Mokslinė konferencija „Herbologija 2025: Piktžolių ekologija ir kontrolė“ – svarbus žingsnis dar glaudesnio mokslo ir praktikos suartėjimo link | VDU Žemės ūkio akademija

Mokslinė konferencija „Herbologija 2025: Piktžolių ekologija ir kontrolė“ – svarbus žingsnis dar glaudesnio mokslo ir praktikos suartėjimo link

Kovo 20-ąją, minint Žemės dieną, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje įvyko ilgametes tradicijas puoselėjanti mokslinė konferencija „Herbologija 2025: Piktžolių ekologija ir kontrolė“.

VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė sveikindama susirinkusius konferencijos dalyvius teigė, kad augalai nuo seniausių laikų buvo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis – jie maitina, gydo, teikia įkvėpimą ir grožį. „Šiandien mes susirinkome čia ne tik tam, kad galėtume gilintis į jų paslaptis, bet ir tam, kad prisidėtume prie tvarios ateities kūrimo. Herbologija – tai mokslas, kuris jungia gamtą ir žmogų, primena mums apie harmoniją, kurią turime puoselėti. Šios konferencijos tikslas – sujungti skirtingų sričių specialistus, dalintis praktinėmis patirtimis, aptarti naujausius tyrimus ir iššūkius augalų pasaulyje, piktžolių kontrolėje. Kiekvienas iš jūsų – tyrėjas, praktikantas, studentas ar tiesiog gamtos mylėtojas – prisidedate prie šios srities vystymo ir tobulėjimo. Dėkoju už jūsų atsidavimą, už laiką, skirtą gilintis į augalų pasaulį, ir už jūsų norą dalytis sukauptomis žiniomis“, – sakė VDU ŽŪA kanclerė ir linkėjo, kad ši konferencija taptų erdve ne tik profesiniam tobulėjimui, bet ir įkvėpimo šaltiniu kiekvienam dalyviui.

VDU ŽŪA Agronomijos fakulteto dekanė doc. dr. Aida Adamavičienė džiaugėsi gausiu Akademijoje susirinkusiu ilgametes tradicijas puoselėjančios konferencijos dalyvių būriu.

„Per daugelį metų ši konferencija tapo svarbia akademine ir praktine platforma, kurioje dalijamasi naujausiais tyrimų rezultatais, joje gimsta reikšmingos idėjos ir užmezgami tvarūs bendradarbiavimo ryšiai. Herbologija – tai ne tik piktžolių valdymo strategijos, bet ir gilus gamtos pažinimas, leidžiantis suprasti ekologinius procesus, dirvožemio sveikatą ir tvaraus žemės ūkio perspektyvas. Piktžolės – tai gamtos iššūkis žemdirbiui, o tyrimų laukas agronomui. Džiaugiuosi matydama, kad moksliniai tyrimai, bendros iniciatyvos, doktorantų ir studentų įsitraukimas telkia mūsų bendrystę, kuriant naujus sprendimus ir skatinant agroverslo sektoriaus sėkmę ir proveržį“, – kalbėjo Agronomijos fakulteto dekanė, pridurdama, kad ši konferencija – svarbus žingsnis dar glaudesnio mokslo ir praktikos suartėjimo link.

VDU ŽŪA vykusioje mokslinėje konferencijoje „Herbologija 2025: Piktžolių ekologija ir kontrolė“ pristatyti moksliniai tyrimai ir kitos herbologijos mokslo aktualijos. Su pranešimų temomis ir autoriais kviečiame susipažinti konferencijos programoje.