Kovo 11-tąją VDU ŽŪA pasitiko pagerbdama bendruomenės narius, savo darbais stiprinančius Lietuvą šiandien | VDU Žemės ūkio akademija

Kovo 11-tąją VDU ŽŪA pasitiko pagerbdama bendruomenės narius, savo darbais stiprinančius Lietuvą šiandien

VDU Žemės ūkio akademijoje kovo 10 d. įvyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Broliškoje Ukrainoje vykstančio karo už laisvę akivaizdoje prisiminta, kokią didelę ir svarbią pergalę mums pavyko pasiekti 1990-tųjų kovo 11-tąją. Renginio metu buvo iškilmingai pagerbti ir apdovanoti VDU ŽŪA bendruomenės nariai, savo išskirtiniais darbais šiuo metu stiprinantys mūsų valstybę – plėtojantys mokslą ir ugdantys jaunąją kartą, plačiai garsinantys mūsų šalies vardą pasaulyje ir sąžiningai atliekantys kasdienes savo pareigas.

VDU ŽŪA kanclerės prof. dr. Astridos Miceikienės potvarkiu nugalėtojų diplomai keliolikoje įvairių nominacijų, nominantų padėkos raštai, taip pat piniginiai prizai skelbtų konkursų nugalėtojams įteikti būriui akademijos mokslininkų, dėstytojų, fakultetų darbuotojų bei studentų. Tai, kad didžioji  dalis apdovanojimų įteikta už komandinę veiklą, simboliškai patvirtina prasmingą VDU ŽŪA motto, kad drauge mes iš tiesų galime daug.

Studijų ir metodinių priemonių konkurso vienoje kategorijų nugalėtoja tapusi  Bioekonomikos plėtros fakulteto Taikomosios ekonomikos, finansų ir apskaitos katedros prof. dr. Vlada Vitunskienė gautą piniginę premiją paskyrė paramai kovojančiai Ukrainai.

Šventinę renginio nuotaiką kūrė ir teigiamas emocijas jame dalyvavusiesiems dovanojo VDU Muzikos akademijos fortepijoninis kvintetas ir solistas Paulius Kaminskas.

Į nugalėtojo vardą nominacijoje „Metų mokslo laimėjimas“ pretendavo: Bioekonomikos plėtros fakulteto lekt. dr. Aušra Nausėdienė – už mokslo darbą „Azoto trąšų mokesčio poveikio šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijoms vertinimas“; Agronomijos fakulteto profesorė emeritė habil. dr. Honorata Danilčenko – už ilgametį, svarų tarptautinį mokslinį/pedagoginį bendradarbiavimą su Lietuvos ir Lenkijos universitetais. Vykdoma mokslinių tyrimų tema „Abiotinių ir biotinių sąlygų įtaka augalinių žaliavų ir maisto produktų kokybei ir saugai“; Miškų ir ekologijos fakulteto dokt. Evaldas Makrickas – už paskirtą Baltijos jūros valstybių tarybos apdovanojimą jauniesiems mokslininkams. Nominacijoje „Metų mokslo laimėjimo“ tapo Bioekonomikos plėtros fakulteto Taikomosios ekonomikos, finansų ir apskaitos katedros lekt. dr. Aušra Nausėdienė už mokslo darbą „Azoto trąšų mokesčio poveikio šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijoms vertinimas“.

