VDU Žemės ūkio akademija ir AB „Žemaitijos pienas“ bendradarbiavimo sutartimi įtvirtino vieną iš svarbiausių bendrų siekių | VDU Žemės ūkio akademija

VDU Žemės ūkio akademija ir AB „Žemaitijos pienas“ bendradarbiavimo sutartimi įtvirtino vieną iš svarbiausių bendrų siekių

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) ir trečiasis pagal dydį šalies pieno perdirbimo koncernas AB „Žemaitijos pienas“ bendradarbiavimo sutartimi įtvirtino ilgalaikės partnerystės siekius.

Bendradarbiaujant sieks skatinti kvalifikuotų specialistų rengimą

Į susitikimą VDU Žemės ūkio akademijoje atvyko AB „Žemaitijos pienas“ atstovai: Kauno filialo vadovas Evaldas Bagdonas, personalo partnerė atrankoms Monika Šlaustienė ir eksporto vadybininkas Mantas Jakelaitis.

Sutarties pasirašyme dalyvavo gausus būrys VDU ŽŪA akademinių ir neakademinių padalinių vadovų, suinteresuotų naujomis bendradarbiavimo galimybėmis: Agronomijos fakulteto dekanė doc. dr. Aida Adamavičienė, Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika, Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas prof. dr. Vitas Marozas, Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė Rita Petlickaitė ir VDU ŽŪA mokomojo ūkio direktorius Vilius Venskutonis.

VDU ŽŪA administravimo grupės vadovė dr. Laima Skauronė teigė, kad susitikimas svarbus ne tik dėl pasirašomos bendradarbiavimo sutarties, tačiau ja įtvirtintas vienas svarbiausių VDU ŽŪA ir AB „Žemaitijos pienas“ bendrų veiklų siekių – tarpusavio bendradarbiavimo, rengiant darbo rinkai aktualios kvalifikacijos gyvybės, žemės ūkio, inžinerijos mokslų, verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupių specialistus, skatinimas.

Rinkoje – specialistų trūkumas

Pristatydama įmonės veiklą, AB „Žemaitijos pienas“ personalo partnerė atrankoms M. Šlaustienė įvardijo vieną pagrindinių iššūkių – tam tikrų sričių darbuotojų trūkumą. Pastaruoju metu įmonei ypatingai reikalingi aukštos kvalifikacijos specialistai – inžinieriai, marketingo specialistai, vadybininkai. Todėl susidūrus su specialistų trūkumo iššūkiais įmonė ieško įvairių priemonių, kaip spręsti šias problemas. AB „Žemaitijos pienas“ paskutiniaisiais metais noriai ir aktyviai dalyvauja aukštųjų mokyklų karjeros dienose, tačiau ne visada ši priemonė duoda norimą rezultatą. M. Šlaustienė akcentavo, kad rudenį teko dalyvauti ir VDU karjeros dienose, tačiau, koks yra įmonės poreikis, tiek suinteresuotųjų darbo galimybėmis neatsirado. Tai suprantama, nes visoms rinkoje veikiančioms įmonėms šiandien aukštos kvalifikacijos žmogiškųjų išteklių poreikis didžiulis.

M. Šlaustienės teigimu, įmonės jau suvokia, kad jos turi būti socialiai atsakingos ir prisidėti prie jaunimo karjeros ugdymo. Todėl personalo partnerė atrankoms teigė, kad įmonė, reaguodama į darbo rinkos iššūkius, pradeda vykdyti projektą, nukreiptą į darbuotojų vaikų profesinį orientavimą. Kauno filialo vadovas E. Bagdonas antrino, kad įmonei tokios priemonės, tikėtina, leis paskatinti jaunimą rinktis reikalingas ir aktualias specialybes, todėl bendradarbiaujant labai svarbu keistis ir dalintis patirtimi, žiniomis bei informacija. Su šia intencija įmonės atstovai ir atvyko pasirašyti ne tik bendradarbiavimo sutarties, bet ir aptarti galimybes bei realius veiksmus, kaip būtų galima abipusiškai dirbti, siekiant gerinti aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą.

Poreikiams atliepti – tarpdisciplininės studijų programos

VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė įmonės atstovams pristatė Akademijos veiklos sričių išskirtinumus, turimas studijų programas, akcentuodama, kad vienas pagrindinių tikslų– naujos ir nuolat atnaujinamos studijų programos, skirtos ateities specialistų rengimui. Viena iš naujai parengtų studijų programų – Tvarioji inžinerija, skirta paruošti inžinierius, gebančius dirbti su šiuolaikine tausojančia technika sparčiai kintančioje skaitmenizacijos aplinkoje. Ši studijų programa yra tarpdisciplininė ir apimanti informatikos, inžinerijos, agronomijos, socialinių mokslų, vadybos ir ekonomikos žinių įsisavinimą. Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. R. Domeika džiaugėsi naujai parengta studijų programa ir teigė, kad šios studijų programos sėkmės garantas kokybės užtikrinimui – įvairiapusė bendrystė su perdirbamosios žemės ūkio produkcijos pramonės partneriais.

