Nacionalinio konkurso „Mano pasaulis - darniai Lietuvai“, finalas | VDU Žemės ūkio akademija

Nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“, finalas

Nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ registracija pratęsta iki gruodžio 8 d.  Atrankos etapai vyks 2024 m. sausio 9 – 23 dienomis. Apie atrankų vietas ir datas informuosime tarp gruodžio 12 ir 15 dienos.

Kiekvienam iš mūsų dažnai trūksta aiškaus suvokimo ir drąsos priimti visas aplinkos niokojimo pasekmes… Dabartinė ekologinė situacija tampa vis sudėtingesnė, nes laikmetis reikalauja naujo požiūrio. Pokyčių visuomenėje įvairovė palies viso pasaulio gyvenimą, labiau įsigalės pliuralistinis mentalitetas, o ekologinis sąmoningumas taps gyvenimo savastimi.

Nacionalinis konkursas „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ formuoja savitą, modernų mokinių ir pedagogų požiūrį į ekologiją, aplinkosaugą, pabrėždamas kaip moralinę normą, nenutolstant nuo ugdymo turinio, ugdymo organizavimo ypatumų, mokytojams keliamų reikalavimų. Realizuodami savo gebėjimus, išreikšdami savo lūkesčius, mokiniai ne tik įasmenina save, bet ir kuria vertę savo miestui, valstybei. Mokinių komandos, besiruošdamos ir dalyvaudamos konkurse, turi galimybę kartu su bendraminčiais pasidalinti patirtimi, išreikšti save, susipažinti su kitų mokyklų atstovais, įgyvendinti daugybę puikių pilietinių iniciatyvų. Kaskart konkurso dalyviai džiaugiasi dalyvavę konkurse, nuoširdžiai dėkoja organizatoriams už įgytą patirtį ir žinias, galimybę pabūti kartu su bendraminčiais. Organizatoriai ugdo tausojantį, kūrybingą, atvirą, sąmoningą ir atsakingą už savo veiksmus, aktyviai besirūpinantį ne tik savimi, bet ir savo bei šalies saugia ir švaria aplinka Lietuvos pilietį.

Konkurso vykdymas numatytas trimis etapais: atranka, pusfinalis ir finalas. Konkurse dalyvauja bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo mokyklų bendruomenės, iki 2023 m. gruodžio mėn. 08 d. užsiregistravusios nuorodoje Nacionalinis konkursas „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“, 2023 m. atrankų etapas: registracija. Konkurso komandą sudaro penki 9–12 (15–19 m. amžiaus) klasių mokiniai. Komandą savo nuožiūra formuoja mokykla, lydi mokyklos įpareigotas asmuo ir, pagal galimybes, sirgaliai. Atrankiniai nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ turai vyks 2024 m. sausio 9 – 23 dienomis dienomis, pusfinaliai vyks 2024 m. vasario mėn. VDU Žemės ūkio akademijoje (Studentų g. 11, Akademija, Kauno r.), konkurso finalas vyks 2024 m. kovo mėn. 20 d., vieta bus patikslinta.

KONKURSO TIKSLAS. Skleisti darnaus vystymosi vertybes, plėtojant žinias apie darnios plėtros koncepciją, lietuvių tautinį, kultūrinį paveldą ir stiprinant moksleivių, universitetinės bendruomenės ryšius ir bendradarbiavimą.

KONKURSO PASKIRTIS. Renginys skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti.

KONKURSO ORGANIZATORIAI: Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, Kauno švietimo inovacijų centras, Kauno rajono savivaldybės administracija.

KONKURSO PARTNERIAI: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, VĮ Valstybinė miškų urėdija.

Renginio organizatorius: VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakultetas, doc. dr. Anželika Dautartė, el. p. anzelika.dautarte@vdu.lt, tel. +370 610 13741, doc. dr. Algirdas Gavenauskas, el. p. algirdas.gavenauskas@vdu.lt

Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.