Kategorijoje „Metų projektas“ nugalėtojais pretendavo tapti: Tarptautinis H2020 projektas ,,Tvarios žiedinės bioekonomikos skatinimas Vidurio ir Rytų Europos šalyse“. Projekto vadovė prof. dr. Vlada Vitunskienė, projekto tyrėjos prof. dr. Vilija Aleknevičienė, m. d. dr. Akvilė Aleksandravičienė, dokt. Agnė Dapkuvienė, lekt. Asta Bendoraitytė; Tarptautinis projektas „Skirtingų žemdirbystės sistemų įtaka biologiškai aktyvių medžiagų ir antivėžinių junginių kaupimuisi bulvėse su spalvotu minkštimu“. VDU projekto dalies vadovė prof. dr. Elvyra Jarienė, projekto vykdytojos: prof. habil. dr. Honorata Danilčenko, doc. dr. Jurgita Kulaitienė, lekt. dr. Nijolė Vaitkevičienė; Projektas „Užtvankų įvertinimo ekologiniu ir socioekonominiu požiūriu studijos parengimas“. VDU projekto dalies vadovas dr. Egidijus Kasiulis, projekto vykdytojai prof. dr. (HP) Petras Punys, doc. dr. Raimundas Šadzevičius; Projektas ,,Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“. Projekto vadovas prof. dr. Gediminas Brazaitis, projekto vykdytojai lekt. Kastutis Šimkevičius, lekt. dr. Jolanta Stankevičiūtė, dokt. Loreta Bisikirskienė, prof. dr. Vitas Marozas, lekt. Žydrūnas Preikša, Silvija Šaudytė Manton, Mindaugas Maksvytis. Metų projektu pripažintas H2020 projektas ,,Tvarios žiedinės bioekonomikos skatinimas Vidurio ir Rytų Europos šalyse“. Projekto vadovė Bioekonomikos plėtros fakulteto Taikomosios ekonomikos, finansų ir apskaitos katedros prof. dr. Vlada Vitunskienė, projekto tyrėjos prof. dr. Vilija Aleknevičienė, m. d. dr. Akvilė Aleksandravičienė, dokt. Agnė Dapkuvienė, lekt. Asta Bendoraitytė.

Nominacijoje  „Metų tyrėjas“ varžėsi Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslo ir kaimo plėtros katedros dokt. Judita Astrovienė – už puikius mokslinės veikos rezultatus; Inžinerijos fakulteto Žemės ūkio inžinerijos ir saugos katedra dokt. Dainius Savickas – už labai aktyvią mokslinę tiriamąją veiklą, mokslo pasiekimų rezultatus; Agronomijos fakulteto Augalų biologijos ir maisto katedros dokt. Marius Lasinskas – už mokslinės veikos rezultatus. Metų tyrėju pripažintas Agronomijos fakulteto Augalų biologijos ir maisto mokslų katedros dokt. Marius Lasinskas.

Už reikšmingas iniciatyvas, ypatingą darbštumą ir lojalumą VDU Žemės ūkio akademijai nominacijoje „Metų darbuotojas“ nugalėtojais pretendavo tapti: Miškų ir ekologijos fakulteto Arboretumo vedėjas Juozas Girinas – už indėlį žalinant Akademijos aplinką bei puoselėjant arboretumą; Bioekonomikos plėtros fakulteto dekano referentė Aurelija Markelytė – už geranorišką pagalbą ir atsidavimą organizuojant mokslo renginius, skaičiuojant pedagoginio darbo krūvį. Šios nominacijos nugalėtoju tapo Juozas Girinas – už indėlį žalinant Akademijos aplinką bei puoselėjant arboretumą.

Kategorijoje „Metų partnerystė“ nugalėtojais pretendavo tapti: VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė – už lyderystę sutelkiant Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos bendruomenę partnerystei su verslu, už nuolat stiprinamus ryšius su agroverslo lyderiais, žemdirbių organizacijomis, „ŽŪA Alumni“ klubo nariais, aktyvų dalyvavimą ir VDU ŽŪA atstovavimą Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų veikloje, už socialinių ir verslo partnerių sutelkimą dalyvavimui labdaros ir paramos fonde „Pagalba regionų jaunimo studijoms“; VDU ŽŪA absolventų klubas „ŽŪA Alumni“ – už labdaros ir paramos fondo „Pagalba regionų jaunimo studijoms“ įsteigimą, mažinant švietimo politikos spragų atskirtį išgyvenantiems regionų jaunuoliams; Inžinerijos fakulteto doc. dr. Jonas Čėsna – už glaudaus ir reikalingo bendradarbiavimo su Rokiškio verslo klubu užmezgimą ir „Sumanaus moksleivio akademijos“ Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės idėjos vystymą; Bioekonomikos plėtros fakulteto mokslinės ir projektinės veiklos koordinatorė lekt. dr. Erika Besusparienė – už aktyvų bendradarbiavimą su socialiniais partneriais ir naujų ryšių užmezgimą; Miškų ir ekologijos fakulteto Medžioklėtyros laboratorijos vadovas lekt. dr. Artūras Kibiša – už glaudžių bendradarbiavimo ryšių su socialiniais partneriais užmezgimą ir sėkmingą vystymą laukinių gyvūnų apsaugos ir medžioklėtyros srityje. Kategorijoje „Metų partnerystė“ nugalėtoja tapo VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astridai Miceikienė.

