Antrakursių paskaitoje diskusijos su verslo atstove apie naujausias žmogiškųjų išteklių tendencijas | VDU Žemės ūkio akademija

Antrakursių paskaitoje diskusijos su verslo atstove apie naujausias žmogiškųjų išteklių tendencijas

Spalio mėnesį Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Bioekonomikos plėtros fakultete Žmogiškųjų išteklių valdymo paskaitoje lankėsi UAB „Gi Group Lithuania“ verslo vystymo vadovė Jolanta Mizeikytė. Bendrovė „Gi Group Lithuania“ yra dalis „Gi Group“, vienos iš pirmaujančių pasaulyje įmonių, teikiančios įvairias žmogiškųjų išteklių paslaugas ir sprendimus, veikiančios 60 valstybių ir generuojančios 3,5 bln. Eur metinę apyvartą. Susitikime su verslo atstove dalyvavo bakalauro studijų programų „Logistika ir prekyba“ bei „Apskaita ir finansai“ antro kurso studentai.

Nuoširdumas – viena iš svarbiausių kandidatų asmeninių savybių

Diskusijoje su UAB „Gi Group Lithuania“ verslo vystymo vadove buvo aptartos darbo paieškos galimybės, pranešėja pristatė kaip darbdaviai ieško talentų ir reikiamų darbuotojų, kalbėta apie darbuotojų laikino įdarbinimo ypatumus. Paskaitoje studentai taip pat turėjo galimybę sužinoti apie kandidatavimą į darbą – išgirdo patarimus kaip parengti kokybišką gyvenimo aprašymą ir tinkamai „parduoti“ savo kompetencijas, sužinojo kokie metodai, testai taikomi kandidatų atrankos metu ir kaip svarbu kandidatams atlikti „namų darbus“.

Studentams paklausus ar šiais laikais vertinamas nuoširdumas pateikiant informaciją apie save gyvenimo aprašyme, ar geriau minėti tik esminius gyvenimo faktus, J. Mizeikytė atsakė, kad vis dėlto nuoširdumas vis labiau vertinamas, kaip viena iš svarbiausių kandidatų asmeninių savybių.

Kokios pagrindines kompetencijos yra svarbiausios talentų ieškantiems darbdaviams?

Diskusijų metu UAB „Gi Group Lithuania“ verslo vystymo vadovė J. Mizeikytė išskyrė pagrindines kompetencijas, kurias nurodo talentų ieškantys darbdaviai: komunikacija, lyderystės jausmas, atsakomybės prisiėmimas, noras mokytis ir siekti profesionalumo.

„Kompetencijos tampa vis svarbesnės sparčiai besivystančioje darbo rinkoje. Tačiau esminis klausimas lieka: kurios iš jų šiandien dienai yra svarbios darbdaviui? Esminė kompetencija, ypač svarbi darbdaviams, yra komunikacija, apimanti ne tik gebėjimą išsakyti, bet ir gebėjimą išklausyti, tai pat norą bendradarbiauti su kolegomis, klientais, vadovais. Antra svarbi kompetencija – atsakomybė, tai yra gebėjimas laikytis nustatytų terminų ir nustatytų normų. Trečioji kompetencija – tai lyderystė. Šios kompetencijos ribos apima gebėjimą vadovauti, gebėjimą burti komandą, užsitarnauti komandos pasitikėjimą. Ketvirtoji kompetencija – noras mokytis, tai yra gebėjimas mokytis naujų dalykų, gebėjimas dalintis praktiniais pavyzdžiais, noras tobulėti, įgyti naujų žinių bei įgūdžių. Visos kitos kompetencijos, tokios kaip techninės žinios, socialinės kompetencijos, analitiniai gebėjimai yra priklausomi nuo konkrečios darbo pozicijos“, – teigia UAB „Gi Group Lithuania“ verslo vystymo vadovė J. Mizeikytė  pridurdama, jog pastebima ir tai, kad darbdaviai vis labiau yra linkę darbinti jauną darbuotoją bei jį mokyti ir ugdyti būti geru specialistu.

VDU ŽUA Bioekonomikos plėtros fakulteto docentė dr. A. Raupelienė