VDU ŽŪA dalinės studijos: galimybė tobulėti savo profesinėje srityje arba persikvalifikuoti stojant į aukštesnius kursus

Nuolat modernėjančiame pasaulyje darbuotojų išsilavinimas, naujos žinios bei kompetencijos tampa svarbiausiu veiksniu, siekiant tvirtų pozicijų darbo rinkoje. Pastaraisiais metais vis aktyviau kalbama apie rinkos pokyčius, pastebimas kvalifikuotų darbuotojų trūkumas ir didėjanti atskirtis tarp to, ko reikia verslui ir ką darbo rinka gali pasiūlyti. Rinkos pokyčiai darbuotojus įpareigoja prisitaikyti prie naujovių, o aukštosios mokyklos ieško sprendimų, kaip parengti reikiamą kvalifikaciją turinčius specialistus. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA), prisitaikydama prie pokyčių, suteikia galimybes tiek tobulėti esamoje profesinėje srityje, tiek persikvalifikuoti atliepiant specialistų poreikio tendencijas renkantis dalines studijas.
Dalinės studijos – galimybė studijuoti aukštesniuose kursuose ir įgyti naujų žinių bei gebėjimų, kurie įvertinami bei patvirtinami pažymėjimu. Tai ypatingai aktualu anksčiau studijavusiems ir norintiems tęsti bei sėkmingai užbaigti studijas, įskaitant VDU Žemės ūkio akademijoje ar kitose Lietuvos ar užsienio valstybių aukštosiose mokyklose išklausytus studijų dalykus ir pasiektus studijų rezultatus. Turima studijų patirtis bus įskaityta tęsiant studijas antrame, trečiame ar ketvirtame kurse, priklausomai nuo turimų įskaitytų studijų dalykų.
Dalinės studijos ir priėmimas į aukštesnius kursus taip pat labai aktualus norintiems persikvalifikuoti. Geopolitinė situacija ir globalūs pokyčiai didina VDU Žemės ūkio akademijoje studijuojamų programų reikšmę planetos ir žmonijos ateičiai. Agrosektorius ir su juo susiję maisto mokslai, agronomija, miškininkystė, taikomoji ekologija, sumanioji inžinerija, bioekonomikos verslo vadyba – tai gyvybiškai svarbios sritys, reikalaujančios kokybišką išsilavinimą turinčių ateities kūrėjų. Šiuolaikiniai žemės ir miškų ūkio sektoriai neįsivaizduojami be mokslo ir nuolat savo žinias bei gebėjimus atnaujinančių profesionalų, gebančių diegti naujas technologijas ir inovacijas, gerinančių rinkų sąlygas, atskleidžiančių Europos žaliojo kurso politikos galimybes ir sprendžiančių problemas. Šiuo metu darbo rinka tokių specialistų yra pasirengusi priimti 3-4 kartus daugiau. Kvalifikuotų srities profesionalų poreikis akivaizdus. Persikvalifikavimas suteikia galimybę ant jau turimo žinių pamato kurti savo ateitį kitoje, šiandienos darbo rinkos poreikius atitinkančioje, kryptyje.
Suvokiant naujų kompetencijų svarbą ir žinant, kad VDU ŽŪA suteikiamos palankios sąlygos derinti studijas ir profesinę veiklą, darbuotojams persikvalifikavimas kelia vis mažiau iššūkių ir atveria vis daugiau galimybių. Pavyzdžiui, net ir baigus kitos krypties studijas, įskaitant pirmųjų metų bendrauniversitetinių dalykų rezultatus, mokslai galimai prasidėtų nuo antrųjų studijų metų. Baigus tos pačios krypties studijas ir sutapus didžiajai daliai naujoje pasirinktoje studijų programoje numatytų ir anksčiau studijuotų dalykų, studijos VDU ŽŪA galėtų prasidėti ir trečiame ar ketvirtame kurse, priklausomai nuo sukauptų žinių ir gebėjimų.
Pretenduojant į dalines studijas reikalinga pateikti studijų baigimo diplomą (jeigu yra baigtos universitetinės ar koleginės studijos) arba akademinę pažymą, liudijančią apie baigtą studijų etapą ir išklausytus studijų dalykus.
Iškilus klausimams kreiptis debora.augutyte@vdu.lt.
VDU Žemės ūkio akademija siūlo rinktis dalines studijas ir stoti į aukštesnius kursus bakalauro studijose:
Žemės ūkio mokslai
Agronomija
Maisto kokybė ir sauga
Kraštovaizdžio dizainas
Miškininkystė
Gyvybės mokslai
Verslo ir viešoji vadyba
Apskaita ir finansai
Bioekonomikos verslo vadyba
Logistika ir prekyba
Inžinerijos mokslai
Sumanioji inžinerija
Vandens ir žemės inžinerija (Akvakultūros inžinerijos, Hidrotechnikos, Žemėtvarkos specializacijos)
Žemės ūkio mechanikos inžinerija
Magistrantūros studijose:
Žemės ūkio mokslai
- Agronomija (Augalininkystės, Augalų apsaugos ir mitybos, Sodininkystės ir daržininkystės specializacijos)
- Augalinių maisto žaliavų kokybė ir sauga
- Laukinių gyvūnų ištekliai ir jų valdymas
- Miškininkystė
Gyvybės mokslai
Verslo ir viešoji vadyba
- Apskaita ir finansai
- Kaimo plėtros administravimas
- Verslo logistika
- Žemės ūkio verslo vadyba
- Žemės ūkio ir maisto verslų vadyba (anglų k.)
Inžinerijos mokslai
- Hidrotechninės statybos inžinerija
- Transporto mašinų inžinerija
- Tvarioji energetika
- Žemės ūkio inžinerija ir vadyba
- Žemės ūkio mechanikos inžinerija
- Žemėtvarka
Socialiniai mokslai