Pirmajame VDU ŽŪA kanclerio Verslo ir socialinių partnerių patariamosios tarybos posėdyje – Akademijos veiklos aktualijos ir aiški ateities vizija

Balandžio 1 dieną Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyko pirmasis kanclerio Verslo ir socialinių partnerių patariamosios tarybos posėdis. VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė pristatė Patariamosios tarybos tikslus, kurie ir inicijavo tarybos steigimą, veiklą ir funkcijas, teises, darbo organizavimą. Posėdyje bendru dalyvių sutarimu patvirtinta VDU ŽŪA kanclerio Verslo ir socialinių partnerių patariamosios tarybos sudėtis:
- Donatas Dailidė (UAB „Dojus agro“),
- Valdas Kaubrė (VĮ Valstybinių miškų urėdija),
- Rimtautas Petraitis (VšĮ LŽŪKT),
- Martynas Rusteika (Vereinigte Hagelversicherung VVaG filialas „VH Lietuva“),
- Albinas Šulinskas (UAB „Delaval“),
- Irmantas Tarvydis (UAB „Ivabaltė“),
- Jonas Trainaitis (UAB „Rovaltra“),
- Dangis Valaitis (UAB „Dotnuva Baltic“),
- Algirdas Grybauskas (UAB „Kesko Senukai Lithuania“),
- Saulius Silickas (UAB „Žemtiekimas“),
- Jonas Bakšys (AB „Linas agro“),
- Karolis Muduris (AB „East West Agro“),
- Vidmantas Jonika (UAB „Plungės Jonis“),
- Eduardas Derenka (Mocevičiaus firma „Ginalas“).
Pirmajame kanclerio Verslo ir socialinių partnerių patariamosios tarybos posėdyje vyko ir pirmininko bei pavaduotojo rinkimai. Patariamosios tarybos pirmininku išrinktas Donatas Dailidė (UAB „Dojus agro“), pavaduotojo pareigos atiteko Dangiui Valaičiui (UAB „Dotnuva Baltic“).
Posėdyje kanclerė prof. dr. A. Miceikienė vizualiai pristatė ir išsamiai pakomentavo ŽŪA veiklos 2021–2027 metų strateginius tikslus ir numatytus uždavinius jiems pasiekti. Kanclerė akcentavo, kad pastarieji metai buvo pertvarkos metai, todėl Akademijoje vyko daug struktūros ir valdymo pokyčių. Pranešimo metu prof. dr. A. Miceikienė taip pat apžvelgė svarbiausius 2021 metų įvykius, aktualijas ir rezultatus: dviejų fakultetų – Žemės ūkio inžinerijos bei Vandens ir žemėtvarkos fakultetų – jungimąsi į vieną Inžinerijos fakultetą, Administravimo grupės steigimo tikslingumą, mokslinės produkcijos rezultatus ir projektų įgyvendinimą, pirmosios ir antrosios pakopų studentų priėmimo rodiklius, doktorantūros studijas. Kanclerė akcentavo ir dvigubo diplomo studijų programų svarbą. „Tikimės, kad vykdant dvigubo diplomo programas pritrauksime daugiau studentų iš užsienio. Šiuo metu pilnosios užsienio studijos vykdomos Bioekonomikos plėtros fakultete. Tačiau rinkdamiesi trumpąsias studijas, įvairias vasaros mokyklas studentai atvažiuoja ir į kitus fakultetus. Stengsimės, kad tarptautinės studijos atsirastų ir kituose fakultetuose. Ypatingai daug vilčių dedame į Sumaniosios inžinerijos programą, orientuosimės ir į kitas programas“, – sakė kanclerė prof. dr. A. Miceikienė. Šiuo metu su Uzbekistano, Kazachstano ir Ukrainos universitetais pasirašytos aštuonios dvigubo diplomo sutartys.
Kanclerė didžiuojasi ir VDU ŽŪA mokslininkų pasiekimais, vykdomais tyrimais ir kita moksline veikla. „Džiaugiamės, kad mūsų jaunieji mokslininkai dvejus metus iš eilės laimėjo apdovanojimus už geriausias disertacijas. Didžiuojamės ir tarptautiniais apdovanojimais, kurie yra skiriami VDU ŽŪA mokslininkams“, – teigė kanclerė. Pranešimo metu aptartas ir bendradarbiavimas su užsienio partneriais, akcentuotas ypatingas dėmesys, skiriamas aktualioms bioekonomikos, klimato kaitos ir kaimo plėtros politikos sritims.
Apibendrindama pranešimą kanclerė prof. dr. A. Miceikienė teigė, kad įgyvendinta 60 proc. strategijoje numatytų tikslų ir įvardino, kokie pokyčiai laukia ateityje, siekiant dar geresnių rezultatų. „Tikiuosi, kad šiais metais vieni kitiems padėsime įveikti kylančius iššūkius. Stengsimės visose trijose studijų pakopose padidinti priimamų Lietuvos ir užsienio studentų skaičių. Turime padaryti didelį darbą, kad studentus priimtume į dvigubo diplomo programas. Dar vienas tikslas ir iššūkis – kad įsiveiklintų mūsų naujasis Bioekonomikos tyrimų institutas. Stengsimės išplėsti mokslines paslaugas verslui ir kvalifikacijos tobulinimą, t. y. mokymosi visą gyvenimą paslaugų spektrą ir apimtis. Planuojame paruošti ir pradėti įgyvendinti naują ŽŪA mokomojo ūkio strategiją ir veiklos planą. Šiais metais taip pat turime du itin svarbius renginius – esame Europos gyvybės mokslų universitetų asociacijos nariai, pas mus vyks Europos gyvybės mokslų universitetų rektorių ir dekanų forumas, Valdybos posėdis ir Generalinė asamblėja. Į šį renginį susirenka praktiškai visų Europos lyderiaujančių žemės ūkio ir gyvybės mokslo universitetų rektoriai ir dekanai. Šios asociacijos generalinė sekretorė šiemet išrinkta mūsų darbuotoja Rasa Pakeltienė. Laukia ir kitas įdomus renginys – Europos kultūros sostinių universitetų tinklo konferencija“, – vardijo kanclerė.
„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija vykdo aukštojo mokslo institucijų pertvarką. Ministerijos planuose numatyta, jog turėtų atsirasti specializuotos akademijos, kurios vienintelės ruoštų srities specialistus – tiek koleginio, tiek universitetinio lygmens. Viena iš tokių akademijų turėtų būti ŽŪA, kuri turėtų veikti dabartinės ŽŪA ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos integracijos pagrindu. Per dvejus metus turime parengti koncepciją, kaip ruošime visų lygių specialistus“, – planus vardijo kanclerė.