Pasaulinė vandens diena 2024: „Vanduo taikai“. Kviečiame dalyvauti | VDU Žemės ūkio akademija

Pasaulinė vandens diena 2024: „Vanduo taikai“. Kviečiame dalyvauti

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akadeijoa (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto Vandens inžinerijos katedra kovo 22 d. kviečia dalyvauti renginyje Pasaulinei vandens dienai paminėti „Vanduo taikai“. Renginiu siekiama išryškinti vandens svarbą siekiant pasaulio stabilumo ir klestėjimo, informuoti ir įkvėpti imtis veiksmų vandens ir sanitarijos krizei įveikti.
Pagrindinės 2024 m. Pasaulinės vandens dienos žinutės:

• Vanduo gali sukurti taiką arba ją sugriauti. Bendradarbiaujant galima subalansuoti vandens poreikius ir stabilizuoti pasaulį.
  • Gerovė ir ramybė priklauso nuo vandens. Šalys stengiasi valdyti klimato kaitą, masinę migraciją ir politinius neramumus, svarbu bendradarbiauti ir vandens išteklių valdymo srityje.
  • Vanduo gali išvesti iš krizės. Puoselėjant bendruomenių ir šalių harmoniją, tvariai naudojant vandens išteklius, svarbu priimti sprendimus nuo Jungtinių tautų konvencijų tarptautiniu lygiu iki veiksmų vietos lygmeniu, kad sukurti subalansuotą vandenų valdymo sistemą.

Renginio dalyvių laukia 15-20 min. trukmės pranešimai ir diskusija. Renginyje taip pat planuoja skaityti pranešimą NAAS Vandens problemų ir melioracijos instituto (Institute of Water Problems and Land Reclamation of NAAS) direktorius Mykhailo Yatsiuk. Pranešimo tema „Water issues in Ukraine“.

Tema: Karas ir vandens būklė: dabartis, grėsmės, perspektyvos…
Pranešėjai: prof. dr. Laima Česonienė, doc. dr. Midona Dapkienė, doc. dr. Raimondas Šadzevičius
Data: kovo 22 d. (penktadienis), parodos Ką pasėsi… 2024 metu
Laikas: 14.30-16.30 val.
Vieta: VDU Žemės ūkio akademijos IV rūmai (Universiteto g. 8a-214, Akademija, Kauno r.)

IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA vykdoma iki kovo 21 d. arba kol bus laisvų vietų (dalyvių skaičius ribotas).