Pirmoji VDU Inovatorių akademija Tauragės rajone | VDU Žemės ūkio akademija

Pirmoji VDU Inovatorių akademija Tauragės rajone

Vytauto Didžiojo universiteto Komunikacijos ir technologijų perdavimo centras (toliau – VDU KTPC) nuolat vykdantis mokslo-verslo bendradarbiavimo veiklas šiais metais pirmą kartą pasiūlė mokymus regionams – „Inovatorių akademiją“ (toliau – Akademija). Akademijos tikslas – atskleisti regionuose esantį inovacijų potencialą ir paskatinti vystyti inovatyvias idėjas grįstas tarpsektoriniu bendradarbiavimu. VDU KTPC vadovas Edvinas Samys įsitikinęs, kad mokslo bendruomenė turi siekti kurti kuo glaudesnius santykius su regionuose veikiančiomis organizacijomis: „Diskutuojant, mokantis, dalinantis patirtimi ir žiniomis gimsta unikalūs sprendimai. Mums svarbu pristatyti visas Universiteto mokslininkų siūlomas galimybes visiems sektoriams: verslui, viešajam sektoriui, visuomenei. Tad „Inovatorių akademija“ ir gimė kaip galimybė bendrauti ir bendradarbiauti.“

Akademijos mokymai sudaryti tokiu principu – 80 % praktikos ir 20 % teorijos. Viena iš mokymų programos bendraautorių, VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro vadovė (VDU PKVC), inovacijų rinkodaros specialistė dr. Aistė Ragauskaitė sako: „Inovatorių akademija“ nuoseklaus darbo bei ekspertinių žinių kupina mokymų programa. Su VDU KTPC komanda kruopščiai atrinkome temas, kūrėme unikalias praktines užduotis, kurios sprendžiamos tik Akademijos metu. Programa atvira visiems, o pirmoji Akademija įvyko Tauragėje. Šis kraštas pasirinktas neatsitiktinai, tai jau esančio bendradarbiavimo rezultatas. Be to, Tauragės rajonas turi užsibrėžęs gana ambicingus tikslus ir siekia tapti itin inovatyviu regionu. Mokymuose dalyvavusios organizacijos tik patvirtino, kad Tauragės rajonas iš tiesų yra inovatorių kraštas“. Pirmojoje Akademijoje dalyvavę inovatoriai pasidžiaugė, kad mokymų metu turėjo galimybę permąstyti visą inovacijų kūrimo procesą, atkreipti dėmesį į mokslu grįstas inovacijas bei susidėlioti mintis kaip reikėtų komunikuoti apie inovacijas. Organizacijas motyvavo dalyvauti VPS (vietos plėtros strategija) projekto vadovė  Nijolė Tirevičienė, kuri sako, kad mokymai buvo informatyvūs, įtraukūs, inspiravo keisti mąstymą apie inovacijas bei atrasti naujus komunikacijos kanalus, taip pat sustiprino suvokimą, kas yra inovacija ir kaip ją atpažinti. Be įgytų žinių, užduotys darbo grupėse išplėtė pažinčių ratą, bendradarbiavimo galimybes. Tauragiškiai vienareikšmiškai visiems rekomenduoja kviesti „Inovatorių akademiją“ į savo rajoną.

Inovatorių akademiją pradėjusi VDU PKVC vadovė, inovacijų rinkodaros specialistė dr. Aistė Ragauskaitė retoriškai dalyvių klausė – inovatoriais gimstama ar tampama? Akivaizdu, kad daugiausiai diskusijų sukėlė inovatoriams būdingų savybių paieška, reikalingų kompetencijų nustatymas, o praktinėje dalyje dalyviai kūrė Tauragės inovatoriaus savybių-kompetencijų žemėlapį. Nuo akcento, kad pirmiausia kiekviena inovacija prasideda nuo žmogaus buvo pereita prie inovatyvių sprendimų generavimo proceso. Šią mokymų dalį vedė VDU KTPC vadovas Edvinas Samys. Jis teigia, kad inovacijas šiandieniniame pasaulyje sukurti nėra taip lengva, tad naujas galimybes suteikia tarpsektorinis bendradarbiavimas. Pasaulinio lygio pavyzdžius pristatė VDU KTPC mokslo paslaugų vadybininkė dr. Judita Žukauskienė, kuri apžvelgė inovacijų atsiradimo istorijas. Pristatymo metu kiekvienas dalyvis galėjo susipažinti su išskirtiniais Lietuvos inovacijų pavyzdžiais. Tačiau ir čia dalyviai nebuvo palikti be praktinės užduoties, kurios metus buvo atlikta Tauragės rajono išteklių „revizija“. Kiekvienas išsiaiškino, kiek daug potencialo ir erdvės inovatyviems sprendimams yra Tauragėje. Dar vieną užduotį buvo paruošusi VDU KTPC mokslo paslaugų vadybininkė Raimonda Zinkevičienė. Praktinės sesijos metu buvo siekiama inovatyviais metodais paskatinti sukurti inovatyvias idėjas, pasitelkiant prioritetų techniką bei herojaus metodiką. Kuomet jau turime sukurtas inovacijas iš principo svarbiausia apie tai kuo plačiau komunikuoti. Mokymų dalyje apie komunikaciją akcentuota, kad nors informacija geriausiai sklinda iš lūpų į lūpas, reikėtų nepamiršti, kokias plačias galimybes mums suteikia virtuali erdvė. Tad kiekvienas dalyvis turėjo galimybę nors trumpam tapti nuomonės formuotoju. Paskutinėje mokymų dalyje buvo nemažai dėmesio skiriama inovacijų finansavimo galimybėms, apie tai kalbėjo VDU KTPC inovacijų ir technologijų perdavimo specialistė Rita Petlickaitė.

Jeigu skaitant straipsnį pagalvojote, kad norėtumėte tapti „Inovatorių akademijos“ dalimi ir Jūs, kviečiame susisiekti su VDU KTPC komanda. Ši programa gali būti įgyvendinama bet kuriame regione. Klausimus ir pageidavimus kviečiame teikti mokslo.paslaugos@vdu.lt. Programa yra nemokama.

Inovatorių akademija įgyvendinama pagal projektą „Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro veiklos skatinimas“, projekto kodas Nr. 01.2.2-CPVA-K-703-04-0004.