VDU ŽŪA vykstančioje specializuotoje Gyvulininkystės parodoje stebina inovacijos, džiugina tradicijos | VDU Žemės ūkio akademija

VDU ŽŪA vykstančioje specializuotoje Gyvulininkystės parodoje stebina inovacijos, džiugina tradicijos

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) rugsėjo 28–30 dienomis vyksta šalyje unikali specializuota Gyvulininkystės paroda. Jos ašis – mokslo naujovės gyvulininkystės sektoriaus pažangai.

VDU ŽŪA vykstanti specializuota gyvulininkystės paroda skirta tiek augintojams praktikams, gaminantiems produkciją bei siekiantiems aukštų veislininkystės darbo rezultatų laikomose pieninių ir mėsinių galvijų, avių, ožkų bandose, puoselėjantiesiems žirgus, triušius, dekoratyvinius paukščius, tiek ir plačiajai visuomenei. Parodoje prisistato gyvulininkystės šakai paslaugas ir produktus teikiančios verslo įmonės, konsultavimo, viešojo sektoriaus įstaigos, dvi pirmąsias renginio dienas vyksta tarptautinė  konferencija „Gyvulininkystės konkurencingumo stiprinimas. Kaimo plėtros programos geroji patirtis”.  Lankytojų dėmesio taip pat laukia įvairios edukacijos bei degustacijos.

Parodoje –  veislių pristatymas, gyvūnų išskirtinių savybių demonstravimas, verslo ir mokslo inovacijos plataus formato renginys 

Parodoje dalyvauja mėsinių ir pieninių galvijų, avių, ožkų, triušių, paukščių augintojų asociacijos, daug dėmesio skiriama skirtingų veislių pristatymams, gyvūnų išskirtinių savybių demonstravimui – tiesiogiai patyrusių praktikų perduodamos žinios yra ypač vertingos pradedantiesiems augintojams. 

Tokio plataus formato renginys, tikimasi, patvirtins visų parodos lankytojų lūkesčius: augintojai turi galimybę įgyti naujų žinių, užmegzti svarbių verslo kontaktų, o miesto visuomenė, šeimos su vaikais – nemokamai turiningai praleisti laiką ir galbūt pirmą kartą išgirsti, kad genominis veislinio veršelio, ožiuko ar ėriuko tyrimas šiuo metu Lietuvos ūkiuose jau nėra retenybė.  Gyvulininkystės sektoriui yra iškeltas labai didelis uždavinys aprūpinti maistu augančią pasaulio gyventojų populiaciją ir tuo pačiu metu prisidėti prie Europos žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo. Todėl parodoje pristatomos įvairios bendradarbiaujant mokslui ir verslui sukurtos inovacijos, padedančios didinti gyvulių produktyvumą ir produkcijos kokybę bei užtikrinti aplinkosaugos reikalavimus, siekti tvarumo.  

Gyvulininkystė –  neatsiejama Lietuvos žemės ūkio verslo dalis

VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė atidarydama renginį atkreipė dėmesį, kad gyvulininkystė yra neatsiejama Lietuvos žemės ūkio verslo dalis, o specializuota paroda ir tarptautinė konferencija padeda dar geriau suvokti, kokia svarbi ši šaka darniam agrosektoriaus vystymuisi ir perspektyvoms.  

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas prof. dr. Viktoras Pranckietis, pabrėžęs šiuolaikinių inovacijų reikšmę ateities žemės ūkiui, priminė ir istorijos faktus, kad už žemės reformą, davusią pradžią žemės ūkio proveržiui tarpukariu, Lietuvos savanoriai sumokėjo savo gyvybėmis. Pasak dr. V. Pranckiečio, šiuo metu vyrauja kiti prioritetai, tačiau išlaikyti prieš šimtmetį nusibrėžtą kryptį ir dabartinėje valstybėje yra būtina.

VDU ŽŪA 2015-tųjų laidos  absolventas, šiuo metu žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas teigė nuolat laikantis ranką ant Alma Mater vykstančių parodų pulso bei galintis konstatuoti, kad ne tik modernėja jose demonstruojamos inovacijos, bet kaskart vis išradingesni ir aktualesni yra ir patys parodų formatai.

LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. dr. Mindaugas Malakauskas lankytojus ragino parodoje atkreipti dėmesį,  kaip žinios ir inovacijos keičia gyvulininkystės verslo sampratą, kaip prioritetiniu jo tikslu tampa ne tik produkcija, bet ir gyvūnų sveikata bei gerovė.  

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius dėkojo gyvulininkystės sektoriuje dirbantiems kolegoms už ištikimybę ir atsidavimą savo veiklai, reikalaujančiai kasdienio žmogaus rūpesčio ir darbo.

Išdalinti Gyvulininkystės parodos medaliai ir diplomai

Šiųmetėje specializuotoje Gyvulininkystės parodoje geriausieji eksponatai tradiciškai varžėsi dėl laureatų vardų. Kompetentinga komisija, kurios nariai VDU ŽŪA mokslininkai ir Žemės ūkio ministerijos atstovai, išrinko penkis eksponatus laureatus. Gyvulininkystės parodos medaliais ir diplomais apdovanoti: visavertis pieno pakaitalas veršeliams „NutriCalf Premium 40“ , kurį pristato uždaroji akcinė bendrovė „Litamilk“; mobilus akumuliatorinis vakuumo įrenginys melžimui MOOTECH ECO SMART, kurį pristato uždaroji akcinė bendrovė „Mototecha“, mikrobiologinis produktas mėšlo tvarkymui „NN Farmodor C“, pristatomas UAB  „Nando“; pašarų dalytuvas „SEKO Samurai 7 500/150“, kurį UAB „Rovaltra“; džiovinimo ir dezinfekavimo mineralų kompleksas atrajotojų, kiaulių, naminių paukščių ir arklių pakratų higienai ACTISAN 360, pristatomas UAB „Timac Agro LT“.

Parodos dalyvio medaliais už indėlį formuojant ūkinių gyvūnų ekspozicijas apdovanoti: Baltos avies kooperatyvas, Ekologiškų mėsinių galvijų augintojų asociacija, Lietuvos avių augintojų asociacija, Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija, Lietuvos galvijų veisėjų asociacija, Lietuvos galvijų gerintojų asociacija, Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacija, Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija, Lietuvos triušių augintojų draugija, Lietuvos nykstančių ūkinių gyvūnų augintojų asociacija, Lietuvos pieninių ožkų augintojų asociacija, Lietuvos sunkiųjų arklių veislės išsaugojimo asociacija, UAB „Lietuvos žirgynas“, VšĮ Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokomasis ūkis.

Specializuotos Gyvulininkystės parodos organizatoriai – VDU Žemės ūkio akademija ir Žemės ūkio ministerija, prie rengimo organizavimo bei jo turinio taip pat daug prisidėjo LSMU Veterinarijos akademija.