Patvirtinta VDU Žemės ūkio akademijos 2022 metų veiklos ataskaita

2022 metų pokyčiai pasaulyje ir Lietuvoje susiję su globaliais iššūkiais, vykstančiomis transformacijomis. Dėl pandemijos ir karo Ukrainoje labai sustiprėjo maisto gamybos vaidmuo, apsirūpinimas maistu tapo strategine šalies saugumo ir atsparumo sritimi. Kartu tai siejasi su dabartinėmis aplinkosaugos problemomis, greitai besikeičiančiomis technologijomis ir sparčiu skaitmenizacijos progresu.
Kartu veikdami visi trys iššūkiai sukelia didelį poreikį dar aktyvesniam mokslo ir verslo bendradarbiavimui, naujų kompetencijų specialistų rengimui, mokymosi visą gyvenimą svarbai.
2022 metai VDU Žemės ūkio akademijai buvo naujosios strategijos iki 2027 metų įgyvendinimo pradžios metai. Po 2021 metais įvykdytos VDU Žemės ūkio akademijos valdymo struktūros pertvarkos 2022 metai buvo pirmųjų rezultatų, įgyvendinant naująją strategiją, siekimo metai. Ir jie buvo sėkmingi.
Studijų srityje pradėtos įgyvendinti pirmosios dvigubo diplomo programos, sėkmingai išplėtota VDU Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė, įgyvendinti kiti studijų projektai. Auga studentų įsitraukimas į mokslinius tyrimus, susidomėjimas inovacijų diegimu. Europos biologinių inovacijų konkurse, kurį organizavo Biopramonės konsorciumas prie Europos Komisijos, VDU Žemės ūkio akademijos studentai su savo sukurta inovacija pateko į pirmą penketuką.
Esminis proveržis vyko ir mokslinėje veikloje. Pradėti įgyvendinti „Horizon Europe“, kiti tarptautiniai projektai visose VDU Žemės ūkio akademijos mokslo kryptyse. Turime didelių ambicijų tapti dar svarbesniais ne tik Baltijos regione, bet ir visoje Europoje bioekonomikos srityje, o tai, kad einame teisinga kryptimi, rodo nuolat augantis vietinių ir tarptautinių partnerių skaičius. Siekiame įstoti į naująjį bioekonomikos universitetų „BioEast“ tinklą, kurio tikslas – suburti Rytų Europos universitetus bendrai veiklai bioekonomikos vystymo srityje. Vystant šią sritį vykdomi moksliniai tyrimai, visoje Europoje kuriamos naujos technologijos. Bendradarbiavimas sudaro galimybes atlikti didesnės apimties mokslinius tyrimus, kurti jungtines studijų programas ir žinoti vieniems apie kitus. Tai svarbus žingsnis, atveriantis daugiau galimybių.
Džiaugiamės, kad į mūsų bendruomenę sėkmingai integravosi studentai ir mokslininkai iš Ukrainos.
Tik veikdami drauge galime išnaudoti vykstančius pokyčius VDU Žemės ūkio akademijai augti. Tai nėra lengva užduotis, nes pokyčiai veikia skirtingomis kryptimis. Tačiau susitelkusi, atsakinga ir nuoširdi VDU Žemės ūkio akademijos bendruomenė, veikdama kartu su lyderiaujančiomis žemės ūkio įmonėmis ir ūkininkais, gali padaryti dar daugiau.
Tad kviečiu visus ir 2023 metais siekti lyderystės visose bioekonomikos srityse, prisidėti prie darnaus žemės ir maisto ūkio vystymo Lietuvoje bei Europoje, o iššūkius paversti galimybėmis.
Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė
Su 2022 metų VDU Žemės ūkio akademijos veiklos ataskaita galima susipažinti čia.