Profesinio tobulėjimo galimybės VDU darbuotojams balandžio mėnesį

VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras balandžio mėnesį universiteto akademinę ir neakademinę bendruomenę maloniai kviečia aktyviai dalyvauti profesinio tobulėjimo veiklose. Šį mėnesį tarp VDU bendruomenei siūlomų mokymų temų – autoetnografijos kaip pedagoginės strategijos tyrinėjimas, seksualinio priekabiavimo prevencija, įtraukios komunikacijos principų įgyvendinimas organizacijose. Taip pat Universiteto bendruomenę kviesime dalyvauti tarptautiniuose „Transform4Europe“ mokymuose anglų kalba. Jų metu bus galima daugiau sužinoti apie laiko planavimo ir valdymo metodus, tvaraus vystymosi tikslų skatinimą per iššūkiais pagrįstą mokymą, rašymą darbo vietoje ir antreprenerystės ugdymą mokymo procese.
Balandžio 5 d. 12–16 val. (CET laiku) VDU akademinę ir neakademinę bendruomenę kviečiame dalyvauti nuotoliniame „Transform4Europe“ seminare „Time management for an effective and stress-free life“. Jo metu ICF sertifikuota koučingo specialistė Danguolė Kraskauskienė pasidalins laiko planavimo ir organizavimo patarimais, kurie gali būti naudingi tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime. Balandžio 12 d. 13:00–15:00 val. vyks atviri nuotoliniai mokymai „Autoetnografija kaip pedagoginė strategija: Asmeninės patirties tyrinėjimo ir refleksijos galia“, kuriuos ves VDU Socialinių mokslų fakulteto profesorė dr. Natalija Mažeikienė, VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė dr. Kristina Juraitė. Autoetnografija – tai pedagoginė strategija, apimanti asmeninių patirčių tyrinėjimą ir dokumentavimą kultūriniame kontekste. Taip pat tai – efektyvi mokymosi priemonė, skatinanti studentų kritinį mąstymą bei padedanti prasmingai įsitraukti į dalyko studijas. Mokymai skirti visiems VDU ir kitų švietimo institucijų bendruomenės nariams, besidomintiems šiuolaikiniais, įtraukiais dėstymo ir ugdymo metodais.
Balandžio 17 d. 13:00–14:30 val. VDU akademinė ir neakademinė bendruomenė, o taip pat ir studentai kviečiami dalyvauti nuotoliniame seminare „Sexual harassment and its prevention: how to recognise and act?“. Jo metu VDU Lygių galimybių koordinatorė Laura Lapinskė pristatys, kaip atpažinti seksualinį priekabiavimą ir kur galima kreiptis pagalbos susidūrus su tokiu elgesiu. Balandžio 18 d. 9:00–13:00 val. (CET laiku) universiteto akademinė ir neakademinė bendruomenė turės puikią progą daugiau sužinoti apie tvaraus vystymosi tikslų skatinimą per iššūkiais pagrįstą mokymą nuotoliniame „Transform4Europe“ seminare – „Teaching for action: Changing attitudes to promote the Sustainable Development Goals through challenge-based teaching“, kurį ves lektorė, docentė dr. Asuncion Menargues Marcilla iš Ispanijos Alikantės universiteto.
Balandžio 25 d. 14:30–16:30 val. vyks atviri mokymai visiems VDU ir kitų švietimo institucijų bendruomenių nariams – „Įtraukios komunikacijos principų įgyvendinimas organizacijose“. Mokymus ves VDU Socialinių mokslų fakulteto profesorė dr. Natalija Mažeikienė ir VDU Viešosios komunikacijos katedros doktorantė Patricija Lenčiauskienė. Jų dalyviai įgys žinių, kaip įtraukti į komunikaciją ir reprezentuoti įvairaus socialinio-kultūrinio identiteto asmenis ir grupes. Bus aptariama, kaip organizacijoje taikyti vaizdus ir kurti reprezentacijas, atspindinčius lyties, rasės, amžiaus ir kitą įvairovę.
Balandžio mėnesio profesinio tobulėjimo veiklas kviesime užbaigti dvejuose nuotoliniuose „Transform4Europe“ seminaruose –balandžio 26 d. 10:00–14:30 val. (CET laiku) VDU neakademinės bendruomenės nariai galės daugiau sužinoti apie darbo dokumentų, laiškų, projektinių paraiškų rengimo, rašymo ir redagavimo ypatumus seminare „Workplace Writing (English Language)“. Seminarą ves lektorė iš Bulgarijos Sofijos šv. Klimento Ohridskio universiteto – docentė dr. Lika Pishtalova. Balandžio 27 d. 14:00–16:30 val. (CET laiku) vyks seminaras „How to promote a knowledge-entrepreneurial mindset in teaching“. Jo metu Vokietijos Saarlando universiteto lektorė dr. Denise Vesper pristatys enterprenarystės gebėjimų lavinimo galimybes ugdymo procese.
Norinčius dalyvauti VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro siūlomose profesinio tobulėjimo veiklose, maloniai prašome registruotis mokymosi platformoje mokymosiakademija.vdu.lt. O norintys užsiregistruoti į „Transform4Europe“ tarptautinius mokymus, kviečiami pildyti registracijos anketą. Atkreipiame dėmesį, kad šių tarptautinių mokymų laikas nurodytas Centrinės Europos laiko (CET) zonos laiku. Pasitikrinti tikslų mokymų laiką pagal savo laiko zoną galima čia. Visiems užsiregistravusiems į nuotolinius mokymus prisijungimų nuorodos bus atsiųstos likus 2 dienoms iki jų pradžios. Taip pat kviečiame sekti aktualiausias naujienas Profesinių kompetencijų vystymo centro socialiniuose tinkluose bei teikti paraiškas VDU Profesinio tobulėjimo fondui iki balandžio 7 d. Daugiau informacijos apie Profesinio tobulėjimo fondo galimybes universiteto bendruomenei galite sužinoti čia.