Nominacijoje „Metų dėstytojas“ už pažangią pedagoginę veiklą, dėstymo novatoriškumą, aktyvumą ir partnerystę su kitomis studijų ir mokslo institucijomis, studijų programų populiarinimą moksleiviams ir visuomenei, vadovavimą studentų mokslo tiriamiesiems darbams nugalėtojais paskelbti:  Agronomijos fakulteto Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų katedros profesorius dr. Kęstutis Romaneckas, Bioekonomikos plėtros fakulteto Taikomosios ekonomikos, finansų ir apskaitos katedros docentė dr. Dalia Juočiūnienė, Inžinerijos fakulteto Vandens inžinerijos katedros docentą dr. Raimondas Šadzevičius, Miškų ir ekologijos fakulteto Aplinkos ir ekologijos katedros docentė dr. Anželika Dautartė.

Nominacijoje „Metų studentas“ nugalėtojais tapo: Agronomijos fakulteto I pakopos studijų programos Maisto kokybė ir sauga studentė Gabrielė Grybaitė už puikius rezultatus bei aktyvią veiklą; Bioekonomikos plėtros fakulteto II pakopos studijų programos Verslo logistika studentė Vaiva Žimontienė už puikius studijų rezultatus ir aktyvų dalyvavimą mokslinėje veikloje; Inžinerijos fakulteto I pakopos studijų programos Žemėtvarka studentė Eglė Šenauskaitė už puikius studijų rezultatus; Miškų ir ekologijos fakulteto I pakopos studijų programos Taikomoji ekologija studentė Simona Pošiūnaitė už geriausius studijų rezultatus.

Sudėtingas pandemijos metas nesustabdė VDU ŽŪA mokslininkų siekio žinias skleisti tarptautiniu mastu bei atvėrė naujas tarptautinio bendradarbiavimo galimybes. „Metų tyrėjo tarptautinio judumo“ nominacijoje atsiimti laimėtojų apdovanojimus pakviesta: Agronomijos fakulteto Augalų biologijos ir maisto mokslų katedros profesorė dr. Elvyra Jarienė – už nuotolinių paskaitų skaitymą, mokslinių seminarų vedimą ir inovatyvių metodų taikymą Varšuvos gyvybės mokslų universiteto (SGGW, Lenkija) visų pakopų studentams; Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslo ir kaimo plėtros vadybos katedros docentė dr. Rasa Pranskūnienė už aktyvų dalyvavimą tarptautiniuose studijų ir mokslo projektuose; Inžinerijos fakulteto Vandens inžinerijos katedros lektorė dr. Otilija Miseckaitė už aktyvumą vykdant tarptautinius vizitus pagal Erasmus+ mainų programą; Miškų ir ekologijos fakulteto Aplinkos ir ekologijos katedros profesorė dr. Laima Česonienė už aktyvią veiklą vykdant tarptautinius vizitus.

Nominacijos „Metų studento tarptautinis judumas“ apdovanojimus buvo pakviesta atsiimti: Bioekonomikos plėtros fakulteto I pakopos studijų programos Turizmo industrijos studentė Liucija Liniovaitė – už drąsą ir siekį pateisinti studijoms pasirinktą Turizmo industrijų programą (Liucija studijavo Argentinoje, Universidad Torcuato Di Tella); Inžinerijos fakulteto I pakopos studijų programos Žemės ūkio mechanikos inžinerija studentas Paulius Bendžiūnas – už aktyvumą dalyvaujant Erasmus+ mainų programoje (Paulius studijavo Čekijos gyvybės mokslų universitete).

