dalyviams įteikiami projekto baigimo pažymėjimai.

Projektą baigusiems moksleiviams bus skiriami 20 ak. val. programos įvykdymo, mokytojams – 20 ak. val. kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

2022-2023 metais projektą baigė daugiau kaip 1000 moksleivių ir jų veiklas koordinavusių mokytojų ir ugdymo įstaigų administracijos darbuotojų. Viso 75 klasės iš 24 šalies gimnazijų ir progimnazijų. Daugiau apie 2022-2023 m. projekto užbaigimą.

Daugiau informacijos apie 2022-2023 projeketą


VDU ŽŪA „Sumanaus moksleivio akademijos rokiškio, Pasvalio, Joniškio, Biržų, Plungės inžinerijos eksperimentinė klasė“ 2022-2023

Bendradarbiaujantis verslas ir mokslas – į Rokiškio verslo klubą susitelkusios vietos įmonės, VDU Žemės ūkio akademija ir Rokiškio profesinio mokymo centras – per stebėtinai trumpą laiką įveiklino Lietuvoje unikalią socialinę inovaciją, kuri jau įgyja pagreitį ir teikia vilčių, kad šiuolaikišką inžinerinį išsilavinimą įgiję aukštos kvalifikacijos specialistai kurs ateitį regionų ir šalies versluose.

Projektas išaugo ir 2022-2023 m.m. inžinerijos eksperimentinės klasės pradėjo veikti Pasvalio, Joniškio, Biržų, Plungės rajonuose.

„Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio, Pasvalio, Joniškio, Biržų, Plungės inžinerijos eksperimentinė klasė“ – tai projektas, skirtas 9-12 klasių moksleivių inžinerinio mąstymo ugdymui ir įgūdžių lavinimui, kurio metu vykdomi penki 6 ak. val. trukmės inžinerijos mokslų krypties užsiėmimai VDU ŽŪA ir Rokiškio, Pasvalio, Joniškio, Biržų, Plungės krašto verslo įmonėse ir porfesinio mokymo centruose. Projekto veiklos vyksta mokslo metų eigoje, rugsėjo – birželio mėn. Projekte dalyvavusiems moksleiviams projekto uždarymo renginio VDU Žemės ūkio akademijoje metu teikti programos įvykdymo pažymėjimai.

2022-2023 m.m., baigusieji Rokiškio inžinerijos eksperimentinę klasę turėjo galimybę gilinti žinias pasirinkitoje srityje ir dalyvavo antro lygio Rokiškio inžinerijos arba gamtos mokslų klasės veiklose.

2022-2023 m.m. inžinerijos eksperimentines kalses baigė bemaž 300 moksleivių. Dar apie 50 baigė antrojo lygio užsiėmimus. Daugiau apie 2022-2023 m. projekto užbaigimą.

Projekto partneriai ir rėmėjai:

Daugiau informacijos


VDU ŽŪA projektas „Mokslas+verslas. drąsiai ateičiai“ 2023

Žinant išsilavinusių, aukštos kvalifikacijos agrosektoriaus specialistų poreikį, vienijamės su verslu ir inicijuojame studijų bei sektoriaus perspektyvų atskleidimo lankantis mokyklose projektą „Mokslas+Verslas. Drąsiai ateičiai“.

Projekto idėja – VDU ŽŪA atstovams kartu su verslo partneriais, didžiausių ir pažangiausių agroverslo įmonių atstovais, lankantis Lietuvos mokyklose atskleisti 9-12 kl. moksleiviams agrosektoriaus patrauklumą, specialistų poreikį atliepiančių studijų vertę, perspektyvios ateities galimybes. Moksleiviai, rinkdamiesi studijas, tikisi švaraus, nenuobodaus, kūrybiško, inteligentiško darbo, solidaus, perspektyvaus atlyginimo. Norime atskleisti, kad renkantis studijas VDU ŽŪA – tai gali būti realybė, kadangi šiandienos agrosektorius – modernus, inovaytyvus, pelningas ir perspektyvus. Individualiai suderinto apsilankymo klasėje/klasių grupėje trukmė – viena pamoka (45 min.).

