Erasmus+ mišri intensyvi programa bakalauro ir magistrantūros studijų studentams „Darnus žemės ūkis kaimo vystymuisi“ | VDU Žemės ūkio akademija

Erasmus+ mišri intensyvi programa bakalauro ir magistrantūros studijų studentams „Darnus žemės ūkis kaimo vystymuisi“

Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos plėtros fakultete 2023 m. lapkričio 20-24 d.  įgyvendinta Erasmus+ mišri intensyvi programa (MIP) (angl. Blended Intensive Programe (BIP))  „Darnus žemės ūkis kaimo vystymuisi“ (angl. „Sustainable agriculture for rural development“). Programos tikslas – įtraukianti mokymosi patirtis, kurioje tiesioginis bendravimas su srities mokslininkais ir profesionalais derinamas su virtualia mokymosi veikla.

Šioje programoje dalyvavo 26 studentai iš Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universiteto, Estijos gyvybės mokslų universiteto, Liublino gyvybės mokslų universiteto ir Palermo universiteto (Italija).

Programos metu studentai supažindinti su žemės ūkio padėtimi regioninio vystymosi kontekste, žaliąja apskaita, galimais verslo modeliais inovatyviam verslui maisto sektoriuje, tarptautiniais marketingo metodais, skirtais žemės ūkio maisto produktams, logistikos ir tiekimo grandinėmis. Šios ir kitos temos buvo aptartos diskusijų metu, o intensyvios savaitės pabaigoje dalyviai pristatė savo požiūrį ir projektus darniam kaimo vystymuisi įvairiose programos dėstytojų pasiūlytose tematikose.

Programą dėstė 4 ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto dėstytojai – prof. dr. Vilma Atkočiūnienė, doc. dr. Erika Besusparienė, doc. Dr. Rasa Pranskūnienė, doc. Dr. Anastasija Novikova, bei 3 Erasmus+ universitetų partnerių dėstytojai – prof. dr. Andra Zvirbule ir prof. dr. Gunta Grīnberga Zālīte (Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universitetas) ir dr. Anne Poder (Estijos gyvybės mokslų universitetas).

Svarbi mišrios programos dalis – susipažinimas su gerosios praktikos pavyzdžiais. Dalyviams organizuota išvyka į ŽŪA mokomąjį ūkį leido supažindinti MIP dalyvius su ūkyje taikomais inovatyviais pieninių karvių priežiūros metodais (pvz. daigintų grūdų pašarams naudojimas, inovatyvios pievų žolynų įveisimo technologijos taikymas ir kt.), kurie leidžia pasiekti itin gerą produktyvumą ir išskirtinius pieno kokybės rodiklius (tokius kaip riebumas, ypač mažas somatinių ląstelių ir bakterijų skaičius, rodantis puikų karvių sveikatingumą).

Programos dalyviai intensyvios savaitės metu taip pat vyko į edukacinę ekskursiją 700 ha ploto ūkyje „Farmers circle“. Čia MIP dalyviai supažindinti su ūkyje veikiančios žiedinės ekonomikos principu: užaugintą produkciją „Farmers circle“ parduoda ūkininkų turgeliuose, ūkyje veikia iš vietinės produkcijos gaminamų sezoninių patiekalų restoranas. Ekskursijos po ūkį ir vietinės produkcijos degustacijos metu studentai iš arčiau susipažino su tvaraus išteklių naudojimo pavyzdžiais, tvarumo idėjų taikymu praktikoje.

Šią Erasmus+ MIP programą koordinavo doc. dr. Anastasija Novikova ir ŽŪA administracinės grupės tarptautinės veiklos koordinatorė dr. Monika Medikienė.