„Bendradarbiavimo pusryčiuose‘23“ – išskirtinės VDU erdvės atidarymas

Kovo 28 d. 10.00–13.00 val. Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenę ir verslo įmones kviečiame susitikti tinklaveikos renginių ciklo „VDU Network‘23“ renginyje „Bendradarbiavimo pusryčiai‘23“. Jo metu galėsite pasinaudoti unikalia galimybe dalyvauti VDU Prototipų demonstracinės erdvės atidaryme bei mokslo ir verslo atstovų diskusijose, susipažinti su naujausiomis Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų finansavimo galimybėmis. VDU Prototipų demonstracinėje erdvėje (Universiteto g. 8A, Akademijoje, Kauno raj.) lauks ne tik aktualūs renginio dalyvių pranešimai bet ir kontaktų mainai su Universiteto bendruomenės atstovais ir partneriais, bei verslo įmonių atstovais.
Renginio dalyviai VDU mokslininkų sukurtoje prototipų erdvėje galės susipažinti su daugiau kaip dešimt unikalių prototipų. Ši VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro komandos kartu su mokslininkais įkurta išskirtinė erdvė bus nuolat pildoma naujais sukurtais prototipais ir atvira visiems Universiteto lankytojams. VDU KTPC vadovas Edvinas Samys teigia, kad tokios erdvės idėja brendo ilgą laiką, kol projektui gavus finansavimą ir bendradarbiaujant kartu su VDU administracija buvo pasirinkta tinkamiausia vieta, vizualūs sprendimai bei sukurta prototipų demonstravimo aplinka.
„Idėją paskatino sėkmingi užsienio partnerių įkurtų panašių erdvių pavyzdžiai. Jose kiekvienas lankytojas gali laisvai išbandyti mokslininkų sukurtą unikalią produkciją. VDU mokslininkai taip pat yra aktyvūs, atlieka inovatyvius ir globalius tyrimus, kuria su jais susijusią mokslinę produkciją, kuri dažnai yra komercializuojama, o kartais jai pritrūksta tik vieno žingsnio iki sėkmingos komercializacijos. Todėl, siekdami atskleisti visuomenei šiuolaikinio mokslo ir mūsų Universiteto mokslinės bendruomenės galimybes, kartu su komanda ilgai dirbome prie šios demonstracinės prototipų erdvės vizualizacijos, erdvės išplanavimo, pasitelkdami išorinių partnerių konsultacijas. Džiaugiuosi, kad šiandien jau galime išvysti šio projekto rezultatą – išskirtinę VDU mokslininkų prototipų erdvę. Todėl esame labai dėkingi VDU mokslininkams, kurie sutiko perkelti pirmuosius prototipus iš laboratorijų į prototipų demonstracinę erdvę,“ – pasakoja E. Samys.
Vytauto Didžiojo Universitetas gali didžiuotis plačios apimties ir įvairių sričių mokslininkų kuriama moksline produkcija. Prototipų demonstracinėje erdvėje renginio dalyviai galės išvysti VDU ŽŪA Miškų fakulteto Aplinkos ir ekologijos katedros, Agroekologijos centro vadovo doc. dr. Juozo Pekarsko sukurtą prototipą „Granuliuoti organiniai augalinės kilmės pelenų tręšiamieji produktai“, VDU Informatikos fakulteto komandos dr. Dariaus Amilevičiaus, prof. dr. Gailiaus Raškinio, dr. Aireno Vaičiūno prototipą „ASTRA-UX_v.d2“, kuris apjungia visavertę sąsają tarp žmogaus ir mašinos. VDU Informatikos fakulteto dėstytojas dr. Edgaras Ščiglinskas su komanda susirinkusius kvies susipažinti su interaktyviu skaitmeniniu mados žurnalu ir autokrautuvo simuliatoriumi. Ypatingą ir iš tiesų mitus griaunančią technologiją pasiūlys VDU Gamtos mokslų fakulteto Biochemijos katedros, Aplinkos tyrimų centro komanda – prof. dr. Saulius Šatkauskas, dr. Mindaugas Visockis, Justinas Baranauskas. Erdvės lankytojai taip pat turės galimybę susipažinti su unikaliu prietaisu, skirtu beadatinei mezoterapijai. Tai – tik dalis prototipų, kurie bus pristatyti jau kovo 28 d. 10 val. VDU prototipų demonstracinės erdvės atidaryme.
Šios erdvės atidarymas – tai tinklaveikos renginių ciklo „VDU Network’23“ dalis, o pagrindinis renginys universiteto bendruomenės laukia šių metų birželio mėnesį. Viena iš jo organizatorių, VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro vadovė dr. Aistė Ragauskaitė pastebi, kad šis renginys visus pasitiks atsinaujinęs – jo metu bus siekiama atskleisti dar daugiau VDU kaip bendradarbiaujančio partnerio galimybių. „Iš tiesų, praėjusiais metais tokio tipo renginį organizavome pirmą kartą. Tad kartu su renginio organizatorių komanda iš Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro, Studijų departamento, Studentų reikalų departamento ir Karjeros centro pradedame parengiamuosius darbus, kad renginio dalyvius galėtume pasitikti ne tik su įkvepiančiais pranešimais, bet ir vertingais, mokslo ir verslo tinklaveiką skatinančiais susitikimais. O šiandien VDU bendruomenę maloniai kviečiu atvykti į prototipų erdvės atidarymą kovo 28 d. ir sudalyvauti renginio diskusijose, skatinančiose mokslo ir verslo bendradarbiavimą,“ – renginio kvietimu dalinasi dr. A. Ragauskaitė.
Norinčius dalyvauti renginyje „Bendradarbiavimo pusryčiai’23“, kviečiame registruotis.
Daugiau informacijos apie renginį: el. paštu mokymosi.akademija@vdu.lt