Kartu su verslo partneriais galime atvykti ir į tavo mokyklą!

Dėl vizito suderinimo kreiptis:
Brigita Medveckienė
„Sumanaus moksleivio akademijos“
vadybininkė, marketingo vadybininkė
Telefonas +370 625 80444
El. paštas brigita.medveckiene@vdu.lt

Daugiau informacijos


VDU ŽŪA projektas „Tvarioji inžinerijA – darniai
pasaulio ateičiai“

Kasmėnesinės stipendijos, praktinės stažuotės pažangiausiose pasaulio įmonėse, profesinis augimas ir mokymasis iš stipriausių šalies inžinerijos lyderių, nuo išmanumo neatsiejami inžinerijos, dirbtinio intelekto, robotikos ir informatikos mokslai, nenuobodi, pelninga ir perspektyvi profesija – visa tai ir dar daugiau galimybių atveria VDU ŽŪA studijų programa Tvarioji inžinerija.

Apie tai su 10-12 klasių moksleiviais kalba VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto atstovai ir UAB „DOJUS agro“ verslo partneriai įgyvendinant vizitų į gimnazijas ir atvirų pamokos (45 min.) pokalbių su moksleiviais iniciatyvą.

Ir Tu gali iš arti pažinti Tvariosios inžinerijos specifiką ir išgirsti apie karjeros perspektyvas tiesiogiai iš agrosektoriaus lyderių Tavo mokykloje!

Dėl vizito suderinimo kreiptis:
Brigita Medveckienė
„Sumanaus moksleivio akademijos“
vadybininkė, marketingo vadybininkė
Telefonas +370 625 80444
El. paštas brigita.medveckiene@vdu.lt

Daugiau informacijos


VDU studijų festivalis

2023 m. VDU Studijų festivalis vyko VDU Žemės ūkio akademijos studijų miestelyje, Prezidento Valdo Adamkaus VDU Sporto centre (Studentų g. 9A, Akademija, Kauno r.). Tai puiki galimybė tik per vieną dieną ne tik susipažinti su universitetu, studentais, dėstytojais, studijomis ir čia esančiomis galimybėmis, bet ir aktyviai praleisti laiką pramogaujant. VDU studijų festivalis – informaciniai, interaktyvūs, pramoginiai renginiai ir dar daugiau. Kasmet turtinga programa pasipildo naujienomis, visa tai leidžia kiekvienam surasti labiausiai dominančią sritį.

Festivalio metu moksleivių laukia VDU dėstytojų ir svečių pranešimai, kūrybinės dirbtuvės, fakultetų, organizacijų, universiteto padalinių inovacijų prisistatymai, konsultacijos, diskusijos, žaidimai, pramogos, muzika, sporto ir pikniko erdvė. Moksleivius atlydėjusius mokytojus šįkart kvietėme į profesorės Liudos Šinkariovos seminarą „Paauglių psichologinės raidos ypatumai“.

VDU Studijų festivalis moksleiviams 2022 – YouTube

Daugiau informacijos


VDU Vasaros mokykla

Kasmet birželio mėnesį moksleivius kviečiame dalyvauti didžiausiame vasaros nuotykyje. Tai kursai, paskaitos, galimybė pasirinktas mokslo sritis išbandyti praktiškai bei apsilankyti įvairiose Kauno miesto ir Vytauto Didžiojo universiteto vietose, organizacijose ir kūrybinėse dirbtuvėse.

Daugiau informacijos


išbandyk universitetą!

Vytauto Didžiojo universitetas kviečia mokinių grupes „patirti“ universitetą. Suburkite 30-50 vyresnių klasių mokinių grupes, išsirinkite norimą temą (tarp kurių ir VDU ŽŪA kompleksinis užsiėmimas „Kam priklauso ateitis – inžinieriams ar robotams?“) ir pasinerkite į studentišką kelionę. Universitete praleisite 3–5 val., kurių metu ne tik pasisemsite žinių norima tema, bet susipažinsite su dėstytojais, studentais ir pamatysite universitetą „iš vidaus“.

