ERASMUS. Paversk nuotykį patirtimi: per šiuos penkis mėnesius išbandėme daugybę veiklų, įgijau daug vertingos patirties | VDU Žemės ūkio akademija

ERASMUS. Paversk nuotykį patirtimi: per šiuos penkis mėnesius išbandėme daugybę veiklų, įgijau daug vertingos patirties

ERASMUS+ – tai daug daugiau nei tarptautiniai studijų ar praktikos mainai. Tai – naujos žinios, patobulinti užsienio kalbų gebėjimai, tarptautinė patirtis, verslumo kompetencijų sustiprinimas, geriausių asmeninių savybių ugdymas, ryšiai ir draugai visame pasaulyje, kitos šalies ir kultūros pažinimas. Greta to – kiekvieną mėnesį mokama ERASMUS+ stipendija. Pagal Europos Sąjungos ERASMUS+ programą VDU Žemės ūkio akademija turi daugiau kaip 90 Europos šalių universitetų partnerių, iš viso turi daugiau kaip 170 ERASMUS+ parnerių, kuriuos gali rinktis studijų ar praktikos tarptautiniams mainams.

Kviečiame susipažinti su VDU Žemės ūkio akademijos Apskaitos ir finansų studijų programos antro kurso studentės Akvilės Kvieskaitės istorija apie ERASMUS+ nuotykius Ispanijoje ir Huelvos universitete įgytą patirtį.

– Į kurią šalį vykai pagal ERASMUS+ programą? Į kokį universitetą? 

Vykau į Ispaniją, Huelvos universitetą (Universidad de Huelva).

– Kaip ir kodėl pasirinkai šią šalį, universitetą?  

Pasirinkau Huelvos universitetą, nes jame radau tuos studijų dalykus, kurie labiausiai sutapo su mano VDU Žemės ūkio akademijoje studijuojamoje programoje numatytais dalykais. Ispaniją rinkausi dėl šilto oro ir galimybės visą pusmetį mėgautis saulėtomis dienomis.

– Kiek laiko buvai išvykusi pagal ERASMUS+ programą? 

Buvau išvykusi penkiems mėnesiams – visam studijų semestrui.

– Ar tai tavo pirmoji ERASMUS+ išvyka?  

Tai buvo mano pirmoji ERASMUS+ išvyka.

– Kas labiausiai nustebino, įsiminė kitoje šalyje?  

Huelva turbūt yra mažai kam žinomas miestas, tačiau jis pranoko visus mano lūkesčius. Miestelis nėra didelis, per valandą laiko gali pėsčiomis nueiti nuo vienos jo pusės iki kitos. Tačiau miestas įsikūręs puikioje vietoje, taigi kelionių galimybės – neribotos. Galima aplankyti tiek didžiuosius Ispanijos miestus, tokius kaip Sevilija ar Madridas, tiek autobusu nuvykti iki Lisabonos ar keltu persikelti į Maroką. Huelvos mieste retai išvysi turistų, tačiau, mano nuomone, tai yra didelis privalumas, nes gali pamatyti tikrąją ispanų kultūrą.

Kaip ir dauguma vietinių gyventojų, neretai dieną pradėdavome išgerdami kavos (cafe con leche) ir suvalgydami desertą kavinukėje. Kainos čia tikrai labai patrauklios, už tokius pusryčius dažniausiai sumokėdavome apie 4 eurus. Tiesa, ne visi vietiniai gyventojai gali pasigirti geromis anglų kalbos žiniomis, taigi norint pasimėgauti maistu kavinėse, gali tekti bandyti susikalbėti ispaniškai.

Taip pat nustebino puikūs orai. Huelvos regione per metus būna net 300 saulėtų dienų per metus, taigi, kad ir kokia sunki diena būna, visada galima atsipūsti parkuose stebint saulėlydį. O jie tikrai būna įspūdingi. Net ir sausio mėnesį čia temperatūra dienos metu sušyla iki 18 laipsnių.

Labiausiai nustebinęs kultūrinis dalykas buvo Trijų Karalių šventė (Día de Los Reyes Magos), kurią sutikome Sevilijoje. Jos metu aplink miestą važiuojančios 33 platformos tūkstančiams susirinkusių žmonių išdalino kelias tonas saldainių.

– Kokiomis veiklomis, greta studijų, užsiėmei ERASMUS+ mainų metu?

Per šiuos penkis mėnesius išbandėme daugybę veiklų. Plaukėme banglentėmis ir baidarėmis Portugalijoje, išbandėme irklentes (SUP) netoli Huelvos esančiame paplūdimyje, išsiruošėme į slidinėjimo kurortą Sieroje Nevadoje (iki jo – tik 4 valandos kelio autobusu ar traukiniu), stebėjome flamenko šou, palaikėme Ispanijos futbolo rinktinę rungtynėse su Švedija. Aplankėme daugybę miestų, tarp kurių vos už valandos kelio esanti Sevilija, taip pat Cadizas, Gibraltas, Madridas, Malaga, Grenada, Siera Nevada, Lisabona, Faro bei daugelis kitų, mažiau žinomų miestelių. Universitete yra daug savanorių studentų, kurie organizuodavo mums ekskursijas, žaidimų vakarus ir kitas veiklas. Taip pat labai lengva ir patogu keliauti savarankiškai, nereikia net mašinos, viską galima pasiekti autobusu ar traukiniu.

– Kokios patirties įgijai ERASMUS+ studijose?

Per šį laikotarpį įgijau daug vertingos patirties. Tapau savarankiškesnė, labiau pasitikiu savimi ir žinau, kad galima susikalbėti su žmonėmis net jei tu nekalbi ispaniškai, o jie – angliškai. Susipažinau su labai daug žmonių iš skirtingų šalių, su kuriais bendraujame ir ERASMUS+ studijoms pasibaigus. Daugiau sužinojau apie kitas Europos šalis ir jų kultūras. Taip pat pagerinau savo anglų kalbos žinias, viešojo kalbėjimo įgūdžius.

Akvilė pasidalins savo tarptautinių mainų patirtimi su ERASMUS+ galimybėmis besidominčiais studentais. Susisiekti su Akvile gali Facebook.

Daugiau apie ERASMUS+ studijas ir konkursus studijoms ir praktikai pagal ERASMUS+ programą 2022-2023 akademinių metų pavasario ar rudens semestrams.