Intensyvios studijos pagal Erasmus+ mišrią intensyvią programą bakalauro ir magistrantūros studijų studentams „APSKAITA IR FINANSAI: TVARUMO LINK“ | VDU Žemės ūkio akademija

Intensyvios studijos pagal Erasmus+ mišrią intensyvią programą bakalauro ir magistrantūros studijų studentams „APSKAITA IR FINANSAI: TVARUMO LINK“

Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos plėtros fakultete 2024 m. kovo 18 – 22 d.  vyko intensyvūs mokymai užsienio šalių studentams pagal Erasmus+ mišrią intensyvią programą (angl. Blended Intensive Programme (BIP)) „Apskaita ir finansai: tvarumo link“ (angl. „Accounting and Finance: towards Sustainability“).

Šių mokymų tikslas buvo pagilinti ir praplėsti specializuotas studentų žinias įmonių socialinės atsakomybės ir tvarumo, aplinkosaugos valdymo apskaitos, tvaraus finansavimo srityse bei ugdyti studentų kompetenciją vertinti finansinius tvarumo aspektus.

Šiuose mokymuose dalyvavo 16 studentų iš Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universiteto bei Estijos gyvybės mokslų universiteto.

Intensyvių mokymų metu studentai sužinojo, kokį vaidmenį vaidina žalieji finansai ekonomikos žalinime ir koks yra įmonių socialinės atsakomybės ir kapitalo kainos santykis, kas būdinga žaliosioms obligacijoms. Dėstytojai juos supažindino, kokios įmonės turi rengti tvarumo ataskaitas, kokie reikalavimai joms keliami, kokiais kriterijais remiantis jos turi būti analizuojamos ir vertinamos. Mokymų metu studentai diskutavo žaliosios apskaitos tema, mokėsi identifikuoti aplinkosaugines išlaidas ir jas planuoti bei vertinti, sužinojo, kokį vaidmenį mokesčiai atlieka, skatinant šalies ekonomikos tvarumą, taip pat kokį poveikį daro agrarinės aplinkosaugos subsidijos ekologiniam efektyvumui.

Dalyviai ne tik turėjo galimybę diskutuoti šiomis ir panašiomis temomis paskaitų metu, bet mokymų pabaigoje jie galėjo pristatyti savo požiūrį ir atliktų grupinių darbų rezultatus dėstytojų pasiūlytomis tematikomis.

Paskaitas studentams skaitė keturios ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto dėstytojos – prof. dr. Vilija Aleknevičienė, doc. dr. Erika Besusparienė, lekt. Asta Bendoraitytė ir lekt. Kristina Gesevičienė, bei trys dėstytojos iš Erasmus+ universitetų partnerių – lekt. dr. Alona Irmeja ir lekt. Laila Kelmere  iš Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universiteto bei lekt. dr. Maire Nurmet iš Tartu universiteto.

Svarbi šių intensyvių studijų dalis – susipažinimas su gerosios praktikos pavyzdžiais. Programos dalyviai intensyvios savaitės metu vyko į edukacinę ekskursiją 700 ha ploto ūkyje „Farmers circle“. Čia mokymų dalyviai turėjo galimybę susipažinti su ūkyje taikomais tvaraus verslo principais: užaugintą produkciją „Farmers circle“ parduoda ūkininkų turgeliuose, ūkyje veikia iš vietinės produkcijos gaminamų sezoninių patiekalų restoranas. Ekskursijos po ūkį ir vietinės produkcijos degustacijos metu studentai iš arčiau susipažino su tvaraus išteklių naudojimo pavyzdžiais, tvaraus verslo organizacine struktūra, tvarumo idėjų taikymu praktikoje.

Šiuos mokymus pagal Erasmus+ mišrią intensyvią programą koordinavo Taikomosios ekonomikos, finansų ir apskaitos katedros docentė dr. Dalia Juočiūnienė ir ŽŪA administracinės grupės tarptautinės veiklos koordinatorė dr. Monika Medikienė.