Daugiau informacijos


VDU moksleivių universitetas

Kviečiame 11–12 kl. moksleivius studijas pradėti jau šiandien. Studijų metu tapsi tikru studentu – visą semestrą dalyvausi paskaitose, kartu su kitais studentais atliksi užduotis, rengsi projektus ir turėsi galimybę išbandyti save įvairiose studijų veiklose.

Daugiau informacijos


„Moksleivi, pabūk studentu“

Tai projektas, skirtas 10 – 12 klasių moksleiviams iš visos Lietuvos, kurį organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė. Šok iš mokyklinio suolo ir savaitei tapk studentu!

Daugiau informacijos


VDU ambasadorius tavo mokykloje

VDU vykdo studentų ambasadorių jų baigtose mokyklose programą, organizuojamą vadovaujantis principu „studentai – moksleiviams“. Susisiek su mumis ir pasikviesk VDU studentą ambasadorių į savo mokyklą. O jei esi VDU studentas ir nori tapti ambasadoriumi – registruokis!

Daugiau informacijos


Parengiamieji kursai abiturientams

Prisijunk prie nemokamų kursų ir kokybiškai pasirenk egzaminams bei stojimui į universitetą. Kursai vyksta pavasarį.

Daugiau informacijos


PUPP parengiamieji kursai dešimtokams

Dalyvauk nemokamuose VDU kursuose dešimtokams ir pasiruošk artėjančiam pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimui (PUPP).

Daugiau informacijos


Pagalba dešimtokams. Kaip teisingai pasirinkti mokomuosius dalykus?

Dešimtoje klasėje ateina laikas pasirinkti mokomuosius dalykus, kuriuos moksleivis lankys vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėje. Tai pirmasis žingsnis planuojant savo profesinį kelią, kadangi nuo to, kokius dalykus moksleivis pasirinks, priklauso tai, kokius egzaminus jis bus pasiruošęs laikyti.

Kad nenutiktų taip, jog apie studijas pradėjus galvoti tik dvyliktoje klasėje ir pasirinkus ne tuos egzaminus, kurie reikalingi Jūsų norimų studijų konkursiniam balui, kitų kelių nebebus, rekomenduojame atsakingai pasirinkti jau dabar – dešimtoje klasėje priimti apgalvotą sprendimą dėl mokomųjų dalykų, kuriuos lankysite vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėje.

Turime patarimą: 1. Prieš pasirenkant mokomuosius dalykus, pasidomėti kokios studijos Jums patiktų, ką norėtumėte studijuoti ir kokioje profesinėje srityje save realizuotumėte. 2. Tuomet atsiversti patinkančios studijų programos konkursinio balo sandarą ir pagal joje numatytus mokomuosius dalykus, kurių brandos egzaminų ar metinių pažymių vertinimai sudarys Jūsų studijų konkursinį balą, pasirinkti tuos mokomuosius dalykus, kurie bus reikalingi stojimui.

Pavyzdžiui, VDU Žemės ūkio akademijos bakalauro studijoms reikalingi tokie konkursiniai balai (žymimi KB). Konkursinį balą sudaro pirmojo ir ketvirtojo mokomųjų dalykų brandos egzamino vertinimai bei antrojo ir trečiojo egzamino vertinimai arba metiniai pažymiai.

Rasa Čingienė
Studijų administravimo koordinatorė
Telefonas +370 682 22874
El. paštas rasa.cingiene@vdu.lt


vdu ŽŪA studijų miestelis

VDU ŽŪA virtualus turas

VDU ŽŪA studijų miestelio planas 

Kaip atvykti


vdu mokytojams

VDU siūlomi projektai ir įvairios veiklos mokytojams.

Daugiau informacijos

Kontaktai

Brigita Medveckienė
„Sumanaus moksleivio akademijos“
vadybininkė, marketingo vadybininkė
Telefonas +370 625 80444
El. paštas brigita.medveckiene@vdu.lt

VDU Marketingo ir komunikacijos departamentas
Telefonas (8 37) 323 206
El. paštas vdu@vdu.lt