Už aktyvią studijų ir mokslo veiklą, populiarinimą ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu buvo dedikuota „Metų ambasadoriaus“ nominacija. Jos nugalėtoju pretendavo tapti: Agronomijos fakulteto Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų katedros doc. dr. Zita Kriaučiūnienė – už VDU ŽŪA vardo garsinimą, aukštus mokslinius pasiekimus ir jų rezultatų intensyvią klaidą, įsitraukimą į nacionalines ir tarptautines mokslo platformas ir veiksmingą atstovavimą juose, tarptautinės partnerystės glaudinimą su užsienio universitetais mokslo ir studijų srityje, aktyvų dalyvavimą projektinėje veikloje; Miškų ir ekologijos fakulteto Aplinkos ir ekologijos katedros lekt. dr. Žydrūnas Preikša – už aktyvų institucijos veiklos gamtos apsaugos srityje populiarinimą visuomenei. Metų ambasadoriumi tapo doc. dr. Zita Kriaučiūnienė – už VDU ŽŪA vardo garsinimą, aukštus mokslinius pasiekimus ir jų rezultatų intensyvią klaidą, įsitraukimą į nacionalines ir tarptautines mokslo platformas ir veiksmingą atstovavimą juose, tarptautinės partnerystės glaudinimą su užsienio universitetais mokslo ir studijų srityje, aktyvų dalyvavimą projektinėje veikloje.

Renginio metu buvo paskelbti Studijų metodinių priemonių konkurso  nugalėtojai. Jiems įteikti padėkos raštai bei piniginiai prizai.

Studijų metodinių priemonių konkurso Vaizdinių priemonių kategorijoje dalyvavo: Miškų ir ekologijos fakulteto Aplinkos ir ekologijos katedros lekt. Tadas Vaidelys. Vaizdinė priemonė – studijuojamų objektų kolekcija „Miško mokslų katedros fitopatologijos laboratorijos parazitinių ir saprotrofinių grybų kolekcija“; Inžinerijos fakulteto Žemės ūkio inžinerijos ir saugos katedros dokt. Andrius Grigas ir prof. dr. Dainius Steponavičius. Vaizdinė priemonė – laboratorinis ir demonstracinis stendas „Augalų, auginamų hidroponiniu būdu, analizės stendas“. Konkurso laimėtoju Vaizdinių priemonių kategorijoje pripažintas Miškų ir ekologijos fakulteto aplinkos ir ekologijos katedros lekt. Tadas Vaidelys už studijuojamų objektų kolekciją „Miško mokslų katedros fitopatologijos laboratorijos parazitinių ir saprotrofinių grybų kolekcija“. Laimėtojui taip pat skirta piniginė premija.

Studijų ir metodinių priemonių konkurso „Studijų organizavimo metodai ir kitos priemonės“ kategorijoje dalyvavo ir laimėjo Bioekonomikos plėtros fakulteto Taikomosios ekonomikos, finansų ir apskaitos katedros prof. dr. Vlada Vitunskienė – už nuotolinių studijų diegimą „Moodle aplinkos pritaikymas keturių studijų dalykų 3-iojo lygio nuotolinėms studijoms“. Gautą piniginę premiją profesorė skyrė kovojančiai Ukrainai.

Studijų ir metodinių priemonių konkurso „Metodiniu leidinių“ kategorijoje padėkos raštais apdovanoti: Miškų ir ekologijos fakulteto Aplinkos ir ekologijos katedros lekt. Tadas Vaidelys – už studijų knygą „Spygliuočiai želdynuose“; Agronomijos fakulteto Augalų biologijos ir maisto mokslų katedros doc. dr. Algirdas Amšiejus – už studijų knyga „Bičių metai“.

Renginio metu pasidžiaugta Mokslo darbų konkurso rezultatais. Šio konkurso nugalėtojams skirti padėkos raštai ir piniginiai prizai.

