ŽŪA BPF mokslininkai suteiks galimybę žemės ūkio verslo subjektams tobulinti apskaitos, finansų, mokesčių kompetencijas | VDU Žemės ūkio akademija

ŽŪA BPF mokslininkai suteiks galimybę žemės ūkio verslo subjektams tobulinti apskaitos, finansų, mokesčių kompetencijas

         Žemės ūkis ir kaimo plėtra yra viena svarbiausių šalies ūkio strateginių krypčių, taip pat  rekšminga bioekonomikos sritis. Pastaraisiais metais vyko pasikeitimai žemės ūkio subjektų (ūkininkų ūkių ir žemės ūkio bendrovių, kooperatyvų) apskaitos reglamentacijoje, žemės ūkio verslo subjektų apmokestinimo sistemoje. Didėja poreikis inovatyviai plėtoti verslą, valdyti finansinę riziką. Pradėta įgyvendinti išmanioji mokesčių sistema reikalauja naujų žinių ir gebėjimų apskaitos tvarkymui informacinių technologijų pagalba. Dėl to, siekiant išsaugoti ūkininkavimo tradicijas ir žemės ūkio verslo tvarumą ilgalaikėje perspektyvoje, šiame sektoriuje dirbantiems asmenims būtina nuolat atnaujinti žinias ir gebėjimus. Būtent tai paskatino vykdyti projektą, kuris suteiktų galimybę patobulinti apskaitos, finansų, verslo ir vadybos kompetencijos, įgyti naujų žinių ir išugdyti naujus gebėjimus.

        Šį rudenį Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akadmeijos Bioekonomikos plėtros fakultetas pradėjo įgyvendinti projektą „Apskaitos, finansų ir mokesčių kompetencijų tobulinimas siekiant žemės ūkio verslo subjektų veiklos efektyvumo ir konkurencingumo didinimo“ Nr. 14PM-KK-19-1-08484-PR001 pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014 – 2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama profesiniam mokymui ir įgūdžiams įgyti“. Projektą numatoma įgyvendinti iki 2022 m. birželio mėn.

         Projekto tikslas – suteikti mokymų kursų dalyviams naujausių mokslo žiniomis ir inovacijomis grįstų ekonominių, vadybinių ir verslo žinių bei ugdyti gebėjimus, padedančius prisitaikyti prie besikeičiančių rinkos sąlygų ir didinti mokymų kursų dalyvių verslo konkurencingumą.

       Projekte numatyta pagal atnaujintas neformaliojo mokymo programas pravesti 119 mokymo kursų ūkininkams, jų partneriams, ūkio darbuotojams, kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims, užsiimantiems žemės, maisto ir miškų ūkio veikla, taip pat kaimo vietovėse ūkine veikla užsiimantiems žemės valdytojams, labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių darbuotojams, amatininkams, 23 skirtingose Lietuvos savivaldybėse. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu numatoma apmokyti 1734 dalyvius.

       Planuojama, kad mokymo kursuose dalyvaus ne tik ūkininkai, bet ir ūkių bei labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių darbuotojai, amatininkai, todėl projektas skatins socialinę įtrauktį, skurdo mažinimą, ekonominę plėtrą kaimo vietovėse. Projekto metu įgytos kompetencijos prisidės prie regionuose veiklą vykdančių žemės ūkio subjektų veiklos gyvybingumo ir konkurencingumo, nes šiame versle dirbantys asmenys gebės tiksliau ir kokybiškiau apskaičiuoti, vertinti ir prognozuoti savo verslą, prisidės prie ūkių ekonominės veiklos rezultatų gerinimo ir palankesnių sąlygų ūkių restruktūrizavimui ir modernizavimui sudarymo. Dalyviai bus supažindinami ne tik su naujausiomis apskaitos, finansų, rinkodaros, verslo planų rengimo inovacijomis, bet ir su galimybėmis kokybiškiau valdyti verslą taikant finansų valdymo būdus ir metodus.

Susidomėjusiems mokymais, kreiptis: deimena.montvydaite@vdu.lt