ERASMUS. Paversk nuotykį patirtimi: praktikoje įvyko lūžis, po kurio gyvenimą pradėjau vertinti kitaip | VDU Žemės ūkio akademija

ERASMUS. Paversk nuotykį patirtimi: praktikoje įvyko lūžis, po kurio gyvenimą pradėjau vertinti kitaip

ERASMUS+ tai daug daugiau nei tarptautiniai studijų ar praktikos mainai. Tai – naujos žinios, patobulinti užsienio kalbų gebėjimai, tarptautinė patirtis, verslumo kompetencijų sustiprinimas, geriausių asmeninių savybių ugdymas, ryšiai ir draugai visame pasaulyje, kitos šalies ir kultūros pažinimas. Greta to – kiekvieną mėnesį mokama ERASMUS stipendija. Pagal Europos Sąjungos ERASMUS+ programą Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) turi daugiau nei 90 Europos šalių universitetų partnerių, iš viso – daugiau nei 170 ERASMUS+ partnerių, kuriuos gali rinktis studijų ar praktikos tarptautiniams mainams.

Kviečiame susipažinti su VDU Žemės ūkio akademijos studijų programos Agronomija magistrantės Medos Mačiuitytės istorija apie ERASMUS+ nuotykius Danijoje ir Aarhus universiteto mokslų centre įgytą praktinę patirtį.

– Į kurią šalį vykai pagal ERASMUS programą? Į kokį universitetą?

– Vykau ERASMUS praktikai į Daniją, Aarhus universiteto mokslų centrą, Agroekologijos departamentą.

– Kaip ir kodėl pasirinkai šią šalį, universitetą?

– Studijuodama trečiame bakalauro kurse svarsčiau, kur galėčiau atlikti praktiką. Kadangi aktyviai dalyvavau ir kituose užsienio projektuose, iš doc. dr. Aidos Adamavičienės sulaukiau pasiūlymo pabandyti jėgas užsienyje. Žinojau, kad žemės ūkis Danijoje yra labai pažengęs, todėl supratau, kad tai bus naudinga patirtis siekiant karjeros. Praėjau ERASMUS atranką, nusipirkau lėktuvo bilietus, bet karantinas atėmė galimybę išvykti. Tačiau nepasidaviau ir po labai geros ir naudingos praktikos Lietuvoje baigiau bakalauro studijas, įstojau į magistrantūrą ir išvykau į planuotą stažuotę.

– Kiek laiko buvai išvykusi pagal ERASMUS+ programą?

– ERASMUS+ patirties sėmiausi 2,5 mėnesio.

– Ar tai tavo pirmoji ERASMUS+ išvyka?

– Tokia ilga – taip. Anksčiau teko dalyvauti kituose ERASMUS projektuose Lenkijoje ir Švedijoje, jų trukmė buvo po 2–3 savaites.

– Kas labiausiai nustebino ir įsiminė kitoje šalyje?

– Nustebino tai, kad anglų kalbą moka beveik visi – tiek jaunimas, tiek vyresni žmonės. Danijoje klimatas labai panašus į Lietuvos, kartais atrodė, kad buvau nuvykusi prie Baltijos jūros. Žemės ūkio augalai labai panašūs kaip ir Lietuvoje, todėl didelių skirtumų neįžvelgiau. Šalis itin draugiška dviratininkams, tad per kelių mėnesių vizitą Danijoje numyniau ne vieną šimtą kilometrų ir pamačiau daug gražių vietų.

– Kokiomis veiklomis, greta praktikos, užsiėmei ERASMUS+ mainų metu?

– Norėčiau pasidalinti vien teigiamasi dalykais, bet galiu pasakyti, kad pati praktika man atrodė labai monotoniška su daug fizinės veiklos. Galbūt mano lūkesčiai buvo per dideli, norėjosi daugiau prisiliesti prie mokslinio darbo ir tyrimų. Teko daug dirbti paruošiant bandymo laukelius. Į šį darbą įeidavo vietos parinkimas, kuoliukų paruošimas, matavimai, ravėjimai ir t. t. Sezono metu turėjau galimybę padirbti atliekant ir analizuojant braškių tyrimus bei šiltnamio augalus. Mano nuomone, ši praktika būtų ideali bakalauro studijų programų studentams, tačiau vis tiek džiaugiuosi už suteiktą galimybę. Galiu tik pagirti Lietuvą, kad čia – VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje – gavau ne ką prastesnę ir, mano atžvilgiu, naudingesnę praktiką. O Danijoje viską atpirko aplinka, nes gyvenau šalia mokslų centro, kuris įsikūręs 100 km nuo Kopenhagos. Danijoje yra labai geras susisiekimas viešuoju transportu ir dviračiu, tad buvo smagu atrasti įdomias vietas.

– Kokios patirties įgijai ERASMUS+ praktikoje?

– Manau labiausiai patobulėjau kaip asmenybė ir galbūt net įvyko lūžis, po kurio gyvenimą pradėjau vertinti visai kitaip. Galbūt skamba labai keistai, bet dirbdama tam tikrus darbus, kurių visai nesitikėjau, pergalvojau daug dalykų ir suvokiau, kur norėčiau save matyti ateityje. Iki galo apsisprendžiau, kad tikrasis žemės ūkis – ne man ir mane traukia po stogu „gyvenantis“ ūkis. Be to, supratau, kad negaliu gyventi be kūrybos, kurios man taip trūko tuos 2,5 mėnesio. Tikiu, kad visa praktikoje sukaupta patirtis bus panaudota ateityje ir mano profesinėje veikloje, tad džiaugiuosi už tai. Mano pasiūlymas norintiems atlikti praktiką užsienyje: pirmiausia žinokite, ko norite iš praktikos ir prieš vykdami ten, išsiaiškinkite, ar priimanti organizacija galės atitikti jūsų lūkesčius. Žinoma, aš raginu tokias galimybes išnaudoti ir geriau pabandyti, nei vėliau gailėtis praleidus progą.

Meda pasidalins savo tarptautinių mainų patirtimi su ERASMUS+ galimybėmis besidominčiais studentais. Susisiekti su Meda gali:

Facebook
Instagram
LinkedIn

Dar gali spėti dalyvauti ERASMUS+ konkurse studijoms ir praktikai 2022-2023 akademinių metų pavasario semestrui!

Daugiau apie ERASMUS+ studijas ir konkursus