Kanclerė prof. dr. A. Miceikienė įmonės atstovams pristatė ir praėjusiais metais naujai parengtą bei užregistruotą bakalauro studijų programą „Bioekonomikos verslo vadyba, kuri yra taip pat tarpdisciplininė. Ši studijų programa, kaip teigė VDU ŽŪA kanclerė, orientuota į verslo vadybos specialistų, gebančių parengti projektus, kurti naujas technologijas ir diegti inovacijas bioekonomikos verslų srityje, rengimą. Tai – vienintelė tokia studijų programa Lietuvoje.

Agronomijos fakulteto dekanė doc. dr. A. Adamavičienė susitikimo metu akcentavo, kad jų fakultete vykdomai pirmosios pakopos studijų programai Maisto kokybė ir sauga  bei antrosios pakopos studijų programai Augalinių maisto žaliavų kokybė ir sauga labai svarbu plėsti socialinių partnerių ratą ir įtraukti juos į studijų kokybės procesus. Todėl ši bendrystė su AB „Žemaitijos pienas“ studentams atvers naujas galimybes renkantis įvairesnes profesinės veiklos praktikos vietas, rengiant baigiamuosius darbus, atliekant taikomuosius tyrimus, organizuojant įvairius studijų renginius. Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas prof. dr. V. Marozas taip pat pritarė bendradarbiavimo su įmone galimybių vystymui, įgyvendinant pirmosios pakopos studijų programą Taikomoji ekologija ir  su Europos Sąjungos (ES) žaliuoju kursu susijusią atnaujintą magistrantūros studijų programą Ekologija ir klimato kaita.

Dalinimasis patirtimi – raktas į sėkmę

Personalo atrankos partnerė Monika Šlaustienė teigė, kad įmonė didelį dėmesį skiria savo darbuotojų nuolatiniam kvalifikacijos lygio palaikymui ir jo gerinimui, profesiniam mobilumui ir gebėjimui sparčiai persiorientuoti į kitas veiklas, organizuojant kvalifikacijos tobulinimo mokymus įmonės darbuotojams darbo vietose. Todėl susidomėta ir VDU ŽŪA siūlomomis personalo kvalifikacijos kėlimo priemonėmis. Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė R. Petlickaitė įmonei pristatė ne tik personalo kvalifikacijos kėlimo kursus, mokymus, bet ir galimybes sudalyvauti Centro organizuojamose kasmetinėse parodose.

VDU ŽŪA mokomojo ūkio direktoriui V. Venskutoniui pristačius dabartines ūkio veiklas, AB „Žemaitijos pienas“ Kauno filialo vadovas E. Bagdonas pasidalino savo prisiminimais apie studijas Inžinerijos fakultete ir profesinės veiklos praktikų atlikimą Mokomajame ūkyje.

Nauja socialinė partnerystė leis išvystyti ilgalaikius ryšius

Abi šalys, pristačiusios savo veiklų išskirtinumus, pasiūlė naujų bendrų veiklų galimybes ir perėjo prie bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

 „Pastaruoju metu dialogas su verslu yra jau neišvengiamas procesas siekiant abipusiai naudingų tikslų: gerinti aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą, organizuoti mokslinius taikomuosius tyrimus, mokymus, seminarus, kursus, rengti ir vykdyti tarptautinius projektus, organizuoti renginius, stiprinti specialistų profesinius ryšius, analizuoti rinką ir verslo vystymąsi, ugdyti universiteto studentų praktinius įgūdžius, skleisti naujas idėjas ir siekti integralumo gerinant moksleivių karjeros ugdymą“, – akcentavo bendradarbiavimo sutartį pasirašiusi VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. A. Miceikienė.

AB „Žemaitijos pienas“ Kauno filialo vadovas E. Bagdonas, atstovavęs įmonei sutarties pasirašymo metu, džiaugėsi ypatingos bendrystės užmezgimu. E. Bagdonas, būdamas Žemės ūkio akademijos absolventu, skatino visiems kartu aktyviai dalintis patirtimi, sumaniai išnaudoti abiejų organizacijų kūrybinius bei organizacinius išteklius siekiant efektyvaus aukštos kvalifikacijos specialistų rengimo skatinimo. Personalo atrankoms partnerė M. Šlaustienė patikino, kad pagal galimybes ateityje VDU ŽŪA atstovus kvies įsijungti į moksleivių profesinio orientavimo bendrų projektų įgyvendinimą, renginių organizavimą. Įmonė, rūpindamasi savo darbuotojų vaikų ateitimi, jų karjera, deda daug vilčių į teisingą moksleivių karjeros planavimą ir jų sudominimą pasirenkant aktualias studijas.

Susitikimo dalyvių nuomone, ši nauja socialinė partnerystė leis išvystyti ilgalaikius ryšius, aktualius tiek AB „Žemaitijos pienas“ veiklos kokybės užtikrinimui, tiek ir VDU ŽŪA vykdomų studijų programų kokybės gerinimui, plečiant profesinės veiklos praktikų atlikimo, studentų karjeros formavimo krypčių galimybes.