Laužome stereotipus! VDU ŽŪA studentas Arnas: Tvarioji inžinerija – ateities studijos | VDU Žemės ūkio akademija

Laužome stereotipus! VDU ŽŪA studentas Arnas: Tvarioji inžinerija – ateities studijos

Ar Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) studijos – tik ūkininkų vaikams? Ar baigęs VDU ŽŪA gali būti vien tik ūkininku? Įgytas išsilavinimas gali būti naudingas tik siauroje srityje? Ar darbas agrosektoriuje – nepelningas ir neperspektyvus?

VDU ŽŪA kasmet papildo būrys veržlių, smalsių jaunuolių, siekiančių kokybiško aukštojo išsilavinimo, turiningo, produktyvaus, galimybes atveriančio studijų laiko, užtikrintos profesinės ateities. Jie – stereotipų laužytojai, drąsius sprendimus priėmę asmenys, kurie yra pavyzdys, kad VDU ŽŪA įgytas išsilavinimas ir perspektyvos agrosektoriuje gali atverti kur kas daugiau savęs realizavimo ir profesinių galimybių, negu teigia vis dar sutinkami stereotipai.

Pirmuoju numeriu VDU ŽŪA pasirinkę studentai dalijasi patirtimi, kuri galbūt padės apsispręsti būsimam studentui priimti drąsius sprendimus ir užsitikrinti sau modernią, pažangią, perspektyvią ir pelningą ateitį.

Arnas Katilius, VDU ŽŪA bakalauro studijų programos Tvarioji inžinerija antro kurso studentas, dalijasi mintimis, kas paskatino pasirinkti šį kelią ir kaip buvo sulaužyti visi kada nors girdėti stereotipai apie agrosektorių.

Arnas pasidalijo, kas lėmė jo pasirinkimą studijuoti VDU ŽŪA ir kokios jo mintys dabar – būnant studentu.

– Kas paskatino domėtis studijuojama sritimi?

– Jau seniai žinojau, kad noriu studijuoti inžinerijos kryptį. Pamatęs naują studijų programą VDU Žemės ūkio akademijoje, pasidomėjau ja, gilinausi į studijų planą. Patiko siūlomi studijų dalykai, įžvelgiau šią programą kaip perspektyvią, tad nusprendžiau stoti būtent čia.

– Iš kur sužinojai apie VDU Žemės ūkio akademiją, čia siūlomas studijas?

– Norėjau studijuoti Kaune, tad rinkausi tarp KTU ir VDU ŽŪA siūlomų inžinerijos studijų programų. Tačiau dėmesį patraukė būtent VDU ŽŪA studijų programa Tvarioji inžinerija, nes tai buvo nauja ir perspektyvi studijų programa. Taip pat šį pasirinkimą dar labiau sustiprino apsilankymas Akademijoje, pokalbis su studijų administravimo koordinatore doc. dr. Rasa Čingiene. Taip pat per radiją ir televiziją visą vasarą girdėjau reklamą apie VDU Žemės ūkio akademiją.

– Kas paskatino pasirinkti studijas VDU Žemės ūkio akademijoje?

– Kaip ir minėjau, tai, kad Tvarioji inžinerija yra nauja studijų programa, labiausiai ir lėmė mano pasirinkimą. Apsispręsti padėjo ir vizitas į Akademiją, pažintis su aplinka, pokalbis su studijų administravimo koordinatore doc. dr. R. Čingiene, kuri paminėjo, kad čia visi – kaip šeima. Dėstytojai linkę komunikuoti su studentais, tartis, kartu spręsti kylančias problemas.

– Ar studijos VDU Žemės ūkio akademijoje buvo Tavo pasirinkimas numeris vienas?

– Tikrai taip, studijas VDU Žemės ūkio akademijoje rinkausi pirmuoju pasirinkimu.

– Kokius stereotipus apie žemės ūkį ar VDU Žemės ūkio akademiją teko girdėti savo aplinkoje prieš stojant į VDU Žemės ūkio akademiją?

– Visų pirma, teko girdėti, kad Akademijoje studijuoja tik ūkininkų vaikai. Taip pat – kad mokslai čia orientuoti ruošti ateities ūkininkus. Dar vienas girdėtas stereotipas – neva mokslai Akademijoje itin lengvi. Tačiau aš pats nesu iš ūkininkų šeimos ir vis tiek nusprendžiau pasirinkti Akademiją ir sulaužyti stereotipus.

– Kokius stereotipus pradėjus studijuoti jau pavyko paneigti?

– Visų pirma, sulaužiau stereotipą, kad VDU ŽŪA mokosi tik ūkininkai arba jų vaikai. Taip tikrai nėra, nors nemažai studentų ir kilę iš ūkininkų šeimų. Tačiau ir dėstytojai supranta, kad ne visi yra ar nori tapti ūkininkais. Taip pat mokslai čia nėra tokie lengvi, kaip kitiems gali pasirodyti. Kai kurie studijų dalykai tikrai verčia pasimokyti ne vieną ir ne dvi valandas. Tiesa, man viskas sekasi puikiai, tačiau tenka padėti kurso draugams, tuo pačiu ir pats labiau įsigilinu į vieną ar kitą dalyką.

– Kas labiausiai nustebino studijuojant VDU Žemės ūkio akademijoje?

– Maloniai nustebino sukurtas ryšys su dėstytojais ir kitais VDU ŽŪA dirbančiais žmonėmis, taip pat vizitai į įmones arba jų atstovų vizitai į Akademiją. Dėstytojai linkę komunikuoti, spręsti įvairias problemas. Visada noriai padeda tiems, kuriems sekasi sunkiau. Taip pat dėstytojai siūlo įsitraukti į įvairias veiklas, dalyvauti renginiuose. Pavyzdžiui, doc. dr. Kristina Lekavičienė pasiūlė dalyvauti hakatone „EkoHack: trąšų tvarumo iššūkis“: kartu su kurso draugais pavyko iškovoti net trečiąją prizinę vietą.

– Kokiais trimis žodžiais apibūdintum VDU Žemės akademiją – su kuo Tau asocijuojasi Akademija?

– Mano požiūriu, VDU Žemės ūkio akademija – komunikacija, perspektyvos, ateitis.

– Kokius išskirtinumus/privalumus įvardytum kalbant apie savo studijuojamą studijų programą Tvarioji inžinerija?

– Išskirčiau tai, kad Tvarioji inžinerija – tikrai ateities studijos. Net neabejoju, kad šios srities specialistų ateityje trūks vis labiau, kadangi žemės ūkyje sparčiai vystomos moderniosios technologijos, o VDU ŽŪA studentus būtent ir ruošia dirbti su jomis. Taip pat džiugina palankus tvarkaraštis, galima užsiimti savo mėgstama veikla, o galbūt darbą derinti su studijomis. Be to, dėstytojai draugiški, aiškiai dėsto studijų dalykus, kurių dauguma įtraukiantys, įdomūs.

– Ką palinkėtum moksleiviui, kuris dvejoja, ką rinktis studijuoti?

– Kiekvienam dvejojančiam jaunuoliui siūlyčiau pasiimti lapą ir susirašyti studijų programas, kurios jį domina. Tada – šalia surašyti privalumus ir trūkumus, su kuriais galimai susidurtų studijuodamas vieną ar kitą programą. Tai jaunam žmogui, kuris dar nežino, ko tiksliai nori, galėtų padėti lengviau apsispręsti.

Arnas mielai atsakys į klausimus apie studijas, laisvalaikį ir kitas galimybes VDU Žemės ūkio akademijoje. Drąsiai susisiek su juo:

„Facebook“