Agronomijos fakulteto mokslininkai teisėjavo tradicine tapusioje ,,Pirmosios vagos“ šventėje | VDU Žemės ūkio akademija

Dvidešimtąjį kartą Veisiejų miestelyje (Lazdijų rajone) šeštadienį surengta ,,Pirmosios vagos“ šventė, tarptautinės arimo arkliais varžybos. Į šventę susirinko devyni arimo arkliais dalyviai. Iš jų pora arė dvikinkiais plūgais, o 7 vienkinkiais.

Į varžybas atvyko artojas B. Maršalas iš Punsko valsčiaus Lenkijoje. Ūkininkai iš Druskininkų savivaldybės, Alytaus ir Varėnos rajonų. Išlydint artojus į laukus, šventėje buvo prisimintos senosios tradicijos. Šventėje dalyvavo daugybė svečių, Punsko valsčiaus savivaldybės viršaitis V. Liškauskas, seimo narys Z. Streikus, seimo narys prof. dr. V. Pranckietis (buvęs Agronomijos fakulteto dekanas) ir kiti svarbūs svečiai. Varžyboms teisėjauti buvo pakviesti Vytauto didžiojo universiteto Žemės Ūkio Akademijos Agronomijos fakulteto dėstytojai ir mokslininkai doc. dr. Z. Kriaučiūnienė, doc. dr. A. Sinkevičienė ir dokt. A. Sinkevičius.

Veisiejų dvaro parke buvo paskelbti, bei apdovanoti arimo varžybų nugalėtojai. Prizininkams ir nugalėtoms artojams buvo įteikti apdovanojimai. Arimo arkliais vienkinkių varžybų  pirmosios vietos nugalėtoju tapo B. Blažauskas, antroje vietoje – V. Kaminskas, ir trečioje vietoje – V. Sadauskas. Arimo arkliais dvikinkių varžybų nugalėtoju tapo R. Kliokys.

Nugalėtojams taures įteikė Lazdijų rajono savivaldybės merė A. Miškinienė. Šventėje dalyvavo Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas prof. dr. V. Pranckietis, kuris buvo pakviestas įteikti prizus Metų ūkio ir kitų anksčiau vykusių konkursų nugalėtojams.