Profesinio tobulėjimo galimybės VDU darbuotojams kovo mėnesį | VDU Žemės ūkio akademija

Profesinio tobulėjimo galimybės VDU darbuotojams kovo mėnesį

VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro komanda kovo mėnesį universiteto akademinę ir neakademinę bendruomenę maloniai kviečia aktyviai dalyvauti profesinio tobulėjimo veiklose. Mokymų temų pasirinkimas platus – nuo kritinės pedagogikos, inovatyvių dėstymo metodų, įgalinančių šiuolaikines informacines ir komunikacijos priemones, iki karjeros ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros iššūkių, seksualinio priekabiavimo prevencijos ir darbuotojų supažindinimo su naujuoju VDU Etikos kodeksu. Taip pat kovo 15–22 d. universiteto bendruomenė turės puikią progą dalyvauti tarptautiniuose „Transform4Europe“ mokymuose. Jų metu bus galima daugiau sužinoti apie tarpkultūrinę komunikaciją ir inovatyvius dėstymo metodus.

Kovo 8 d. 13–15 val. VDU dėstytojai kviečiami sužinoti, kaip galima įgyvendinti studijų ir mokymosi veiklas, ugdančias kritinį mąstymą ir skatinančias studentų įsitraukimą nuotoliniuose mokymuose Kritine pedagogika – įvairovę palaikančios ir bendradarbiavimu besiremiančios mokymosi aplinkos kūrimu“. Mokymus ves VDU Socialinio darbo katedros profesorė dr. Natalija Mažeikienė ir Lygių galimybių koordinatorė Laura Lapinskė. Kovo 9 d. 14 val. universiteto bendruomenė kviečiama dalyvauti nuotoliniame, atvirame seminare – „Karjeros ir darbo bei asmeninio gyvenimo pusiausvyra: Kiek tai įmanoma?“. Jo metu VDU Švietimo akademijos vicekanclerė docentė dr. Ilona Tandzegolskienė-Bielaglovė supažindins su dažniausiai kylančius karjeros ir asmeninio gyvenimo suderinimo iššūkiais bei pasidalins patarimais, kaip juos būtų galima įveikti.

Kovo 14 d. 14–16 val. VDU Lygių galimybių koordinatorė, projekto SPEAR vykdytoja lektorė Laura Lapinskė universiteto bendruomenę kviečia dalyvauti nuotoliniame seminare „Seksualinis priekabiavimas ir jo prevencija. Kaip atpažinti, kur kreiptis ir kaip elgtis?“. Kovo 23 d. 14–16 val. VDU dėstytojai turi puikią progą susipažinti su inovatyviais dėstymo metodais, apimančiais šiuolaikines informacines ir komunikacines technologijas, kontaktiniuose mokymuose „Inovatyvūs dėstymo metodai: kuriant ir įgalinant IKT priemones (II dalis)“ (K. Donelaičio g. 52, 304 auditorijoje). Savo žiniomis su bendruomene pasidalins Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto lektorė, doktorantė Vigilija Žiūraitė. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad mokymų dalyviai turi turėti savo asmeninį kompiuterį. Kovo 30 d. 15–17 val. visus norinčius kviečiame dalyvauti VDU Teisės fakulteto docento ir Etikos komisijos pirmininko dr. Tomo Berkmano nuotoliniame seminare „Naujojo VDU Etikos kodekso projekto pristatymas ir aptarimas“, kurio metu bus aptarti įsigalioję naujojo Etikos kodekso pokyčiai ir atsakyta į universiteto bendruomenei dažniausiai kylančius klausimus.

Kovo mėnesį VDU akademinės ir neakademinės bendruomenės nariai taip pat kviečiami dalyvauti tarptautiniuose „Transform4Europe“ mokymuose anglų kalba, kurių metu bus galima daugiau sužinoti apie tarpkultūrinę komunikaciją ir inovatyvius dėstymo metodus. Naudodamiesi geriausiomis savo praktikomis, metodais ir mainais į tarptautinį alijansą susibūrę dešimt Europos universitetų siekia visapusiškai bei inovatyviai transformuoti studijų, mokslo ir bendruomenės gyvenimo sritis, siūlydami šiuolaikines mokymosi galimybes.

Kovo 15 d. 14–16 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto doktorantė, lektorė Vigilija Žiūraitė VDU ir užsienio šalių universitetų dėstytojus supažindins su inovatyviais, šiuolaikinėmis informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis pagrįstais dėstymo metodais nuotoliniuose mokymuose „Innovative teaching methods in developing and enabling information and communication tools“. Kovo 21 d. 13–15 val. universiteto akademinę ir neakademinę bendruomenę maloniai kviečiame dalyvauti VDU Viešosios komunikacijos katedros lektoriaus docento dr. Igno Kalpoko nuotoliniame seminare „Do you hear what I hear? Avoiding the pitfalls of intercultural communication“. Jo metu lektorius pristatys tarpkultūrinės komunikacijos iššūkius, ypatingas dėmesys bus skiriamas vertybių klausimams ir stereotipų vaidmeniui daugiakultūrėse komandose. Kovo 22 d. 14.30–16:30 val. VDU Užsienio kalbų instituto lektorė Vaida Misevičiūtė nuotoliniame seminare Breaking intercultural communication barriers“ universiteto bendruomenę supažindins su ugdymo įstaigose kylančiais tarpkultūrinio bendravimo iššūkiais ir pasidalins praktiniais patarimais, kaip juos įveikti. Mokymų dalyviai turės progą pasinerti į tarpkultūrinio bendravimo labirintą per žaidimus, praktiką, vaizdo įrašus ir istorijas.

Norinčius dalyvauti VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro siūlomose profesinio tobulėjimo veiklose, maloniai prašome registruotis mokymosi platformoje mokymosiakademija.vdu.lt. O norintys užsiregistruoti į „Transform4Europe“ tarptautinius mokymus, kviečiami pildyti registracijos anketą. Visiems užsiregistravusiems į nuotolinius mokymus prisijungimų nuorodos bus atsiųstos likus 2 dienoms iki jų pradžios. Taip pat kviečiame sekti aktualiausias naujienas Profesinių kompetencijų vystymo centro socialiniuose tinkluose bei teikti paraiškas VDU Profesinio tobulėjimo fondui iki kovo 5 d. Daugiau informacijos apie Profesinio tobulėjimo fondo galimybes universiteto bendruomenei galite sužinoti čia.