Pirmąją vietą Mokslo darbų konkurse laimėjo Inžinerijos fakulteto ir Agronomijos fakulteto autorių kolektyvas: akad. prof. dr. (HP) Egidijus  Šarauskis, prof. dr. (HP) Kęstutis Romaneckas, vyresn. m. d., doc. dr. Zita Kriaučiūnienė, vyresn. m. d., doc. dr. Vilma Naujokienė – už mokslo produkcijos rinkinį „Žemės ūkio technikos ir mašinos sveikam dirvožemiui ir tvariai aplinkai“. Antrąją vietą laimėjo Miškų ir ekologijos fakulteto autorių kolektyvas: prof. dr. Violeta Makarevičienė, prof. dr. Eglė Sendžikienė, dr. Miglė Šantaraitė, dokt. Ieva Gaidė – už mokslo produkcijos rinkinį „Inovatyvūs metodai biodyzelino ir biologinės kilmės tepamųjų medžiagų sintezėje“. Trečiąją vietą laimėjo Agronomijos fakulteto autorių kolektyvas:  prof. dr. Elvyra Jarienė, doc. dr. Jurgita Kulaitienė, lekt. dr. Nijolė Vaitkevičienė, lekt. dr. Dovilė Levickienė – už Mokslo produkcijos rinkinį „Biotinių ir abiotinių veiksnių įtaka tvarių maisto žaliavų kokybei“. Padėkomis už dalyvavimą konkurse apdovanoti: Inžinerijos fakulteto autorių kolektyvas: prof. dr. Algirdas Jasinskas, prof. dr. Eglė Jotautienė, lekt. dr. Ramūnas Mieldažys, dokt. Aleksandra Minajeva – už mokslo produkcijos rinkinį „Biomasės perdirbimo ir tvaraus naudojimo bioenergijos gamybai ir augalų tręšimui moksliniai tyrimai“; Inžinerijos fakulteto autorių kolektyvas: lekt. dr. Kristina Lekavičienė, dokt. Lina Saldukaitė, dokt. Andrii Zabrodskyi – už mokslo produkcijos rinkinį „Švaresni, aplinką tausojantys žemės ūkio technologiniai procesai“; Inžinerijos fakulteto prof. dr. Algirdas Radzevičius – už mokslo produkcijos rinkinį „Vandens, grunto ir gamybinių atliekų tyrimai aplinkos inžinerijos klausimų sprendimams“; Inžinerijos fakulteto autoriai: m. d. dr. Audrius Aleknavičius, doc. dr. Jolanta Valčiukienei – už mokslo produkcijos rinkinį „Žemės reformos rezultatai bei tolimesnių žemėtvarkos darbų analizė“.

Į Jaunojo mokslininko, doktoranto kategorijos laimėjimą pretendavo: Miškų ir ekologijos fakulteto Miško mokslų katedros lekt. dr. Ekaterina Makrickienė – už mokslo produkcijos rinkinį „Europos miškų ūkio iššūkiai ir perspektyvos klimato kaitos kontekste: ekologinė ir socialinė perspektyva“; Miškų ir ekologijos fakulteto Miško mokslų katedros dokt. Martynas Narmontas – už Mokslo produkcijos rinkinį „Stochastinių diferencialinių lygčių naudojimas pavienių medžių ir medynų parametrų nustatymui”; Agronomijos fakulteto Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų katedros jaunesn. m. d. dr. Lina Skinulienė – už mokslo produkcijos rinkinį „Agroekosistemų biologinė įvairovė ir organinės anglies sekvestracija dirvožemyje taikant ilgalaikes kompleksines priemones”. Laimėtoja tapo Miškų ir ekologijos fakulteto Miško mokslų katedros lekt. dr. Ekaterina Makrickienė – už mokslo produkcijos rinkinį „Europos miškų ūkio iššūkiai ir perspektyvos klimato kaitos kontekste: ekologinė ir socialinė perspektyva“.

Mokslo darbų rezultatyvumo ir partnerystės su užsienio mokslo institucijomis kategorijoje dalyvavo ir laimėjo Miškų ir ekologijos fakulteto Miško mokslų katedros akademikas prof. dr. Darius Danusevičius – už mokslo produkcijos rinkinį „Miško medžių genetinio stabilumo tyrimai DNR lygmenyje“.