Vasaros mokyklos kurse „Mano pirmas Startuolis 2022“ studentai kūrė verslo planus   | VDU Žemės ūkio akademija

Vasaros mokyklos kurse „Mano pirmas Startuolis 2022“ studentai kūrė verslo planus  

Birželio pabaigoje ir liepos pradžioje Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslo ir kaimo plėtros vadybos katedros profesorius dr. Jan Žukovskis antrus metus iš eilės organizavo vasaros mokyklos kursą „Mano pirmas Startuolis“ (My first Start-Up).

Šis kursas buvo viena iš Bioekonomikos plėtros fakulteto dėstytojų iniciatyvų, kuriomis siekiama pritraukti užsienio partnerius bendradarbiauti ir dalintis studijų organizavimo patirtimi verslo vystymo srityje. Kurso tikslas buvo supažindinti studentus su verslo plano ir biudžeto rengimo metodika bei padėti jiems parengti savo planą pagal jų pačių suformuluotą verslo idėją.

Šiemet, kaip ir pernai, kursas buvo vedamas nuotoliniu būdu. Vasaros mokyklos kurse dalyvavo 16 studentų iš įvairių užsienio universitetų: septyni studentai iš Varšuvos gyvybės mokslų universiteto (SGGW, Lenkija), keturi iš Polėsijos Nacionalinio universiteto (Ukraina), du iš Silesijos universiteto Katovicose (Lenkija), po vieną iš Čestochovos technologijų universiteto (Lenkija) bei WSB universiteto (Lenkija). Šiemet prie dalyvių taip pat prisijungė lietuvis Domas Grigaliūnas, studijavęs Mančesterio universitete (Anglija), kuris pateikė labai praktišką ir inovatyvią verslo idėją „Elektroninis treneris“.

Tokie kursai dalyviams suteikia puikią galimybę užmegzti naudingas pažintis, pasidalinti įvairiomis idėjomis, tobulinti savo pristatymo gebėjimus anglų kalba. Pirmieji studentų atsiliepimai apie kursą buvo teigiami, o jų darbai buvo labai praktiški bei, tikėtina, turės tęstinumą organizuojant jau realų verslą ateityje.

Pažymėtini įdomiausi ir pažangiausi projektai: „Prekyba ekologinė žemės ūkio produkcija“ (aut. Marta Zielińska), „Gamyba ir prekyba šaldytais produktais“ (aut. Jakub Jurczak, Maciej Sobota), „Žvakių iš sojos gamyba“ (aut. Anita Bazyluk, Diana Dąbek). Vienas iš geriausių darbų buvo projektas „Vegetariškas ir veganiškas restoranas“ (aut. Angelika Buchta, Jakub Czyżewski). Du darbai buvo susieti su psichologinėmis konsultacijomis (aut. Natalia Radomska, Michał Celmer), įskaitant nukentėjusius kare Ukrainoje (aut. Olha Zaharchuk, Yaroslava Fischuk). Ukrainiečiai studentai Oleksandr Zarichnyi ir Vladyslav Khrapko parengė darbą apie prekybą laikrodžiais, o Oliwia Ślusarczyk ir Anna Strzelczyk pristatė projektą apie ekologinės informacijos kaupimo bei paieškos sistemą Green coach.

Kursų organizatoriai dėkingi užsienio universitetų parterių atstovams už pagalbą pritraukiant studentus bei dalyvaujant baigiamajame darbų pristatyme. Ypatinga padėka skiriama Varšuvos gyvybės mokslų universiteto profesoriams –  prof. Iwonai Pomianek, prof. Joannai Rakowskai bei prof. Dariuszui Gozdowski – kurie atsiuntė didžiausią būrį kurso klausytojų. Organizatoriai taip pat dėkingi Polėsijos Nacionalinio Universiteto dėstytojai doc. dr. Mariiai Plotnikovai ir universiteto rektoriui prof. Olegui Skydanui, kurie studentus pakvietė sudalyvauti šiuose tarptautinės vasaros mokyklos kursuose. Padėka taip pat skiriama Čestochovos technologijų universiteto ir WSB universiteto dėstytojai dr. Paulai Pyplacz bei Žmogiškųjų išteklių valdymo studijų programų vadovei iš Silezijos universiteto Katovicose prof. Dorotai Chudy-Hyski. Šios mokslininkės jau antrus metus iš eilės į šį vasaros mokyklos kursą siunčia pažangiausius studentus.

VDU ŽŪA prof. dr. J. Žukovskis tikisi, kad kitais metais kursas galės vykti ne tik nuotoliniu būdu, bet ir su dalyviais susitinkant Lietuvoje.

Prof. dr. Jan Žukovskis

VDU Žemės ūkio akademija